Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Serkan) #1390

Şimdi ilk iki kitaptan boyut olarak daha küçük mü olacak, rafa dizince ayrı bir kitap gibi duracak yanlarında.

Bu konulara takan biri değilim ama üçleme olunca konu ve diğer iki kitap tuğla gibi heybetli durunca bu yeni çıkacak kitabın güdük gibi yanlarında görüntü vermesi benim bile canımı sıktı.

(Hiçliğin bekçisi…) #1391

Evet daha küçük olacak ama öbür kitapları da ufak basacaklarmış. Aralarında aşağı yukarı bir parmak kalınlığında fark olacak bundan sonra.

@Kingebu 1,5 kg… Ben ameliyatlıyken okumaya kalkmıştım. :smiley: Bana beş kilo gibi geliyordu.

Evet öyle olacak, yeni boyut İthaki Bilimkurgu Klasiklerinin boyutu.

(Serkan) #1393

Hayda son kitapta bu yapılır mı bu şimdi. Önce ne zaman çıkacak mevzusu sonra ikiye mi bölünecek mevzusu sonra eksik mi basılacak mevzusu sonra kitabı inceltme küçültme mevzusu.

İkiye bölselerdi daha iyiydi. Bütün Mistborn, Elanstris vs kitaplarını bir rafa dizin, bir tane kitap güdük gibi orada belli etsin kendini şimdi.

(Burak Kuşcu) #1394

Biz aylardır niye kendimizi yırtıyoruz :slight_smile:

Haklısınız ama tüm kitapları küçültecekler. Olan bizim gibi bu yayınevinden kitap alanlara oldu. Sen misin bizden her kitabı alan, al sana dediler :smile:

(Kadir) #1395

Serinin biri çevrilmemiş yedisi ise yazılmamış toplamda sekiz kitabı daha var.

(Erman Günseren) #1396

İlk iki kitap elimizde patladı yani :triumph:

Şimdi 3. kitabı yeni boyut ve kapak tasarımıyla alsam 4. kitapta (5. veya 6. kitap da olabilir) boyut ve kapak tasarımında yeniden bir düzenleme olmayacağının garantisi var mı? Her yeni ciltte bu tarz tasarım değişikliklerine girilip mağdur duruma düşecek miyiz?

Bu konular önemli. Yayınevine güvenimiz kalmamışken nasıl yeni kitapları alalım. Bu konuda tekrar güvenimizi sağlamadıkları sürece en azından ben yeni çıkacak kitapları almam. Kitaplığıma bir seriyi koyacaksam rafta uyumlu olmasını da isterim ki bu benim en doğal hakkım.

(Serkan) #1397

Zaten bu üçlemeyi tamamladıktan sonra artık orijinallerini almaya başlayacağım. Ama bu ikisini de satıp şimdiden başlayabilirim.

(Buyici) #1398

10 seneye antika olur, bence satma. :slight_smile:

(Kadir) #1399

İngilizce seviyeniz yetiyor madem çeviri kitap okumakla vakit kaybetmeyin. Anlasam bende İngilizce okuyacağım.

(Yalçın) #1401

İngilizce kitaplarda malesef ucuz değil :frowning: yoksa kendi adıma hiç uğraşmıyacam çeviri kitapla…

Eğer bu 1000 sayfa üzerindeki kitapları yeni baskıdaki boyuttan daha küçük basacaklarsa büyüteç de çare olmayacaktır. Bu nedenle daha küçük basabilme lüksleri yok bence. Daha büyük basabilirler mi dersek ekonominin şu an ki durumu ortada ve kağıt fiyatları giderek yükselmekte iken bunu da yapabileceklerini sanmıyorum. Kaldı ki global finans uzmanları yıl sonu küresel bir sorun yaşanabileceğini söylerken kağıt fiyatlarının düşeceğini düşünmek abes olur. Ülkemizde endüstriyel ağaç kullanımı için ekstra bir çaba harcandığını bunun için gerekli çalışmaların yapıldığını da yakın zamanda ben göremedim. O kadar haber takip ediyorum illaki denk gelmem gerekirdi. Gözden kaçırdıysam lütfen hatırlatın.

Yayınevinin kişisel fikrim olarak boyutla daha fazla oynayabileceğini sanmıyorum. Bandrol iki kitap olarak alınmışken okurların bunu konuşması, tepki göstermesi en azından tek kitap basmalarını sağlamış demek mümkün.

38 yıllık 6 markalı tecrübeyle boyut sorunu çözmüşler :slight_smile: Kitabın yanında isterseniz ek olarak takoz satacaklarmış :joy: Kesin bilgi :joy:

(Carai an Caldazar!) #1404
  1. Kitap çıktı sandım bir an.

(Erman Günseren) #1405

Sorun sadece boyut da değil. Kapak tasarımı da değişti. Ayrıca boyut yine değişebilir. Kitabı ikiye bölüp bir de sayfa sayısını arttırıp kolaylıkla yazıları çok küçültmeden boyutu küçültebilirler. O nedenle yayınevi tekrar güven duyulacak bir ortam oluşturmadan ben şahsen almayı düşünmüyorum.

Bende zaten şu an alım yapmayı düşünmüyorum yayınevinden nasıl bir adım gelecek önce onu kestirmek gerekecek.

(Yalçın) #1407

Hali hazırda yazımı süren bir seri olduğu için geleceği tamamen karanlık, yazar gaza gelip yeni çıkacak kitabı 2000 sayfa yazarsa malum yayın evi 4 e 5 e bölmeye kalkıp cep boyda çıkartabilir(extrem örnek).Bu sadece o yayınevi için geçerli değil tüm fantastik edebiyat basan yayın evleri bir gazla ilk kitapları yada serilerin yarısını basıp sonra beklemeye başlıyorlar çoğunda planlama yok tamamen dene-yanıl yöntemi ile bu iş devam ediyor malesef…Fantastik edebiyat türü için en iyi çözüm bekle eğer basarlarsa seriyi komple al, basmıyorlar sa da birşey kaybetmezsin…

(Kadir) #1408

Kindle versiyonu ucuz diye hatırlıyorum olmadı korsan ePub okuyabilirsiniz.

(Hiçliğin bekçisi…) #1409

Hangi üçleme? Bildiğim kadarıyla Fırtına Işığı 10 kitaptan oluşacaktı. :thinking: