Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Burak Kuşcu) #1181

Bence bu cevabı da çalıştıkları çevirmenlerden biri yazmış olabilir. Hem gecikmenin sebebi de ortaya çıkmış olur böylece :joy:

(Opsiyonel münhasır) #1182

Bence burada subliminal mesaj var. Şair burada 5 çevirmenden fayda alamayan 38 yıllık, 7 kilo patatesin, yaşadığı içsel çöküntüyü anlatıyor.

Davaroğullarından Shallan Davar…
Kholingillerin Adolin…
Sarıların Sülo’nun zevcesi Jasnah…
Vallano’nun yedi göbek eniştesinin, amca kızının, kuzeninin dünürü Szeth… (zaten çeviri bundan pek farklıda değil)

Kitap böyle çevirilerle gelirse hiç şaşırmayın :grin:

Sabah sabah ne güldüm ama…

(Hiçliğin bekçisi…) #1183

Daha açık olmuş vallahi tebrikler. Oğlu-oğlu bilmem ne olmasından daha akla yatkın. :joy:

Bence son kitap çıkarsa beş farklı çevirmen olacağı için okuma sözlüğü yapılabilir. :sweat_smile: Kitabı beşe bölünür. (Ya da dört müydü?) Her neyse… Bunlara sırasıyla A, B, C, D , E diye kod veririz. A’nın patates dediğine B domates, C salatalık, D havuç, E ise mandalina demiştir. Bu şekilde bir sözlük yapılırsa bence kitap daha rahat anlaşılabilir. :joy:

(Cankut Değerli) #1184

Bana kalırsa birinin ak dediğine biri kara, biri beyaz, biri siyah, biri de gece dediği için kitabın düzeltisi uzun sürüyordur.
İşte bunlar hep disiplinsizlikten. 38 Yıllık yedi yayın markası demekle işler çözülseydi bugün dünyada sorun kalmazdı.

(İsmail Yılmaz) #1185

Oathbringer için ayraç yollamayacaklarmış arkadaşlar, facebooktan yazdılar bana.

(Muhammed Furkan Sayın) #1186

Kitabı yollayacaklar yani :joy::joy:

Hele bir dur yiğidim önce kitap çıksın :smiley:

(Burak Kuşcu) #1188

Ahaha gerçekten ayrıntılara önem vermeniz güzel :smile: Tebrik ederim. Umarım süper ayraçlı süper kitaplarımız olur.

Bu arada ayraç sorusuna yanıt verildiyse, gerçekten kafa kuma gömülmüş demektir.

Huu huu

(Buyici) #1189

Ulan bende kuşe kağıt harita beklemekle hata etmişim… Yıkıldım yine…

(İsmail Yılmaz) #1190

Kitap çıkmıyor zaten ne gönderseler kabulüm kafasıyla davranmayın bence arkadaşlar komik oluyor. Ayraç benim için önemli bir unsur, bunu önemseyen başka arkadaşlara da bilgi vermek için yazdım bu mesajı alay edecek başka konular bulun kendinize.

(Burak Kuşcu) #1191

Biz öyle bir şey yapmıyoruz.

İyi hayrını gör ne diyelim?

Kimseyle alay ettiğimiz yok. Adamlar kitap çıkarmıyor, iki yıldır bekleyen insanlar var burada sen ayraç yollamayacaklar yazmışsın gelip bir de bizi tersliyorsun. Kim kimle alay ediyor anlamadım.

Herkes de azarlamaya adam arıyor burada galiba siz hayırdır?

(Hiçliğin bekçisi…) #1192

Sakin olalım beyler… Başlık zaten gergin. :blush:

@Kingebu Kuşe kağıda harita mı? :joy: Ben buna epey gülerim. Aklıma geldikçe güleceğim.

(Buyici) #1193

Ben bu kuşe kağıt harita olayını daha önceden 3 defa demiştim ama arkadaş yanlış anladı galiba. :slight_smile:

(Burak Kuşcu) #1194

Kendi adıma herkesten özür diliyorum birden ne oldu bana öyle :disappointed_relieved:

Psikolojimizi bozdular

(Hiçliğin bekçisi…) #1195

Sen tiyatro kitaplarını alma sonra bana ne oldu böyle? Tanrılaaaarr!!! :sweat_smile:

@Kingebu Haritayı kendimiz basarız ya. Çok da şey olmaz bence. :blush:

(Burak Kuşcu) #1196

“Sokrates neyi savunuyor?..kendini… elbette kendini…”

Vay be tiyatro müzikleri yapmıştım zamanında aklıma o geldi. Tamam alıcam ya söz :blush:

Bu arada ne diyor bunlar diyenler olabilir,

şuradaki konudan bahsettik :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #1197

Harika karar oldu bu. :blush:

(Cankut Değerli) #1198

Şu kitap bir çıksın hele, merak ediyorum bir buçuk yıldır ne yapıyorlar gerçekten.
Diyeyim size, bence altı yüz bininci çevirmen kitabı baştan çeviriyor. :joy:

((Eski Nick İBow) Emre) #1199

Arkadaşlar kusura bakmayın ama cılkını çıkardınız artık bence . Burası sohbet konusu değil ki? Sohbet odası kurun orada yapın sohbet muhabbet. Yayınevi soru hattı konusu burası. Yanıt vermiyor olsa bile, uzun süre sonra yanıt vermesi gelse gene kaçar. Soru sormuyorsunuz sadece dalga geçmeli boş muhabbetler. Hayır moderatörlerden biri de buna destek oluyor, o da garip .:frowning:

Lejyon 3. Kitap duyurulunca tüm kızgınlığımı bir kenera bırakıp alayım dedim. Sonra kitapların boyutlarının aynı olmadığını ögrendim. Artık ayp etmeyi aştı akılçelen.

Siparişi az önce iptal ettirdim, Sabahattin Ali kitapları farklı baskıları topluyorum bir süredir, Lejyon yerine Sabahattin Ali kitapları sipariş ettim.