Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

8 kitap daha çıkacak seriden. Hepsini yeni baskıdan alsanız daha iyi olur.

Fiyatları aynı galiba çünkü 2017de parlayan sözleri 65tl almıştım galiba. Birde kağıt kalitesi düştü. İlk baskılar kuşe kağıta basılmıştı. Hem ağır hem de maliyetli oluyor diye normale kitap boyutuna düşürüldü.

Zamlanmadı zaten. 2 kitapta da 20’şer lira fiyat güncellemesi yapıldı. :joy::joy::joy:

2 Beğeni

Konudaki linçten beridir yayınevi yetkilisi konuya cevap vermiyor, cevap beklemeyin yani.

1 Beğeni

Kod adı “Acil İfsa”

6 Beğeni

Değişme yönünde az umudum vardı onu da yalanlanladılar :frowning:

2 Beğeni

Bugün yıllık iznimin son günlerinde İstanbul’dayken DR’ye gittim. Yeni basıma baktım ve önceki baskı ile boyut ve kapak tasarımını es geçsem de yazı puntosu moralimi bozdu. Yeğenim rahat bırakmadığından daha detaylı inceleyemedim ve fotoğraf alamadım. Yoksa burada karşılaştırmalı göstermek isterdim. Yayınevi biz eski okurlar için bir şeyler yapmazsa, ki hiç sanmıyorum, yeni kitapları almayı bir süreliğine düşünmüyorum. Çok merak edersem de internetten pdf bakarım. Biraz tepkimizi göstermek lazım.

6 Beğeni

Baskı, kapak vs. hoş olmuş ancak punto çok çirkin ve evet çok küçük.

3 Beğeni

Ve harbiden katılıyorum büyük saygısızlık. Ilk beşleme bittikten sonra değişse neyse diyicem 3. kitapta değiştirmek işini nerden baksam hiç bi şekilde kabul edemiyorum. Bi değişim yapsalar affedebilirdim -ki mantikli olarak ücret alsa bile yapmalari lazım- onu da yapmam diyorlarsa tek satın alınma ihtimallerini de yitiriyorlar benden. Geçmiş olsun diyeyim kendime 1000. kez napayım artık.

2 Beğeni

Yeni basım mı bu acaba?

Korktuğum kadar kötü değil. Hadi bakalım Ağustos ayı içinde gelecek inanıyorum.:sweat_smile:

Evet. Eski basımda font da farklıydı zaten.

2 Beğeni

Nedense font çok hoşuma gitti

1 Beğeni

Benim açımdan boy küçültme konusunu açıkçası çok dert etmiyorum artık çünkü benim çözümüm hazır.Photoshop bildiğim için kendi kapağımı kendim şömiz tarzınta tasarlayıp kitabı okuduktan sonra rafta dışardan bakıldığında aynı durmasını sağlayacağım, herkeze öneriririm.

Sonuç olarak 3. kitabı bekliyorum…

2 Beğeni

2 Beğeni

Sissoylu için ben de sordum ama kesin bir şey söylemediler. Boyut sorunu doğruysa değişecektir muhtemelen.

2 Beğeni

En geç ağustos sonu. Umarım Tüyapada yazarı getirirlerse bütün negatifliğimi alır bu durum.

2 Beğeni

Son dönemde mesajlara dönüş yapmaya başladılar. Bana da 20 gün sonra cevap yazdılar. Konuşma özeti olarak Oathbringer için kitap önce 2 ayrı kitap şeklinde düşündüklerini daha sonra gelen tepkiler üzerine tek kitap şeklinde ve küçültülerek basıma hazırlandığını bu yüzdende bir hayli zaman kaybettiklerini iletmişlerdi

4 Beğeni

Konuyu takip edenler bilir kitap boyutu ve kitapları ikiye bölme mevzusu ortaya çıktığından itibaren Akılçelen’i sert bir şekilde eleştiriyorum. Bugün D&R’da Parlayan Sözler’in yeni baskısını inceleme fırsatı buldum. Elbette boyut konusundaki eleştirim devam ediyor ama objektif olmak adına eklemek istediklerim var. İlk önce söylemeliyim ki font okumaya engel değil ve zorluk yaratacağını da düşünmüyorum. Koyu renk tonu ve vurgulu bir font olduğu için yazılar çok net, bu yönünü beğendim. Kapak tasarımı daha güzel olmuş. Boyut ithaki bilimkurgu klasiklerinden yarım santimetre daha uzun ve geniş. Kağıt kalitesi yeterli.

6 Beğeni

Sen birde 2. Kitabın baskısı tükendiğinde yayinevinin sitesinden 2. Kitabi sipariş etmiştin diye hatırlıyorum. Kötü denk geldi. Şaka gibi ikimizde 1 sene daha beklesek hiç böyle bir sıkıntımız olmayacaktı.

1 Beğeni