Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Erdem Atik) #1531

O zaman ben şimdiden büyükleri bulup toplayayım :slight_smile:

(Kerem Mazman) #1532

Büyükler de kitaplıkta dururken kendi kendine yavaş yavaş parçalanabiliyor. Bendeki parlayan sözlerin başına geldi. Bence kitap uzunsa ciltli basılmalı ama akılçelen bir kitabı ciltli bassa çok kalın raflara sığmıyor diyerek 2. Baskıda tekrar ince kapak basar.

(Kemal) #1533

Akılçelen Dayanışma Hattına hoş geldiniz…
Burada hikayelerimizi paylaşıp birbirimizi avutuyor, yaralarımıza derman oluyoruz.
Akılzedeler olarak sizler için elimizden geleni yapacağız…

(Samet) #1534

Aşırı gıcık oldum yahu,uzun zamandır Brandon Sanderson başlayayım diyordum 2 gün önce sipariş verdim ilk kitabı 16.5/24 boyda ikinci kitabın ilk baskısı aynı boy ama tükenmiş 80 tl yeni basılan 50 tllik baskıları ise 13.5/21 böyle saçmalık görmedim Akılçelen’in bu saçma sapan bir hata yapabileceğini düşünmemiştim tekrar tekrar kontrol ettim,forumda cevap hattını taradım ve küçük çaplı bir şok geçirdim…İlk kitaplar farklı sonraki kitaplar farklı boyutlarda -ki küçük değil bir hayli büyük fark- olabilir mi yahu bu nasıl yayıncılık ben ilk defa böyle bir hadiseyle karşılaşıyorum.En baştan büyük yada küçük basarsın veyahut maddi sıkıntı gereği baskıları durdurursun ama önce büyük başlayıp sonra küçüğe dönüştürmek rezillik…Akılçelen zarardan falan bahsetmesin bence ince kapak kitaplar hadi nu fiyat tamam ama birde boyutunu oldukça küçültüp fiyatı aynı tutmak mantığım şaştı! Büyük ihtimal bu seriye ikinci kitabın 80 tlliğini alıp devam etmeyeceğim,bırakacağım yada ilk kitabı dahi okumadan elden çıkarıp Sissoylu serisine başlayacağım,uzun zamandır böyle berbat bir hareket görmemiştim kitap piyasasında,fazlasıyla üzücü…

(Kadir) #1535

Hiç uğraşmayıp iade edin bence.

(Erdal) #1536

Sissoylu serisinin devamı küçük basılınca ne yapacaksın :face_with_hand_over_mouth:

ahahahha Ya bunlar 7. kitabı da küçük basarlar değil mi?

(Erdal) #1538

Muhtemelen aynı şekilde olacak tüm seriler/kitaplar.

(Burak Kuşcu) #1539

Basmazlarsa gönlüm kalır…

Bat Akılçelen bat…

(Samet) #1541

Doğru onu da yapar bunlar ee ne yapayım başlamayacağım o halde Brandon Sanderson’a böyle yayınevi olmaz gerçekten :face_with_symbols_over_mouth:

(Serkan) #1542

Tamam da bari 3. kitapta bunu yapmasalardı. Şu 3. kitabı söz verdikleri gibi şubatta (şubat aklımda kalmış) çıksaydı alan alsaydı da sonra seriyi en baştan yeni haliyle basacağız deselerdi. Üçlemeler beşlemeler her neyse onlar bari aynı boyda olsaydı.

Bahsettiğiniz Oathbringer ise ait olduğu seri 10 cilt olacak (biliyorsunuzdur gerçi). Yani Fırtına Arşivi Serisi tamamlanana kadar daha çok boyut değişir. Devam etmeyi düşünen arkadaşlara sabır diliyorum.

(Buyici) #1544

Boyut değil işlevi önemli. :slight_smile: Çıksın artık yetti gayri…

(Serkan) #1545

10 cilt olduğunu biliyorum da ben görürmüyüm bilemiyorum. Birde oathbringer ile birlikte benim bir raf Brandon Sanderson ile dolmuş olacaktı. En azından o rafı kurtarsaydım diye düşündüm.

(Cankut Değerli) #1546

Valla bence burada önemli olan Brandon Sanderson’ın dördüncü kitabın ilk kısmını tamamlamış olması. Seneye dördüncü kitap çıkacak biz hâlâ üçü okuyamadık.

(Kerem Mazman) #1547

İnternetten From Hell’i sipariş etmiştim bugün geldi akılçelen kitapları raflara sığmıyorsa bu ne

(Samet) #1548

Akılçelen instagram hesabına gelen bazı çok isabetli yorumlar…

(Samet) #1549

From Hell gerçekten çok devasa :smile: Ben ince kapak aldım ama ciltli baskısı gerçekten çok güzel 100 adet idi sanırım,200 tl idi,şuan Nadir’de falan 750 tlye satıyorlar o daha çok fazla yer kaplıyordu

(Sedat Kalay) #1550

Malazan akılçelen den çıkarsa gidip paşa paşa alacağız. Neyi tartışıyorsunuz. Boş konuşmalar bunlar.