Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Hocam ben kendilerine uygun bir cevap verdim. Hatta bu fotoğrafları da maile ekledim.

2 Beğeni

Hani benim telifim? Sonuçta ben 8 farklı telefon ve 38 farklı megapikse… Neyse :smile:

8 Beğeni

Kitapların iade edilmesine izin vermelerine sevindim. Gerçi belkide okurlara güzel görünmek için yapiyorlardir.

@BiblofilYouTube acabaTürkiyede D&R dışında başka kitapevleride varmidir? Ben birtek D&R biliyorum.

Ayrıca yaşadiğım sehirde test kitabi satan bir yerde Kuzgun Gölgesi serisinin satildiğıni gördüm. Belkide bu tarz küçuk kitapçılardan bahsediyorlardır.

Hayir, yayınevini savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.

2 Beğeni

İstediğiniz yere gidip ölçebilirim isterseniz. Sonuç değişmez :slight_smile:

3 Beğeni

Hıc mi değişmez?

Lanet olsun neden ithaki basmiyorki Sandersonları. Sizi bilmem ama ben Akılçelen bastıgında gidip alacağım. Ben daha Parildayan Şovalyelere doyamadım.

1 Beğeni

Ben Tokat’ta kitapçıda çalışıyorum. Test kitabı ağırlıklı olsak da kültür kitabı da satıyoruz. Özellikle avm de bulunan şubemiz kültür kitabı ağırlıklı. Fantastik ve bilimkurgu kitapları da var raflarımızda. Mesela Sissoylu serisi de vardı bir ara (şimdi var mı bilmiyorum avm ye uğramadım ne zamandır :sweat_smile: ) ve kesinlikle raflara sığmama sorunu yaşamadık kesinlikle. Gerçi Buz ve Ateşin Dünyası kitabı biraz büyük gelmişti ve bir de Harry Potter resimli özel baskıları raflara büyük gelmişti ama onlar da zaten normal rafta sergilenecek ürünler değil.

Kendi açımızdan konuşacak olursam sorulan kitapları fiyat ya da boyutuna bakmadan getirtmeye çalışıyoruz. Ayrıca çalışanlar olarak kendi beğenimize göre rafa ürün de getirebiliyoruz. Bu şekilde özellikle fantastik ve bilimkurgu kitaplarından getirip sattığım kitaplar var. Duygusal bir roman arayan bir müşterimize Hurin’in Çocuklarını satmıştım. Aynı müşteri daha sonra gelip yeni bir kitap önerisi istemişti. :sunglasses:

Neyse konuyu dağıtmayalım. Bizim raflarımız için boyut problemi yok ki olsa bile kitabı getirtmeme yoluna girmektense başka çözümler buluruz. Kitaba talep olması yeter bizim için.

7 Beğeni

Adamlar drye sığmıyor dememiş ki dr, dost benzeri büyük kitapçılar dışında ki normal kitapçıları kast ettiklerini düşünüyorum. Diğer şehirleri bilmem ama ben Kayseri ve Eskişehir de o boyutta rafa sahip normal kitapçı görmedim ve onlar dışında Brandon satan bi kitapçı da görmedim açıkçası. Ha ben haklılar demiyorum bende onlara karşıt düşünüyorum ama bence sadece drye bakarak yorum yapmamalıyız.

1 Beğeni

Tokat’ta bizde rafa sığma sorunu yok ki olsa bile sığmıyor diye satan kitabı rafta tutmamazlık yapmayız. Müşterinin talep ettiği bir kitap olduktan sonra biz çözüm üretiriz. O nedenle ben hiç haklı bulmuyorum.

5 Beğeni

Ayrıca şöyle bir bilgi de vereyim. Ağırlıklı olarak sattığımız sınavlara hazırlık kitaplarından da raflara sığmayacak boyutta olanlar var. Hatta bazıları bayiliği bizde olan ürünler. Hiçbirini sığmıyor diye kıyıya köşeye koymadık ya da getirtmeyelim demedik. Onları da müsteriye sunabileceğimiz çözümler ürettik. Aynı şekilde akıl oyunları, yapboz, oyuncak gibi ürünler de satıyoruz. Hiçbir zaman ürünlerin boyutu önemli olmadı. Müşterinin talebi var mı bizim için asıl önemli olan bu.

3 Beğeni

Yahu Sissoylu Son İmparatorluk 4.baskiyi yapmış. Nasıl daha satmiyor diyorlar anlamıyorum. Kendilerine de söyledim samimi değiller. Delikanlı gibi desinler " Maliyetler arttı vs.
gibi nedenlerden ikiye bolecegiz veya boyunu kucultecegiz" falan desinler. tamam anlariz. Satmiyor, rafa sığmıyor demek bildiğin insanın aklıyla alay etmektir.

10 Beğeni

Sesli güldüm bu kısma.:smiling_face:

2 Beğeni

Okuduğum türler arasında duygusal kitaplar yok. Tavsiye isteyen müşterilerimiz oluyor ve bilgim olmayan kitaplar hakkında tavsiye veremeyeceğimden okuduğum türler arasından içlerinde müşterimin de istediği tarza da temas eden kitaplardan öneri yapıyorum. :grin: Okumadan da önerilebilecek kitaplar var tabi ki ama ben mümkün olduğunca okuduğum bildiğim kitaplardan öneri yapmaya çalışıyorum. Bu şekilde alakasız görünen türlerden önererek sattığım ve müşterilerin memnun kaldığı çok oldu. Örnek olarak duygusal kitap isteyen çoğunluğu kadın olan müşterilerime bir çok kez Hurin’in çocukları, Şah sultan gibi fantastik ya da tarihi romanlar dışında Türk ve dünya klasiklerinden Yalnızız, İki Şehrin Hikayesi gibi eserleri de önerdiğim oldu. Hepsi almasa da bir çoğu önerilerime uydu. Geri dönüşleri de güzel oldu.

3 Beğeni

Bayan Peregrine’nin Tuhaf Soru Bankası, İlginç Zamanlar Türkçe Konu Anlatımlı, Kpss’nin Şifresi, Kızıl Mars Matematik Konu Anlatımlı, Savaşkıran Tarih Konu Anlatımlı kitaplarının yanında duruyor. Görmüyor musunuz? :smirk::sunglasses:

10 Beğeni

Üstelik bu yayınevi konu anlatımlı kitap da basmıyor mu zaten? Ne bu tatava? Hem hala Buz ve Ateşin Dünyası’nın soru bankasını çıkarmadılar. Konu anlatımında hiç soru da yoktu bu arada…

4 Beğeni

Şıklar da hep yanlış…

3 Beğeni

Biraz sinirliyim gibi olacak ama mazaretlerini alip baslarina calsinlar. O Sanderson kitaplarini raflara sigdirmayi beceremeyen hayali kitapcilarda fantastik kitap satiyoruz biz diye dukkan acmasin lutfen.

Sanderson kitaplarini sattiramamayi becerebildigini dusunen kitabevini siddetle kinamaktan baska elimden birsey gelmiyor artik.

7 Beğeni

Kitap boyutu için harcadıkları enerjiyi kitabın tanıtımına harcasalar kitabın satış rakamı artardı muhakkak

5 Beğeni

Yirmi karakterlik kahkaha attim.

6 Beğeni

imzalı çevirmen kopyası talebimi bu kitap için kullanabilir miyim?

2 Beğeni

Yalniz soru bankasini benim yazmam gerekeceginden imzali yazar kopyasi olur o. :smirk:

3 Beğeni