Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Sınırlı sayı özel baskı olarak düşünmemiştim. Orası beni ilgilendirmiyor. (alamıyor.)

2 Beğeni

Kapaklar buyuk ihtimale ulbu sekilde olacak,

Ben bunu istiyorum,

whoissanderson

Asigim ulan su resime :slight_smile:

2 Beğeni

Aynı şekilde düşünüyorum. Whelan kapak için ellerinden geleni yapsınlar. Ama İthaki’ye attıkları kazığı da unutmamak gerek. Vakıf patlamıştı çok üzülmüştük.

Üstekine hiç sıcak bakmıyorum. Alternatiflere başvurmalarını tercih ederim. Mesela rusya kapağı gibi.

3 Beğeni

Çok merak ediyorum gerçekten, en kısa sürede bassalar da görsek. :roll_eyes:

1 Beğeni

İthakiye kim kazık attı? Merak ettim ondan soruyorum?

1 Beğeni

Vakıf serisi için ilk düşünülen kapaklar. İlk kitabın kapağı buradan zaten ama diğer kapaklarda sıkıntı çıkmış değiştirdiler. Aynı şey Galaktik imparatorluk serisi için de geçerli. İlk kitabın kapağı kabul edildi ama 2. kitapta yine sorun çıktı ve kitabın kapağı değişti.

9 Beğeni

Açıkladığınız için teşekkürler.

1 Beğeni

Sanderson’ın “Kitaplarımın iki ciltli çıkmasına sıcak bakmıyorum” gibi bir lafını nerede gördünüz? Yani burada bir arkadaş yazmış yukarılarda ve sonra da “o zaman şikayet edelim Brandon’a” gibi bir geyik dönmüş.

Bir yazarın yayın evine bunu diretmesini saçma buluyorum. En azından ikiye ayrılan kitapların maddi olarak daha fazla can yakmasından ötürü bir röportajında yalandan “ben karşıyım kitapların ciltli olarak ikiye ayrılmasına” falan demiştir. Yurt dışındayken gezdiğim kitapçılarda Fırtınaışığı arşivi’nin kitapları hep ikiye ayrılmıştı -ki bir arkadaş da oradan foto koymuş zaten-.

İster iki cilt olsun, ister tek cilt. Yeter ki yazım yanlışı olmasın ve önceki kitaplardaki terimler konusundaki istikrar devam etsin.

4 Beğeni

Sanderson ilk kitabın başındaki yazısında belirtiyor kendi fikrini.

Banada dun forumdaki bir arkadas soyledi.

Arkadaslar bu Akilcelen 1 ay once Parildayan sozler kitabinin telif hakkini aldi simdide kitabin 2 cilt olmasi icin telif hakki aldi (devrik cumle oldu biliyorum) belkide hem tek cilt hemde bolunmus bir halde basacaklar :wink:

1 Beğeni

Geçen ayın 4’ünde bandrol alınmış tek cilt olarak, bu ay ise 2 cilt için bandrol alınmış. İki farklı versiyonda da gelebilir aslında. :grinning:

1 Beğeni

İlk önce Oautbringer’ı yayınlamayı başarsın Akılçelen. Diğer sorunları sonra düşünürüz.

2 Beğeni

Az önce yayınevi yetkilisi ile konuştum.

Parlayan Sözler’in yeni baskısında iki kitap şeklinde basılacağını, Oatbringer’a da bu şekilde yaklaşmayı düşündüklerini belirtti.

Kapak tasarımlarında değişiklik olacakmış, bunu da belirtmiş olayım.

Oatbringer ise Parlayan Sözler’in yeni baskısından hemen sonra bizlerle olacakmış.

Biz burada ne kadar yana yakıla beklesekte Brandon Sanderson satışlarının yeterli olmadığını makul fiyat için bu şekilde bir çalışma yapıldığını belirtti.

Bölünmüş kitapların satışları beklenen miktarda olursa kitapların tek cilt hallerini de görebilecekmişiz. Umuyoruz ki bu şekilde olur. :slight_smile:

3 Beğeni

Sanderson kitapları her zaman piyasanın üstünde bir fiyatta oluyor ve bu da yeni kitleyi hep tedirgin ediyor. Bu sebeple satışlar yavaş ilerliyor kanımca. 100 tllik bir alışverişe birçok kitap sığdıran bir insan 55 tlsini tek kitaba vermek istemiyor psikolojik açıdan. Daha fazla konuşmanın da manası kalmadı. İkiye bölecekleri gün gibi açık. Tek baskıyı 500 adetle tutsalardı sınırlı sayıda daha iyi olabilirdi. Açıkçası ben tekli baskı için bekleyeceğim.

12 Beğeni

satışlar beklenen miktarda olursa tek cilt mi?.. Bu nasıl bir yaklaşım ya? Tek cilt alacak bizler neden iki cilt alalım ki?

Biz satışların düşük olacağını anlatmaya çalışıyoruz zaten.

3 Beğeni

Tekli baskı olabileceği ihtimali bile sevindirdi açıkcası. :slight_smile:

1 Beğeni

Brandon Sanderson için bizler gibi bekleyen bir kitle var zaten. Açıkcası 100 TL üstüne de çıksa tek cilt tercih edenlerden olurum. Evet okuması kolay olmuyor, kitap ayrılacak diye bir korku da oluyor ancak tel cilt benim tercihim epik fantastik, fantastik konusunda.

Zaten 1000 sayfa normal gelmeye başladı bir çoğumuz için. :slight_smile:

Satış konusunda daha rahat alım yapılabilsin, kitaplarda hasar durumu minimuma insin diye tercih edilmiş görünüyor. Konuşmamızın bir kısmı bu kalın kitapların satışı konusunda yaşanan problemlerdi.

Açıkcası Brandon kitaplarına sadık okuyucu yine bekleyecektir bence tek cildi.

Şu ekonomik koşullarda devam edebilmeleri daha önemli bence kitabın bölünme durumundan.

Bekleyip göreceğiz hep birlikte. :slight_smile:

6 Beğeni

Bu yazar neden az satıyor ya, şaşırıyorum gerçekten. :man_facepalming:

4 Beğeni

Hiç boşuna akıl çelmeye uğraşmasınlar. İkiye bölünce 10-15 TL’den mi satacaklar kitabı. 45-50 TL aşağı olmayacak etiket fiyatı. iki kitap yine olacak 100 TL belki daha fazla. Bunun örnekleri mevcut. Ne oluyor 2’ye bölünce sayfa sayısı mı azalıyor, kagıt mı ucuzluyor ya da ha siz ikiye böldünüz telifin yarısını ödemeyin mi diyorlar.

Ben almayacağım; Türkçe Brandon Sanderson ne çıkmışsa almış ve okumuş birisi olarak, Yayınevinin bu tutumundan hiç hoşlanmadım ve almayacağım…

Eklemeden geçemedim ecnebi memleketleri gezdim, hiç oralardan çıkmadım diyenler daha dikkatli baksınlar, kitabın hem tek cilt olanı hem de ikiye bölünmüş olanı var, bilgi ve iletişim çağında yaşıyoruz dünyanın en uzak köşesinde bile kim ne yapıyor, nasıl basıyor görüyoruz.

15 Beğeni

Kitleyi genişletmek birazda bize düşüyor. Umuyoruz uygun fiyatlar ile gelir de kitle daha fazla genişler. :slight_smile:

1 Beğeni

Fiyatı duyunca vazgeçiyor önerdiğim çoğu arkadaşım, benim gibi bir şeylerden kesip ne olursa olsun alırım diyen küçük bir kitle var sadece. :pensive:

3 Beğeni