Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Buyici) #1370

Bence bu sayfayı 0layalim.

24x16 cm 1050 sayfa olan bir kitap 21x13,5 cm 900 sayfa oluyorsa en iyi ihtimalle çok ince kağıt kullanmış olabilirler diye düşünüyorum. Sadece font boyutu ile bu şekle indirgendiyse okunmayacak durumda olur.

(Erdem) #1372

Ince kağıt sayfa sayısını azaltmaz bence. Puntoyu düşürmüşlerdir muhtemelen.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #1373

Kitabın alanlara bir tane büyüteç hediyemiş.

resim

(Buyici) #1374

Benim gözlerim 4-6 derece bozuk. Napcam ben. Çok zorlanıyordum zaten normalde.

(Erdem Atik) #1375

Brandon Sanderson’un kitaplarının boyutunun değişmesi olayını bana aydınlatabilecek biri var mı? :sweat_smile:

Bazı arkadaşlar beni ya da itiraz edenleri çok yanlış anlıyorlar. Bir kızgınlığım var kendimi kandırılmış olarak görmekten kaynaklı.

Linç etmek gibi tavrım yok ama ara ara dalga geçiyorsam kötü ifadeler kullanmak yerine bunu tercih ettiğim içindir.

Bu başlığı takip etmeyi bırakıyorum, yeni mesajlarda görmeyeceğim ne yaptıkları da beni ilgilendirmemiş olacak.

(Kayra Ulukayın) #1377

İlgilendiğim türlerle ilgili gündemi takip etmek, bilgi sahibi olmak, mümkünse paylaşımda bulunmak için üyesi olduğum Kayıprıhtım Forumlarının maalesef 8-10 arkadaşın oyun bahçesine döndüğünü görüyorum. Yönetime talebimi ilettim ama buradan da yazayım; üyeliğimi sonlandırır, hesabımı silerseniz sevinirim.

(Hiçliğin bekçisi…) #1378

Üyelik silmek gibi bir olasılığımız yok maalesef. Gitmeyi tercih etmenize üzüldüm. Burada birbirimizi eleştirip aynı zamanda da birer yetişkin olarak fikirlerimizi iyi kötü belirtiyoruz diye düşünüyordum. Her zaman aynı fikirde olacağız veya birbirimize uyum sağlayacağız diye bir durum olamaz elbette. Düşüncelerinize saygı duymakla birlikte bu güzel forumumuza oyun bahçesi demenizi doğru bulmuyorum ama siz de beni doğru bulmuyorsunuz. :slight_smile: Bunlar olması gereken normal şeyler. Hayatınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim. Sağlıkla, sıhhatle, sevgiyle hoşça kalın.

(Burak Kuşcu) #1379

Çekilişe katılmak istiyorum.

Güle güle

(Hiçliğin bekçisi…) #1380

İnstagramda yeniden basılan 2. Kitap için gereksiz gördükleri bölümleri nasıl çıkartırsınız gibisinden yorumlar okudum. Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu ama güvenemiyorum. Her şeye rağmen ikinci kitabı daha önce bulamamış ve almayı düşünen arkadaş varsa bu mevzudan emin olsun derim. Yani kitapta sadeleştirmeye gidildiyse eksik metin almış olursunuz.

Sadeleştirme mevzusu benim de aklımı karıştırdı, boyutun küçülüp sayfa sayısının azalması garip bi durum.

Güle güle.:wave::wave:

Parlayan Sözler’de sadeleştirme yapılmış mı? Cevap alabilen var mı?

(Hiçliğin bekçisi…) #1384

Yapılmamış arkadaşlar. Arayıp konuştum. Bundan sonra birinci kitap da dahil olmak üzere hepsi ufak boyut ile gelecekmiş. Haberiniz olsun. Herhangi bir sadeleştirme yokmuş.

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim, sadeleştirme olmaması tabii ki güzel ama punto çok mu küçük olacak, o boyutta 900 sayfa sırtı yarılmadan kalacak mı? Aklımda deli sorular. Kesinlikle kitapçıda incelemeden ve alıp okuyanların deneyimlerini dinlemeden sipariş vermeyeceğim.

(Hiçliğin bekçisi…) #1386

A, evet onu demişti. Sadece punto küçülmüş ama kitapçıda incelemekte fayda var. Belki kağıt kalitesi de düşmüştür. Zaten düşebileceği söylenmişti daha önceden. Umarım Narnia gibi değildir. Çok şeffaf, üflesem yırtılacak gibiydi.

(Buyici) #1387

Yanlız eski baskıların kağıt kalitesi çok güzeldi. Kaliteden ödün vermeyeceğiz replikleri halen aklımda.

(Hiçliğin bekçisi…) #1388

Şimdi kağıdın kalitesinin çeşitleri hakkında gram fikrim yok. Şu hamur bu kalite denilse de ben bir şey anlamam. Baktığımda veya kullandığımda rahatsız etmiyorsa iyidir benim için. Kaldı ki eski baskıdaki kağıt ne kadar kaliteli olsa da ağırdı. Benzer özelliklerde daha hafif bir kağıda geçiş yapılmış olabilir. 900 sayfa civarı olarak baktığımda da çok kalın görünmedi bana. Mutlaka bir incelme var gibi geliyor. Kağıt tipi değişecekti ama kaliteden ödün verilmeyecekti. Çelişkili bir cümle gerçekten. :slight_smile:

(Buyici) #1389
  1. kitap 1.5kg ağırlığında düşünün. :joy::sweat_smile: