Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Bazilarimiz icin kitap temel ihtiyactir. Bu ihtiyac icin de elestiri hakkimiz pek tabi saklidir. Aman efendim temel ihtiyac olmasin, aldigimiz urun konusunda makul cercevede gorus belirtmek de dogal hakkimiz.

5 Beğeni

38 yıllık 7 yayın markasıyla bize harikalar sunan bir yayınevinden bahsediyoruz. Eleştiri yaparken bunu unutmayalım lütfen. Bu profesyonellik doğrultusunda artık sessizlik yemini etmiş olduklarını düşünüyorum.

14 Beğeni

Oo mis gibi kaos dönüyor burada.

1 Beğeni

Bu espri yapıldı lütfen daha yaratıcı olalım :yum:

Bence bu başlık goygoy başlığı olsun nasılsa cevap da vermiyorlar :smile:

2 Beğeni

Kitabın temel ihtiyaç olup olmamasına göre mi görüşümü belirteceğim yani?
Ben eğer bu kitaplara para veriyorsam, okumak için vakit ayırıyorsam yayınevinin ya da herhangi başka bir sektördeki bir şirketin de aynı özeni göstererek ürünlerini piyasaya sürmesi gerekir.
Yayıncı okura saygıslzık yapıyor ve sevdiği şeyi sömürüyorsa okur bunu dilediği gibi eleştirme hakkına sahiptir.
Ayrıca her ne olursa olsun, bir kişinin veya kurumun yaptığı işi en iyi şekilde yapması bir erdemdir bana kalırsa, bunun ihtiyaçla zerre kadar alakası yoktur.

9 Beğeni

Bende varim kardes. Kesin alacagim.

1 Beğeni

Bende ne çıkarsa almaya hazırım.Çok aceleci ve telaşlı yorumlar var.Kötü bir deneyim oluyor yayınevi için ama biz okurların okuyacağı ne ilk kitap ne de son kitap.Umarım bu eleştirilere bir daha ki sefere çözüm getirilip, arkadaşların da istediği gibi tek ciltli yakın zamanda piyasaya sürülür.

2 Beğeni

Aslında yabancı dilim yeterli olsa ben daha ilk kitaptan beri orjinalinden alırdım en mantıklısı da o duruyor ama yok malesed :confused: en mantıklısı bu yaz kendini geliştirmeye odaklanmak sanırım ona gore bakcaz artık

Öyle olmasın lütfen. :frowning:

3 Beğeni

Şaka şaka :smile: :smile:

300’den fazla mesajdır Brandon Sanderson kitaplarının ikiye bölünme tartışılıyor. Bu sorun sadece kitapların ikiye bölünmesinden kaynaklanmıyor sanki. İnsanlar yayınevine başka birşeyden kızgın gibi geldi. Çevirmenlerin her kitapta değişmesi de değil sorun bence. Sanki herkes yayınevine kızgınmış zaten bu ufak olay gaz kaçağı bulunan evde çakmak çakmaya benzedi.

Burdaki tartışmanın çoğunlukla haklı olxuğunu düşünüyorum ama bu mesajlar başka yere raşınsa daha iyi olacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

“Kardeşim madem almayacaksınız terkedin bu başlığı yazıp durmayın” deyipte herkesi iyice gaza getireyim mi? :smile:

Haklısınız ayrıca yayınevinin doğru ve yanlışlarını bilemem fakat forum içindeki başlıklar amacından sapınca güzel olmuyor. Yeni gelişme var diye giriyorum. Bi bakıyorum yok :slight_smile:

1 Beğeni

Ufuk hocam hala saf kalabilmişsiniz Akılçelenin müşterisi olarak tebrik ederim. Adamlar limit sıfıra yaklaşırken çıkarmayı düşünüyorlar ne yeni haberi. :smiley:

2 Beğeni

Şu iyimiş. :joy:

7 Beğeni

Yok benim konuyla pek bir ilgim yok. Zaten konuyu birkaç arkadaşın ( @alper gibi ) yazılarına değer verdiğim için takip ediyorum. Yoksa elimde halihazırda oldukça okunmayı bekleyen Sanderson var. Sadece başlıklar amacından sapmasa daha güzel olacak :slight_smile:

3 Beğeni

Başlığın amacından sapmasının sebebi yayınevinin umursamaz tavrı. Sen aylarca sus sus sonra pimi çek, bombayı bırak bir daha da uğrama. Her yer yıkılıyor… Acaba Akılçelen yayınlarında nasıl bir kaos yönetimi var? Şu an mesela bence yok ama olması gerektiği de açık. Konunun amacı sorulara yanıt almak, isteklere karşılık bulmak. Şurada üç kişi olsa konu saptı denilebilirdi. Onlarca insan öyle bön bön bekledik. Konu temizlenir istenilirse. Mesele olacağını sanmıyorum. Diğer açıdan insanlar birlik olup akıl işi olmayan bir şeyi eleştirme, konuşma, tartışma, protesto etme hakkına sahiptir. Burada biz geyik yapıyorsak eğer bunun sebebi burada tatsız mesajlar yazmamak için. Yoksa söylenecek çook laf var. Ben şahsen bu rezaletten sonra yayınevinin uzun mu uzun süreler buraya geleceğini sanmıyorum. Azıcık bakıyorum Oathbringer hariç her şeye yanıt var. Komik.

Düzenleme: Seninle bir sorunum yok. Sadece düşüncene karşılık aklımdan geçenleri yazdım. Elbette bazı arkadaşlar bu mevzudan bayılmış olabilir. Hak veririm ama şunu da unutmamalı; bugün bizim hassas olduğumuz bir konuya yarın sizler de maruz kalabilirsiniz.

Davamız için! Hepimiz için! Gelecek güzel yazarlar ve günler için! El ele ver Rıhtım…

Not: Başlamışken yarım kalmasın dedim. Yakında bir seçime aday olcam. :joy:

9 Beğeni

Instagram buradan daha fazla karışmış.

Aman bana sinirlenmeyin :smile: Bu olayın üstüme patlamasını istemem :smile: Tamam eleştiri hakkı vs ben onlara demedim. Çok güzel olay konuşuldu,sorular soruldu,eleştirildi, bir sürü şey söylendi. Yayınevide çıktı saçmada olsa kimse beğenmesede bi açıklama yaptı. Ve isteklerin karşılanmayacağını anladık. Bundan sonra da almayacağız diye tepkiler konuldu. Ki bunların umurlarında olduğunu sanmıyorum. Zaten bunlarada cevap verilmedi. Bundan sonrası sorun daha da uzatılması manasız. En azından bana göre öyle ben bu başlık olmasa bile takip ettiğim başlıklarda anlamsız uzatılan tartışma gereksiz konu trollemeler görünce rahatsız oluyorum açıkçası. Ama dediğim gibi altı üstü açar bakarım gene alakasız yazılarsa geçerim. Tepkileri üstüme çekmekten iyidir. Kusura bakmayın sizde baya sinirlenmişsiniz bana denk geldi sanırım. Yada yazdıklarınızdan ben öyle anladım.

1 Beğeni

Mesajımı düzenlemiştim oysa ki :stuck_out_tongue: Kızgın değilim yahu. Sana neden kızayım?

2 Beğeni

Şimdi gördüm ilk okuyunca neler oluyor nasıl bi şeye bulaştım ben dedim. Hemde en alakasız olduğum konuda :slight_smile: Amacım sadece uyanan çocuğu tekrar uyumayınca az pc başında avutmaktı :smile: Neyse sorun yoksa dağılalım en azından ben kaçtım :smile:

2 Beğeni