Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Cankut Değerli) #710

:joy: :joy: :joy: :joy:
İyiymiş.
Bu arada yukarıdaki resimle ilgili şunu diyeyim, bendeki görme bozukluğu değil, yüzde yüz körlük. :slight_smile: Eh, resimler, ekran görüntüleri ve bilimum görsel malzeme uzmanlık alanımın dışında kalıyor dolayısıyla. :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #711

Anladım. Ben de bilmiyorsunuz alfabeyi diye resim atayım dedim. :thinking: Böyle olmaz, benim içim rahat etmez. Mademki öyle tarif ediyorum: Japon alfabesi de çin alfabesine benziyor görünüş olarak. Yani bana hep ikisi de aynı görünür. Bilmeyince tabi öyle geliyor. Genelde bu alfabeler belli bir alan kaplayan bir takım çizgilerden oluşuyor. Örneğin; bizdeki büyük e harfinin en başındaki dik çizgiyi ortaya koyun sonra onun hemen alt satırına geçerek iki yatay çizgi çekip hemen başına da küçük t harfi var diyelim sonra hemen alt satırda küçük h harfini koyup h harfinin dik çizgisinin üstüne de yatay çizgi çekin. Bu bir kelime ediyor diye düşünüyorum. Etmiyorsa da etmiyordur. :smiley: Bilmiyorum faydası olmuş mudur?

(Cankut Değerli) #712

Evet aklımda bir şeyler canlandı. Anladığım kadarıyla her harf bir satıra denk geliyor gibi bir şey, durum buysa beş cilt gayet normal. :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #713

Kısmen öyle. Bir de biz yatay onlar dikey yazıyor diye gördüm sanki. Doğruluğundan pek emin değilim.

(Cankut Değerli) #714

Anladım. :slight_smile: Dikeyse zaten iş başka. :joy:

(Can) #715

Yalnız konuşmalar efsane. :smiley: Agape ben japon alfabesini gördüm ama senin tarifini hayal edemedim eğer Cankut edebildiyse helal olsun. :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #716

Ahaha. Azıcık da sen tarif et. :smiley:

(Can) #717

Ben tarif etsem bildiğinizi de unutursunuz. Arkadaşlar bir şey olduğu zaman Can sen anlatma başka biri anlatsın diyor. :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #718

Eh, o zaman benimle yetineceksiniz demektir. :smiley:

(Cankut Değerli) #719

Sorun etmeyin @Agape ve @Ishamael, betimleme böyle böyle öğreniliyor. :joy:
Benim burada ohooo, ben kaç kişiye böyle böyle betimleme yapmayı öğrettim gibi bir laf etmem lazım ama öyle bir şey yok tabii. :joy: :joy: :joy: :joy:
Bu arada, soran olursa cevabını vereyim, kitapları bilgisayara tarayarak okuyorum, ekran okuyucular bilgisayar ve telefonlarda her türlü işi görmemi sağlıyor, ben de kitapları word veya Pdf formatında rahat rahat okuyabiliyorum. Kitap taramak zahmetli bir iş o ayrı mesele.

(Hiçliğin bekçisi…) #720

Sesli kitap daha kolay değil mi? Tercih mi etmiyorsun? Belki sevmiyor olabilirsin bilemiyorum.

(Cankut Değerli) #721

Sesli kitapları kişisel olarak tercih etmiyorum, artı fantastik kitaplar zaten okunmuyor. Aynı şekilde elektronik versiyonları da zaten yok, kendim taramak durumundayım.

Bunu diyebiliyorsunuz ama kalkıp " The Untold History of Westeros and the Game of Thrones" kitabını sert kapak yerine ince kapak olarak basıyorsunuz…

Resmen insanları salak yerine koyuyorsunuz…

Ve hala bir cevap veremediniz. Sanderson Fırtına Işıgı serisinin 3 kitabı bölmektesiniz, ilk 2 kitabı alan okurlarınız için bir düşünceniz var mı?

(Hiçliğin bekçisi…) #723

Anladım. Fantastik kitaplar bulmak gerçekten zor. Gerçekten meşakatli bir durum.

(Cankut Değerli) #724

Öyle maalesef. Elektronik kitapların yaygınlaşmasını en çok bu yüzden istiyorum zaten, kitaplara ulaşmak, daha doğrusu okumak biraz zor bir durum. Tarama sürecinde belirli aksilikler çıkabiliyor, OCR hataları mesela. Neyse, üstesinden geliyoruz bir şekilde.

(Burak Kuşcu) #725

Ben böyle bişey görmedim :smile: Helal olsun valla :slight_smile:

(Kemal) #726

O değilde Şubatta çıkacak diyordunuz. Ne oldu o iş? :slight_smile: @akılçelen
Çevirinin üstüne kahve mi döküldü?
Ha gayret, bir sonraki erteleme ne zaman?

(Erman) #727

2020 şubat olma ihtimali? :sweat_smile:

Mart’ta Bursa kitap fuarında görücüye mi çıkaracaklar acaba :thinking:

(Sebnem) #729

ben ingilizcesini aldım bugün, hiç bir kuvvet bu saçma sapan yayınevinin kitabını aldıramaz bana artık.