Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Senin aldığın 2. Baskı büyük ihtimal 3.baskı küçültüldü.

Sissoylularda herhangi bir küçültme yapılmadı.
İdefix’in bilgi kısmını önemsemeyin. Bu konuda size yüzlerce hata gösterebilirim.

Daha da emin olamayanlar varsa, buyrun kitabın boyu:

5 Beğeni

Ozaman ortamda buyuk bir karmaşa var kitapyurdu.com dan gelen mail de kitabin 16x21 oldugu herhangi bir hata olmadigini teyit ettiler bana.(Şuan telefonda oldugum icin maili yükleyemedim,bilgisayara geçince onuda yukleyecegim)

2 Beğeni

Karmaşadan ziyade, size mail atan çalışanın bilgisizliğidir. Büyük ihtimal yayınevi bilgileri Kitapyurdu’na yanlış vermiştir. Çalışan da bu kitabı bilmiyorsa, yayınevinin verdiği bilgileri olduğu gibi size söylemiştir.

1 Beğeni

Sissoylu’nun boyut değişikliğine gideceği belli değil yani?

Hepsinin boyu kuculecek.

1 Beğeni

Küçülteceklerdir ama hemen yapmaya cesaret edemediler bence. 6 kitabı küçültmekle 2 kitabı küçültmek bir değil. Ayrıyeten serinin 7. kitabı da yazım aşamasında olduğu için seriyi küçültmeleri Fırtınaışığı Arşivi Serisi’nden daha fazla tepki çekecekitr.

3 Beğeni

ben tepkilere çok aldirdiklarini sanmiyorum, kanımca istanbul tüyapta hepsini küçülmuş olarak gorursek hiç şaşirmayın derim.

2 Beğeni

Baskı tükenmeden küçülürse insanlar büyükleri almaz bu sefer, tükendikçe küçülecek. Önce sissoylu 4 tükenir o küçülüp yeniden basılır, sonra 2, sonra 3 vs. Sırasıyla bekliyorsanız tamamının küçük forma dönmesi 2, 3 sene alır. İthaki vs de gaimanlar tükeneli 1 sene oldu neredeyse şimdi şimdi yeniliyorlar hepsi tükenince.

Akılçelenin daha kötü olacak şimdi duyuldu küçüleceği, iyice düşecek büyüklerin satışları insanlar küçük beklediği için. Tükenmeleri de zorlaşacak, bence sissoylu 7 bile çıkıp çevrilir küçük formatta basılır, ilk 6 kitabın hala küçülmesi bitmemiş olabilir tükenmediği için.

3 Beğeni

O zaman ben şimdiden büyükleri bulup toplayayım :slight_smile:

Büyükler de kitaplıkta dururken kendi kendine yavaş yavaş parçalanabiliyor. Bendeki parlayan sözlerin başına geldi. Bence kitap uzunsa ciltli basılmalı ama akılçelen bir kitabı ciltli bassa çok kalın raflara sığmıyor diyerek 2. Baskıda tekrar ince kapak basar.

1 Beğeni

Akılçelen Dayanışma Hattına hoş geldiniz…
Burada hikayelerimizi paylaşıp birbirimizi avutuyor, yaralarımıza derman oluyoruz.
Akılzedeler olarak sizler için elimizden geleni yapacağız…

9 Beğeni

Aşırı gıcık oldum yahu,uzun zamandır Brandon Sanderson başlayayım diyordum 2 gün önce sipariş verdim ilk kitabı 16.5/24 boyda ikinci kitabın ilk baskısı aynı boy ama tükenmiş 80 tl yeni basılan 50 tllik baskıları ise 13.5/21 böyle saçmalık görmedim Akılçelen’in bu saçma sapan bir hata yapabileceğini düşünmemiştim tekrar tekrar kontrol ettim,forumda cevap hattını taradım ve küçük çaplı bir şok geçirdim…İlk kitaplar farklı sonraki kitaplar farklı boyutlarda -ki küçük değil bir hayli büyük fark- olabilir mi yahu bu nasıl yayıncılık ben ilk defa böyle bir hadiseyle karşılaşıyorum.En baştan büyük yada küçük basarsın veyahut maddi sıkıntı gereği baskıları durdurursun ama önce büyük başlayıp sonra küçüğe dönüştürmek rezillik…Akılçelen zarardan falan bahsetmesin bence ince kapak kitaplar hadi nu fiyat tamam ama birde boyutunu oldukça küçültüp fiyatı aynı tutmak mantığım şaştı! Büyük ihtimal bu seriye ikinci kitabın 80 tlliğini alıp devam etmeyeceğim,bırakacağım yada ilk kitabı dahi okumadan elden çıkarıp Sissoylu serisine başlayacağım,uzun zamandır böyle berbat bir hareket görmemiştim kitap piyasasında,fazlasıyla üzücü…

3 Beğeni

Hiç uğraşmayıp iade edin bence.

Sissoylu serisinin devamı küçük basılınca ne yapacaksın :face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

ahahahha Ya bunlar 7. kitabı da küçük basarlar değil mi?

1 Beğeni

Muhtemelen aynı şekilde olacak tüm seriler/kitaplar.

1 Beğeni

Basmazlarsa gönlüm kalır…

1 Beğeni

Bat Akılçelen bat…

5 Beğeni

Doğru onu da yapar bunlar ee ne yapayım başlamayacağım o halde Brandon Sanderson’a böyle yayınevi olmaz gerçekten :face_with_symbols_over_mouth:

2 Beğeni