Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Opsiyonel münhasır) #1511

Saçmalamak?
Espriyi anlamak, anlamamak?
“ağır” bir yanıt verirdim ama neyse.

(Burak Kuşcu) #1512

@zaidext bu konu çok uzadı, aynı espriler defalarca yapıldı artık kabak tadı verdiği doğrudur.

@Kingebu Ağır girmişsin sen de hocam biraz daha yumuşak bir iniş yapamaz mıydık :slight_smile:

(ilhan) #1513

Yeni uyanıp, daha uyku sersemi olmama rağmen güldüm çok… :joy: 4.sü en iyisi…

(Savonr) #1514

Sissoylu 3.kitabı küçültüldü mü acaba

Sissoylu serisinin 6 kitabını geçen hafta aldım. Hepsi de büyük boydu. Yani 16,5*24.

(Yalçın) #1516

Evet malesef, bende sipariş verdikten sonra dikkat ettim ve kitapyurduna bu ölçunun dogru olup olmadigini sordum.Onayladilar.Bende siparisi iptal edip ilknokta dan aldim

(Savonr) #1517

Hangi siteden aldın ve 3.kitap kaçıncı baskı

İdefix ve son baskı. Kitapyurdu’ndan aldığınızda da bu kitabı gönderecekler; sonuçta her siteye özel bir baskı yapmıyorlar. Yanlış yazmışlardır boy kısmını.

(Buyici) #1519

Kusura bakma. Özür dilerim. Herkesin kafası karışık. :slight_smile: Ama yinede her zaman her durum için pozitif olmaya çalışıyorum. Böyle güzel bir haberin olasılığı bile beni çok mutlu etmişken. Yaptığın yorumun esprisini pek anlayamadım. Tekrar kusura bakma.

(Erdem Atik) #1520

Arkadaşlar ben konuya çok hakim değilim, şimdi bütün Sanderson kitapları boyut değişikliğine gitti mi? Yoksa henüz hepsinin boyu değişmedi mi? Eğer değişmediyse değişeceği tarih belli mi? Uh çok soru sormuşum :smiley: :smiley:

(Kadir) #1521

Şu anda Lejyon 3 ve Parlayan Sözler küçültüldü sadece. Kralların Yolu da yakında küçültülmüş olarak çıkacak. Sissoylularda sadece sırt kısmındaki numaralar yerine küçük resimler konuldu, herhangi bir küçültme operasyonuna girişilmedi.

(Savonr) #1522

Senin aldığın 2. Baskı büyük ihtimal 3.baskı küçültüldü.

Sissoylularda herhangi bir küçültme yapılmadı.
İdefix’in bilgi kısmını önemsemeyin. Bu konuda size yüzlerce hata gösterebilirim.

Daha da emin olamayanlar varsa, buyrun kitabın boyu:

(Yalçın) #1524

Ozaman ortamda buyuk bir karmaşa var kitapyurdu.com dan gelen mail de kitabin 16x21 oldugu herhangi bir hata olmadigini teyit ettiler bana.(Şuan telefonda oldugum icin maili yükleyemedim,bilgisayara geçince onuda yukleyecegim)

Karmaşadan ziyade, size mail atan çalışanın bilgisizliğidir. Büyük ihtimal yayınevi bilgileri Kitapyurdu’na yanlış vermiştir. Çalışan da bu kitabı bilmiyorsa, yayınevinin verdiği bilgileri olduğu gibi size söylemiştir.

(Erdem Atik) #1526

Sissoylu’nun boyut değişikliğine gideceği belli değil yani?

(Cimento) #1527

Hepsinin boyu kuculecek.

(Kadir) #1528

Küçülteceklerdir ama hemen yapmaya cesaret edemediler bence. 6 kitabı küçültmekle 2 kitabı küçültmek bir değil. Ayrıyeten serinin 7. kitabı da yazım aşamasında olduğu için seriyi küçültmeleri Fırtınaışığı Arşivi Serisi’nden daha fazla tepki çekecekitr.

(Yalçın) #1529

ben tepkilere çok aldirdiklarini sanmiyorum, kanımca istanbul tüyapta hepsini küçülmuş olarak gorursek hiç şaşirmayın derim.

( tansel) #1530

Baskı tükenmeden küçülürse insanlar büyükleri almaz bu sefer, tükendikçe küçülecek. Önce sissoylu 4 tükenir o küçülüp yeniden basılır, sonra 2, sonra 3 vs. Sırasıyla bekliyorsanız tamamının küçük forma dönmesi 2, 3 sene alır. İthaki vs de gaimanlar tükeneli 1 sene oldu neredeyse şimdi şimdi yeniliyorlar hepsi tükenince.

Akılçelenin daha kötü olacak şimdi duyuldu küçüleceği, iyice düşecek büyüklerin satışları insanlar küçük beklediği için. Tükenmeleri de zorlaşacak, bence sissoylu 7 bile çıkıp çevrilir küçük formatta basılır, ilk 6 kitabın hala küçülmesi bitmemiş olabilir tükenmediği için.