Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Kızıma aldığım çocuk kitaplarının arkasında “Çin’ de basılmıştır” yazan ibareler görüyorum. Hiç belli olmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Ciddi olamazsınız. :scream:

2 Beğeni

Matbaa’da yabancı :slight_smile: Yerli Üretim’in manası çok anlamsız olsa da Türkiye sınırları içerisinde üretildiğini gösteriyor. Pepsi ve Coca Cola’da yerli üretim mesela :slight_smile:

3 Beğeni

:triumph::triumph::triumph:
Gel de sinirlenme.

Lejyonun yeni kitabını okuyorum yalnız bir şey dikkatimi çekti.
fırtına ışığı arşivi 3 kitap diyor arka kapakta

3 Beğeni

Yayınevi yetkilisi diye görünce birden bi fena oldum :smile:

Meğer siz de mağdurmuşsunuz.

Evet 3 yazıyorlar malesef.

8 Beğeni

Brandon Sanderson kitapları herhalde sadece yerelde düzgün bir şekilde devam ediyor.

Gollancz baskıları da 3.ciltte kapak değiştirmiş. Buna daha önceden dikkat etmemiştim.

2 Beğeni

Kapak değiştirmiş ama kitapların sahibi bizdeki değişimi görseydi şükrederdi :smile:

2 Beğeni

Bütün kitaplar tek cilt çıkacakmış ve Oathbringerında çeviriside bitmiş benden söylemesi.

3 Beğeni

Detay alalım böyle olmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Muhtemelen yaz sonu gibi en geç kitap geliyormuş. Tüm yeni baskılar normal kitap kalitesinde ve yeni kapaklar ile olacak. Bunun sebebi eski ciltlerin kitabı çok ağır yapması(bkz. 2.kitap 1.5kg) ve kuşe kağıt olduğundan masrafın çok artması. Kitap boyutları ile bir durumuda anlattılar. Türkiyede büyük bir kitapevi ilk çıktığında Kralların Yolu cildinden sadece 2 adet almış kitapevine ve kitapçılara yapılan toplu gönderilerde kitabın boyutundan dolayı kargolamalarda maddi kayıplar çok arttığını söylediler. Ayrıca büyük bir bomba olarak kesin olmamakla birlikte Brandon Sanderson’u kasımda ki İstanbul kitap fuarına getirmek için çok uğraşıyorlarmış. Bence bu konuda yayınevine destek olmalıyız. Tepkileri anlayışla karşılayıp, bir an evvel kitabı bize yetiştirmeye çalışıyorlarmış.
Not: Ben ajan değilim, sadece kitabı çok okumak isteyen bir elçiyim.:sweat_smile::joy:

6 Beğeni

İstanbul’dan taşındım ya Tolkien bile gelir artık.

16 Beğeni

Brandon gelirse affedebilirim. :roll_eyes: Umarım erken söylerler. :sweat_smile: Yine de dereyi görmeden paçaları sıvamam ben. :smirk:

7 Beğeni

Kendilerini affettirmelerinin tek yolu yazarı ülkemize getirmeleri olacaktır.

4 Beğeni

Sissoylular da küçültülecek mi? Sordunuz mu?

1 Beğeni

Adamda bana baya dert yandı, yarım saat kadar konuştuk ama o hiç aklıma gelmedi normalde diğer kitaplarıda soracaktım ama muhabbet uzadı.:sweat_smile:

2 Beğeni

İyi tepki çektiklerinin farkındalar heralde.

2 Beğeni

Brandon’u bu sene getirsinler, tum suclarini sahsen affederim. Yillardir yalvariyoruz bunun icin.

5 Beğeni

Bu kadar sinir harbinden sonra yapılabilecek tek hamle bu fakat o günü düşünüyorum da… Geceden gidip bahçede Rıhtım Kamp yapalım. :rofl: Kuyrukta bekleyip sinir olmaktansa geceden eğlenip, kitap okuyarak ilk imzalatan olup kurtulabiliriz. :stuck_out_tongue:

5 Beğeni

Yazar zaten isteklere karşı emin değilim ama 2018 ya da 2020’den önce boş zamanım yok demişti. Eğer 2018 demiş ise bu sene gelmesi ihtimali önemli bişey bence

2 Beğeni