Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Çağların Kahramanı’nın çevirisinin ilk baskıda kötü olduğunu bildiğimden müdavimi olduğum bir kitabevinden ikinci baskıyla ücret karşılığı değişim yaptım. Şu an son kitabı okuyorum ve hala korkunç çeviri ve düzelti hataları var. Üstüne son yaptıklarınız da eklendi… Ben Akılçelen’e güvenimi tamamen kaybettim. Elantris’in kırmızı kapaklı baskısından beri gerek sosyal medyadan gerek fuarlardan size desteğini eksik etmeyen hatta, başka stantta çalıştığı halde sizin kitaplarınızı okuyuculara öneren, okuyucuları stantınıza yönlendiren bir okur olarak söylüyorum bunları.

8 Beğeni

Yakıyor muyuz bayanlar beyler?
:notebook::books::boom::fire:

10 Beğeni

Ben yakıyorum. Ama sigaramı. Xhfjdmsöç

1 Beğeni

Valla yakılabilir aslında :smiley: Nasılsa seri bozuldu. Yeni çifterli baskılar geliyor. :smiley:
Şaka maka Twitter yolcusu kalmasın arkadaşlar. :smiley:

1 Beğeni

İyide yanar heee. Yerinden zor kalkıyor zaten :joy:

1 Beğeni

Tum yazismalari okudum, cok egelniyorum :grin:

Babanneme yakacak cikti heee :slight_smile:

1 Beğeni

Tepkinizi anlıyorum ama kitapların yakılmasından bahsetmenin şakası bile hoş mu sizce?

1 Beğeni

Seri iyi birikti okumaya başlayım dedim daha iki kitap almadan çarşı karıştı. Fiyat ve yayın politikasından sonra soğumaya başladım yavaştan.

1 Beğeni

Neyi sevsek neyi tutsak canına okuyorlar mı diyeyim ne diyeyim?

1 Beğeni

Anime izlersin yeni sezon gelmez, dizi ilzersin onuncu bölümde sacmalar, film izlersin ana karakteri değiştirir ya da yeni saçma bi reboot yapılır, bi kitap serisi seversin serinin devam çevirisi gelmez bi yazara aşık olursun her kitabıni toplarsın yeni basım politikasi belirlenir… Benim suçum neydi be dostlar

3 Beğeni

Sanki Kuran’ı Kerim yakıyorlar, kafirin birinin yazdığı kitabı yakıyorlar ne var bunda?

Dune kitabını yaksalar sen de tepki gösterirdin öyle :slight_smile:

Düne kadar Dune mi vardı hocam? Dune okumak şirk koşmaktır. Frank Herbert yeni bir din kitabı yaratmış yok baharat bilmem ne, taviz vermeyiniz hocam böyle şeylere.

Bu performansla ay sonuna 100 mürit garanti. :+1:

1 Beğeni

Kindle fiyatı 64 tlye geliyor. Türkçe sözlüğüm de var. Ufak ufak okurum. Bir noktadan sonra alışırım. Takıldığım yerde ona buna sorarım.

Düzenleme: Bir alttaki yorum içimden geçenleri özetlemiştir. Thanks bro. @patriotic

2 Beğeni

Tabii ki kendimi düşüneceğim. Başkaları beni düşündüğü için mi ilk iki kitabı tek cilt basıp sonradan hem kapak değişikliği hem de baskı değişikliği yapıyor? Kitapçıda serinin 3. cildinin 100 lira olması sadece seriyi takip edenleri ilgilendirir diye düşünüyorum. Serinin devam kitapları ikiye bölünerek basılınca seriyi takip etmeyenler birden üçüncü kitaptan seriyi okumaya mı başlayacak yani? :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Şimdi tek kitap 100₺ almak yerine 60+60 daha mı mantıklı çözemedim ben bu olayı? Neden bu fiyat derseniz diğer Sanderson kitaplarının fiyatları ortada. Böyle olmaz anlarım o zaman tamam daha uygun olmuş derim.

2 Beğeni

Daha öncede yazmıştım forumda ama ekonomik kriz sadece belli yayınevlerini mi çok etkiledi. S. King in 1200 sayfalık ciltli kitabı 55 tl civarı nasıl olabiliyor. Telif hakkıysa olay o kadar fark olmaması lazım.

5 Beğeni

PDF’e, emek hırsızlığına, korsana yöneliyorum yavaş yavaş. İkiye bölmek, kapağı değiştirmek, bahane olarak 2 cildin fiyatı daha yüksek olacağı halde fiyatı öne sürmek, önceki eserlerdeki çeviri hataları…

Fantastik ve Bilimkurgu eserlerini korsan olarak alan arkadaşlarıma bin nasihat ile böyle kitapların eğer yeterli satışa ulaşmazsa dilimize kazandırılamayacağını öğütleyen ben, Oathbringer’ı önce B2 seviye İngilizceyle orjinalinden okumayı deneyeceğim. Olmadı mı? Ver elini ulu ve yüce evrenin hakimi PDF.

Fiyat konusunda birşey diyemem ama birinci ve ikinci kitabın yeni baskıları da ikiye bölünmüş halde geleceği için doğrudan bölünmüş olana dahil olacaklar.

Tabiki stoktaki baskılar nasıl biter emin değilim. Kitaplar bölünerek devam edeceği için mevcut tekli stoklar satılmayacaktır.

Tam bir açmaza mı gidiyor bu durum, herkesin kafasında bir soru. :thinking: