Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Erman Günseren) #1410

10 kitaplık seride yayınevine güvenim hiç yok. 5. kitapta artık ikiye bölüyorum der ve boyutu da tekrar değiştirir. Sonra 7 ya da 8. kitaba gelince yok bu da olmadı biz en iyisi ciltli yapalım der. Son kitapta da yok ciltli çok pahalı oluyor satılmıyor biz en iyisi her bölümü fasikül olarak çıkaralım derler.

Bunlarda bir düzelme olmadığı sürece yeni kitapları çok merak edersem pdf ya da epub bulup okurum. İlerde gerçekten düzgün basılırsa seriler tamamlanmışken alırım ancak.

(Serkan) #1411

Bu seri de Sissoylu gibi değil mi? Konu belli noktada üç kitap sonunda sonlanmıyor mu? Diger kitaplarda aynı evrende geçen devam kitapları şeklinde filan… Açıkcası çok bilgim yok bu konuda.

(Hiçliğin bekçisi…) #1412

Ben öyle bilmiyorum açıkçası şimdi beni de şüpheye düşürdün. Benim bildiğim on kitaplık düz bir seri olacağı ama Brandon’un bu konudaki açıklamalarını pek anımsayamadım şu an. Aklımda böyle kalmış.

(Mehmet Turan) #1413

@Zack @Agape

Fırtına Işığı Arşivi serisi toplamda 10 kitaptan oluşacak ancak iki ayrı 5 kitaplık seri halinde olacak.

Yazar şu an da 4 ve 5’in taslakları üzerinde çalışırken 4. Cildin yazımına başladı.

İlk 5 kitaptan sonra sissoyludaki gibi bir zaman atlaması olacak ama yanlış hatırlamıyorsam öyle 300 yıl değil de 20-30 yıl gibi birşeydi sanki.

Hatta yine yanlış hatırlamıyorsam Fırtına Işığı Arşivi serisinin ilk 5 kitabı bittikten sonra Sissoylu 7. Kitabı görebeliceğiz.

(Serkan) #1414

Açıkcası orijinallerini sipariş verip gelmesi uzun bir süreç, hali hazırda Warhammer 40k Horus Heresy serisini yavaş yavaş (yaklaşık 40 kitap) orijinal dilinde alıyorum. Eskiden Ankara daki Remzi Kitapevi bu seriyi satardı (15 yıl öncesj) ama artık yok. Shadowrun, Vampire the Masquarade kitapları derken liste kabarıyor. Sipariş verdikten 30-45 gün sonra kitapların gelmesi zor oluyor, bazen verdiğim siparişi unutuyorum :smiley:
Bu kitaplarla ve ebook okuduklarımla birlikte sürekli yabancı dilde okumakta yoruyor acıkcası(Bazı yazarların uslubu çok zorlayıcı hakkaten). Anadilim de okumakta ayrı keyif verdiği için çevrilen eserleride hep alırım. Hem destek olmakta istiyorum.

Kısacası çevrilmeyecek cevherleri ingilizce, cevrilenleri anadilimde okuyorum. Çizgi roman ve mangaları ise kesinlikle ingilizce okuyorum.

Önemli not: Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter türkçe okumanın zevki orijinalinden bin kat fazladır. Şapka çıkartan çeviriler gerçekten.

(Erman Günseren) #1415

Aynen katılıyorum. İstanbul’da okuduğum zamanlar kütüphaneden bazı kitapları ingilizce olarak alıp okumuştum. O zamanlar okul sayesinde ingilizcemi de geliştirmiştim ama yine de ana dilde okuma gibi olmuyor. Zaten yanımda sözlük bulundurup devamlı bakmak da bana göre değil ve söylediğiniz gibi bazı yazarlarda çok sıkıntılı olabiliyor.

Artık ben de sizin gibi çizgi roman ve mangaları ingilizce takip ediyorum ama konu kitap olunca çevirisini bekliyorum.

((Eski Nick İBow) Emre) #1416

Yazar Sissoylu’yu 5. Kitaptan sonraya bırakmayacaktır, 4. kitaptan sonra görürüz. Sonra bildiğin Endgamein ilk fazı bitirmesi gibi herif serilere son kitapları vuracak, Sissoylu 7, araya bir Alcatraz 6, Fırtına 5, Skyward 3 falan. Herif bayağı rahatlayacak herhalde orada. Sonra Warbreaker devam, Elantris devam kitapları gelecek herhalde.

(Mehmet Turan) #1417

Brandon Sanderson The Lost Metal için birkaç kez tarih verdi 2018 gibi ancak yan projelerden dolayı hep ertelendi. En son 2018 State of sanderson yazısında tarih vermekten kaçındı ama ben de Fırtına Işığı 4 ile 5 arasında geleceğini tahmin ediyorum açıkçası.

Yine aynı yazıda Fırtına Işığı 5 ile 6 arasına Sissoylu 3. Üçlemeyi ERA 3’ü yazmayı planladığını yazmış çünkü.

Yazıyor yazıyor da okuyamıyoruz ya gel de kahırlanma :triumph:.

Telefon ile arayarak veya başka yöntemler ile yayınevine soru sorma imkanı olan arkadaşlar “Edgedancer” Fırtınaışığı arşivi 2.5 kitap (272 sayfa) ile ilgili bir çalışmaları olup olmadığını sorabilir mi?

(Buyici) #1419

En son sorduğumda önceliğin Oatbringerde olduğu için diğerlerini sonradan gündeme alacaklarını söylemişlerdi. O yüzden o iş uzar. :slight_smile:

((Eski Nick İBow) Emre) #1420

Arcanum Unbounded’ın içinde o novella da, daha önce çevrilceği geçmişti ama ses seda yok şimdilik.

Son konuştuğumda çeviride denmişti. :+1:

(Burak Kuşcu) #1422

İşte korktuğum cevap :smile:

(aysegul) #1423

Şu an Zaman Çarkı’nı okuyorum. Bitince Brandon Sanderson’ a geçerim diyordum ama daha başlamadan Akılçelen kendinden soğuttu. Akılçelen’in şimdiye kadar yaptıklarının bundan sonra yapacaklarının teminatı olduğunu düşündüğümden kitap kadar kargo parası ödeyerek Elantris’in İngilizce versiyonunun siparişini verdim. Madden zararda mıyım? Evet. Peki pişman mıyım? Asla. Teşekkürler Akılçelen.

(Erman Günseren) #1424

Aman sakın siz de bizim gibi bu batağa (akılçelen) yakalanmayın. Toplamda 10 kitap aldım bunlardan ama devamını almayacağım. Sen sen ol sakın bulaşma.

(Ali Cem Çimen) #1425

İngilizce kitaplarımı Book Depository’den alıyorum ben. Dünya çapında kargo bedava oluyor.

(aysegul) #1426

Teşekkürler, bir sonrakine burdan alırım artık:)

(Cankut Değerli) #1427

Valla artık dua ediyorum, nasıl olacaksa olsun ve Brandon Sanderson kitaplarının hakları işini hakkıyla yapacak, okuyucusuna saygı gösterecek bir yayın evine geçsin. Akıldelen… Pardon Akılçelen’in her yaptığı olay oluyor artık. Ve ben bu sefer ne yapacaklar acaba diyerek dikenüstünde oturmaktan sıkıldım. Oathbringer hevesimi kırdıkları için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.
Not: sabah da Epsilon başlığını okuyordum, yemin ediyorum parelel evren gibi. :joy: :joy: :joy: :joy:

(Yalçın) #1428

ne yorum yapıcağımı şaşırdım doğrusu. 1. kitap sırt kısımındaki “1” yazısı 4. baskı ile kaldırılmış.

(Harun Pekdemir) #1429

Alternatif olarak Pandora’ya da bakmanızı öneririm. Benim baktığım bazı kitaplarda fiyat farkı var.
Örneğin Raymond E. Feist’ın Daughter of the Empire Book Depository de 14.88$, Pandora da 7.99$ + 8TL kargo ücreti fiyata sahip.
Edit: Pandora da çoğu kitabın fiyatı yazmıyor. Üye olup fiyat bilgisi talebinde bulunduğunuzda yaklaşık 1 gün içerisinde bilgi veriyorlar e posta ile.