Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Brandon Sanderson’ın yapabileceği fazla bir şey yok ama ajansına yazabiliriz aslında, yayın hakları konusuyla ajanslar ilgileniyor bildiğim kadarıyla. Ama geri döner de yapabileceği bir şeyler olduğunu söylerse çok güzel olur tabii.

Bu abimizin bu kadar hızlı yanıt vermesini beklemiyordum. Sonuç hayal kırıklığı malesef :weary:.

3 Beğeni

Hızlı dönmüş çünkü aynısını sevgili Agape’ye de yazmış yani şablon metin kullanıyor. Bu arada ona yazdığı metinle harfi harfine aynı.

3 Beğeni

2 cilt tek cilt artık bir haber gelsin ve mart ayı başında çıksın şu kitap.Bu tarihlerde teoriler konuşacağımıza halen cilttir kapaktır fiyattır.İyice cılkı çıktı artık bu işin.

1 Beğeni

Aynen fark ettim şablon metin olduğunu.

Ben google translate yardımıyla ve bilidiğim biraz ingilizceyle bir cevap daha yazdım kendisine bakalım ona da dönecekmi .

1 Beğeni

Bu saatten sonra daha fazla bir şey diyemem artık. Keza izin alındığı da zaten söylenmişti.
Çevirisi ve editörlüğü iyi olsun bana yeter, hoş pek umutlu değilim ya ondan da.

3 Beğeni

Ben Japon baskılarını alacağım. 5 ciltmiş. Temiz temiz taşırım. Şekilli şukullu olur hem. Size de tavsiye ederim. :vulcan_salute:

5 Beğeni

Yalnız beşe bölmek de ayrı bir olaymış. Japon alfabesi hakkında bir bilgim yok ama abartı olmamış mı sanki biraz?

Japon alfabesi düşünülünce beş normal geldi bana. :joy:

1 Beğeni

Dediğim gibi bir bilgim yok, görsel olarak algılama şansım da yok. Fazla büyük şekilleri olduğunu düşünebilirim ancak. :joy:

1 Beğeni

images%20(13)

Böyle bir şeyler işte. Her neyse…

Artık ömrüm yeter de kendi şahsi isteklerime uygun basacak bir yayınevi çıkarsa alır okurum. Yoksa yaşlandığımda elimdeki bastona çenemi dayayıp şöyle diyeceğim:

“Bir adam vardı. Adı Sarandon Banderson ya da öyle bir şeydi. Güzel kitap yazardı ama hakkını veremediler. Peeehhhh.”

(Bu yaşta o kadar hatırlarım ben. Yaşlanmışım bırakın da rahat rahat unutayım. :skull: )

10 Beğeni

:joy: :joy: :joy: :joy:
İyiymiş.
Bu arada yukarıdaki resimle ilgili şunu diyeyim, bendeki görme bozukluğu değil, yüzde yüz körlük. :slight_smile: Eh, resimler, ekran görüntüleri ve bilimum görsel malzeme uzmanlık alanımın dışında kalıyor dolayısıyla. :joy:

1 Beğeni

Anladım. Ben de bilmiyorsunuz alfabeyi diye resim atayım dedim. :thinking: Böyle olmaz, benim içim rahat etmez. Mademki öyle tarif ediyorum: Japon alfabesi de çin alfabesine benziyor görünüş olarak. Yani bana hep ikisi de aynı görünür. Bilmeyince tabi öyle geliyor. Genelde bu alfabeler belli bir alan kaplayan bir takım çizgilerden oluşuyor. Örneğin; bizdeki büyük e harfinin en başındaki dik çizgiyi ortaya koyun sonra onun hemen alt satırına geçerek iki yatay çizgi çekip hemen başına da küçük t harfi var diyelim sonra hemen alt satırda küçük h harfini koyup h harfinin dik çizgisinin üstüne de yatay çizgi çekin. Bu bir kelime ediyor diye düşünüyorum. Etmiyorsa da etmiyordur. :smiley: Bilmiyorum faydası olmuş mudur?

2 Beğeni

Evet aklımda bir şeyler canlandı. Anladığım kadarıyla her harf bir satıra denk geliyor gibi bir şey, durum buysa beş cilt gayet normal. :joy:

1 Beğeni

Kısmen öyle. Bir de biz yatay onlar dikey yazıyor diye gördüm sanki. Doğruluğundan pek emin değilim.

2 Beğeni

Anladım. :slight_smile: Dikeyse zaten iş başka. :joy:

1 Beğeni

Yalnız konuşmalar efsane. :smiley: Agape ben japon alfabesini gördüm ama senin tarifini hayal edemedim eğer Cankut edebildiyse helal olsun. :smiley:

4 Beğeni

Ahaha. Azıcık da sen tarif et. :smiley:

1 Beğeni

Ben tarif etsem bildiğinizi de unutursunuz. Arkadaşlar bir şey olduğu zaman Can sen anlatma başka biri anlatsın diyor. :smiley:

1 Beğeni

Eh, o zaman benimle yetineceksiniz demektir. :smiley:

1 Beğeni