Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Sorun etmeyin @Agape ve @Ishamael, betimleme böyle böyle öğreniliyor. :joy:
Benim burada ohooo, ben kaç kişiye böyle böyle betimleme yapmayı öğrettim gibi bir laf etmem lazım ama öyle bir şey yok tabii. :joy: :joy: :joy: :joy:
Bu arada, soran olursa cevabını vereyim, kitapları bilgisayara tarayarak okuyorum, ekran okuyucular bilgisayar ve telefonlarda her türlü işi görmemi sağlıyor, ben de kitapları word veya Pdf formatında rahat rahat okuyabiliyorum. Kitap taramak zahmetli bir iş o ayrı mesele.

1 Beğeni

Sesli kitap daha kolay değil mi? Tercih mi etmiyorsun? Belki sevmiyor olabilirsin bilemiyorum.

Sesli kitapları kişisel olarak tercih etmiyorum, artı fantastik kitaplar zaten okunmuyor. Aynı şekilde elektronik versiyonları da zaten yok, kendim taramak durumundayım.

Bunu diyebiliyorsunuz ama kalkıp " The Untold History of Westeros and the Game of Thrones" kitabını sert kapak yerine ince kapak olarak basıyorsunuz…

Resmen insanları salak yerine koyuyorsunuz…

Ve hala bir cevap veremediniz. Sanderson Fırtına Işıgı serisinin 3 kitabı bölmektesiniz, ilk 2 kitabı alan okurlarınız için bir düşünceniz var mı?

4 Beğeni

Anladım. Fantastik kitaplar bulmak gerçekten zor. Gerçekten meşakatli bir durum.

2 Beğeni

Öyle maalesef. Elektronik kitapların yaygınlaşmasını en çok bu yüzden istiyorum zaten, kitaplara ulaşmak, daha doğrusu okumak biraz zor bir durum. Tarama sürecinde belirli aksilikler çıkabiliyor, OCR hataları mesela. Neyse, üstesinden geliyoruz bir şekilde.

4 Beğeni

Ben böyle bişey görmedim :smile: Helal olsun valla :slight_smile:

3 Beğeni

O değilde Şubatta çıkacak diyordunuz. Ne oldu o iş? :slight_smile: @akılçelen
Çevirinin üstüne kahve mi döküldü?
Ha gayret, bir sonraki erteleme ne zaman?

13 Beğeni

2020 şubat olma ihtimali? :sweat_smile:

2 Beğeni

Mart’ta Bursa kitap fuarında görücüye mi çıkaracaklar acaba :thinking:

1 Beğeni

ben ingilizcesini aldım bugün, hiç bir kuvvet bu saçma sapan yayınevinin kitabını aldıramaz bana artık.

9 Beğeni

Eleştirilerden sonra yayınevi artık cevap vermez olmuş sanırım :d çevirmen bulmak bu kadar mı zor ben anlayamıyorum veya asıl sorun neyse bilgilendirin biz de bilelim…

Bende almaktan vaz geçtiğim için artık merak etmiyorum. Nasıl rahatım yaa :sunglasses::sunglasses:

2 Beğeni

Oo kaos alırım bi dal :slight_smile:

1 Beğeni

Benim kafamı asıl karıştıran mevzu kitabın kalınlığını gecikmeye ve beş çevirmene bahane olarak sunmaları oldu açıkçası. Nasıl bir kafa anlamış değilim.

1 Beğeni

Kitap 29 Şubat’ta çıkıyormuş

7 Beğeni

Eh bir şey kalmamış. Seneye yani.

Sanderson akılçelende oldukça almamaya okumamaya kararlıyım.
Satmıyor diye bırakırlar belki telifi…

2 Beğeni

Valla ne şekilde olursa olsun Sanderson’ın yayın hakları onu Türkiye’de gerçekten tanıtacak, kitaplarını özenle basacak bir yayınevine geçsin istiyorum. Ben sıkıldım bu özensizlikten.

12 Beğeni

bu adamlar bu kafayla onu bile yapmazlar bence

1 Beğeni

Siz de haklasınız. Yirmi karakter.

1 Beğeni