Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Ben bunu sana yazıldı sanmıştım meğerse hikaye olarak atmışlar. :thinking: Şimdi gördüm.

Telefonda en azından bir açıklama yapın. Karar alıyorsunuz ama aldığınız kararları sadece siz biliyorsunuz, demiştim. En azından açıklama yapmışlar. :thinking:

3 Beğeni

Sakin olun arkadaslar elbet birgun Sandersonlar İthakiye geçecek (geçmezsede geçirtecez :slight_smile:)

Ben geçen sene Akılçelen ardarda Sanderson kitabı çıkarınca yayınevini takdir etmiştim. Yılın yayinevi sécmiştim kendilerini hemde o iğrenç kapaklara rağmen (Alactraz serisinden bahsediyorum) Ancak bu son yaptıkları adeta saygısızlık. Kitapları 2 ye bölmeyi anlayabilirim. Ancak boyut küçültme ve kapak değistitme tam anlamıyla saygızılık. Tamam yayınevi Sandersonlar için iyi bir seyler yapmaya çalışıyor ancak bunun ıcin bir milyon yıl geride kaldılar.

@Agape ben o kadar vip değilim :grinning:. Ancak bu sabah Oathbringer soruma cevap verdiler. Tarihi henüz belli değilmiş.

2 Beğeni

Kapak değiştirmeyi daha önce Elantris’de de yaptılar ayrıca sissoylu serisinin sırtındaki 1-2-3 sayısını kaldırdılar, eklediler vs. Bu yayınevinindeki rahatlık, umursamazlık çok garip doğrusu

1 Beğeni

Elantris kitabı ilk başta Arkadaş yayınevinden cikıyordu. Daha sonra alt kuruluşları olan Akılçelene geçirdiler. O yüzden kapağı değişti.

Daha öncede dediğim gibi yayınevi Sandersonları görünüş olarak daha iyi yapmaya calisiyiyor ancak bunu daha onceden yapmalari lazımdı.

Şahsen ben Sandersonların gerçek kapağıyla basılmasını çok isterim tabi eski baskilarda piyasada kaldığı surece.

Sırf koca bir dönemin zaman ve parasını tüm kitapları toplayıp okumaya verdikten sonra sıradaki şeyi heyecanla beklerken, gelen haberin KAPAK VE BOYUT DEĞİŞECEK KİTAPLAR İKİYE BÖLÜNECEK tarzı şeyler olmasına ne demeli peki?

Ne kadar pozitif durup sindirmeye çalışsam da olmuyor arkadaş ben ne için yırttım bu serileri toplamak için 4 ay bi yerlerimi o zaman. Ayıptır cidden ya gece gece yine sinirlendim şu başlığa girip

3 Beğeni

Arkadaşlar Sissoylu serisi 3. kitabı yeni baskısının boyutu küçültülmüş, ancak 1.ci kitabın yeni baskısı ölçüsü büyük ama sırt kısmından numara çıkarılarak baskı ve kapak kalitesini baya düşürmüşler. Yani ortalık karma karışık.“Kafası güzel yayınevi” inden brandon sanderson :slight_smile:

3 Beğeni

Akılçelen, istenilen satışın kitapların raflara sığmamasından kaynaklandığını düşünüyor ama ben hiçbir yerde ne bir sanderson reklamı ne de bir akılçelen indirimi/kampanyası gördüm. Yurtdışında tanınırlığı çok az olan çoğu yazar yayınevlerinin politikaları sayesinde Türkiye’de Sanderson’dan daha ünlüler ve daha çok satıyorlar. Mesela benim Kayıp Rıhtım sayesinde Sanderson’dan haberim oldu. Bence piyasada daha agresif olmaları gerekli.

7 Beğeni

Boyutu küçültülmemiş henüz. Orjinal boyut zaten 16.5 x 21 cm.

Ozaman Şuan elimde tuttuğum 17x24 kitap nedir?Bakın yukarıda fotoğrafını paylaştım o 3 kitapta 17x24cm dir.

2 Beğeni

Bende aynı durumdayım taa Trabzondan aldiğim Sissoylu 2 kitabıni çoruma kadar otobüslerde taşıdım. Kitapların 2 ye bölünmesini anlayabilirim malum ekonomi kötü. Ancak satmıyor gerekçesi ile boyut küçültmek tam bir kurnazlık. Tanri âskına Türkiyede 3. Baskıyı yapan kaç fantastik kitap var.

@BlackOut Insragramda kitap resmi filan paylaşanlar var ya onların hep sayfalarında gorüyorum hep Sanderson paylaşıyorlar. Yani kitapların reklamı var. Ve satışlarda gayet iyi. Akılçelenin gözünü para hırsı bürümüş.

3 Beğeni

Pardon. Hızlı yazmışım. Eski baskılar 16.5 24 olması lazım. Yeni baskılar 13.5 x 21. Sitede de yanlış yazılmış.

1 Beğeni

Reklam nedir?
Kitap nasıl satılır?

İzleyin öğrenin birazcık.

Sonra yok efendim rafa sığmıyormuş da bıdı bıdı!!!

Geçin artık bu zırvalıkları…

15 Beğeni

Yeni küçük baskıların raftaki görünümü…

20 Beğeni

Ey Akilcelen!! Yazar serinin yeni kitabina basladi 4de birini gecti, sizin beceriksizliginiz ise tam guc devam ediyor.

2 Beğeni

Kitaplar ortaya çıksın diye yaptılar güya ama kaybolmuşlar :smile:

5 Beğeni

Burası yine iyiymiş. Ankara Dost Kitabevinde diğer kitaplarından farklı bir rafa koymuşlar küçülen kitabı.

3 Beğeni

Bilmiyorum sizin dikkatinizi çekiyor mu ama kitapların arkasında ki YERLİ ÜRETİM damgası… :upside_down_face:

1 Beğeni

Kesinlikle sinir bozucu. Yerli malı olduğunu bilsem ne bilmesem ne…

1 Beğeni

Kağıt ithal, yazar yabancı, mürekkepten emin değilim ama matbaa yerlidir diye düşünüyorum. :roll_eyes:

7 Beğeni

Yayınevi yerli ona eminiz. Türk’ten başkası Türk e bunu yapmaz :smile:

16 Beğeni