Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Ali Cem Çimen) #1430

Aslında ben de ilk pandorayı ziyaret ediyorum. Eğer istediğim kitap stokta ise düşünmeden alıyorum ama çoğu zaman stokta olmuyor. Ellerinde olmayan kitapların temini ve posta süresi hakkında hiç tecrübem olmadı açıkcası.

(Erdem) #1431

Yeni baskılarda artık sırt numarası yok. Bende de ilk iki kitap numaralı 3. kitap resimli.

(Harun Pekdemir) #1432

Temin süresi oldukça uzun maalesef.

(Serkan) #1433

İki tane kitap siparişi verdim, 45 gün temin süresi verdi pandora. 30 günü geçti. Amazon ve barnesandnoble da daha hızlı ama çok farkta yok.

(Kadir) #1434

https://www.arkadas.com.tr/Default.aspx
Akılçelen’in sitesi bu da. Ben bir iki tane İngilizce kitap sipaiş etmiştim fiyatlar uygundu diye hatırlıyorum. İngilizce kitaplarda stoklu çalışıyorlar bu arada. Yalnız bazı kitapları direkt mağazadan alıp gönderdikleri için kitap kapaklarında hırsızlığa karşı koruma alarmı bulunabiliyor.

(Şeyma) #1435

Malesef bende de öyle olacak gibi görünüyor. Pişmanım şu an keşke daha önce alsaydım diyorum. Bu yaptıkları hareket o kadar saçma ve gereksiz ki…Gerçi artık Akılçelen’den herhangi düzgün bir hareket bekleyemiyorum.

(Carai an Caldazar!) #1436

(Erman Günseren) #1437

:triumph: Neyse sakinim sakinim sakinim…

(Buyici) #1438

Allah’tan birtek bu seriyi okumuyorum. Artık bu kafadayım. :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #1439

İşin garibi ne biliyor musunuz? Bugün D&R’da Brandonların hepsi Fantastik reyonundayken İthakilerin yarısından fazlası Aksiyon/Macera rafındaydı. :thinking: Kafamda deli sorular…

(Ali Cem Çimen) #1440

Ağam bizimle eğlenir :upside_down_face:

(Hiçliğin bekçisi…) #1441

Ben bunu sana yazıldı sanmıştım meğerse hikaye olarak atmışlar. :thinking: Şimdi gördüm.

Telefonda en azından bir açıklama yapın. Karar alıyorsunuz ama aldığınız kararları sadece siz biliyorsunuz, demiştim. En azından açıklama yapmışlar. :thinking:

(Carai an Caldazar!) #1442

Sakin olun arkadaslar elbet birgun Sandersonlar İthakiye geçecek (geçmezsede geçirtecez :slight_smile:)

Ben geçen sene Akılçelen ardarda Sanderson kitabı çıkarınca yayınevini takdir etmiştim. Yılın yayinevi sécmiştim kendilerini hemde o iğrenç kapaklara rağmen (Alactraz serisinden bahsediyorum) Ancak bu son yaptıkları adeta saygısızlık. Kitapları 2 ye bölmeyi anlayabilirim. Ancak boyut küçültme ve kapak değistitme tam anlamıyla saygızılık. Tamam yayınevi Sandersonlar için iyi bir seyler yapmaya çalışıyor ancak bunun ıcin bir milyon yıl geride kaldılar.

@Agape ben o kadar vip değilim :grinning:. Ancak bu sabah Oathbringer soruma cevap verdiler. Tarihi henüz belli değilmiş.

Kapak değiştirmeyi daha önce Elantris’de de yaptılar ayrıca sissoylu serisinin sırtındaki 1-2-3 sayısını kaldırdılar, eklediler vs. Bu yayınevinindeki rahatlık, umursamazlık çok garip doğrusu

(Carai an Caldazar!) #1444

Elantris kitabı ilk başta Arkadaş yayınevinden cikıyordu. Daha sonra alt kuruluşları olan Akılçelene geçirdiler. O yüzden kapağı değişti.

Daha öncede dediğim gibi yayınevi Sandersonları görünüş olarak daha iyi yapmaya calisiyiyor ancak bunu daha onceden yapmalari lazımdı.

Şahsen ben Sandersonların gerçek kapağıyla basılmasını çok isterim tabi eski baskilarda piyasada kaldığı surece.

(Mertcan Kurnaz) #1445

Sırf koca bir dönemin zaman ve parasını tüm kitapları toplayıp okumaya verdikten sonra sıradaki şeyi heyecanla beklerken, gelen haberin KAPAK VE BOYUT DEĞİŞECEK KİTAPLAR İKİYE BÖLÜNECEK tarzı şeyler olmasına ne demeli peki?

Ne kadar pozitif durup sindirmeye çalışsam da olmuyor arkadaş ben ne için yırttım bu serileri toplamak için 4 ay bi yerlerimi o zaman. Ayıptır cidden ya gece gece yine sinirlendim şu başlığa girip

(Yalçın) #1446

Arkadaşlar Sissoylu serisi 3. kitabı yeni baskısının boyutu küçültülmüş, ancak 1.ci kitabın yeni baskısı ölçüsü büyük ama sırt kısmından numara çıkarılarak baskı ve kapak kalitesini baya düşürmüşler. Yani ortalık karma karışık.“Kafası güzel yayınevi” inden brandon sanderson :slight_smile:

(Alican) #1447

Akılçelen, istenilen satışın kitapların raflara sığmamasından kaynaklandığını düşünüyor ama ben hiçbir yerde ne bir sanderson reklamı ne de bir akılçelen indirimi/kampanyası gördüm. Yurtdışında tanınırlığı çok az olan çoğu yazar yayınevlerinin politikaları sayesinde Türkiye’de Sanderson’dan daha ünlüler ve daha çok satıyorlar. Mesela benim Kayıp Rıhtım sayesinde Sanderson’dan haberim oldu. Bence piyasada daha agresif olmaları gerekli.

(Kadir) #1448

Boyutu küçültülmemiş henüz. Orjinal boyut zaten 16.5 x 21 cm.

(Yalçın) #1449

Ozaman Şuan elimde tuttuğum 17x24 kitap nedir?Bakın yukarıda fotoğrafını paylaştım o 3 kitapta 17x24cm dir.