Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

(Buyici) #1571

Şimdi kitapyurdunda parlayan sözlerin iç sayfalarına baktım da benim gibi 4 6 numara gözleri bozuk biri için en küçük üst limitte sayılır. Hadi çık gönlümüzün efendisi.

(Erdem Atik) #1572

Bu kitapla Brandon Sandersona başlamak iyi bir fikir mı?

(Mertcan Kurnaz) #1573

Benimde 4-6 5-6 cıkmış bile olabilir kağıt kalitesi kapak yazılar filan için genel olarak puanınız nedir?

(Cimento) #1574

Kitapyurdundaki önizleme sayfası eski büyük boy baskısının önizlemesi.

(Buyici) #1575

O zaman üzdü. :frowning: Geçen gün gittim D&R a ama unuttum bakmayı. Bakan giden varsa tam sayfa paylaşırsa sevinirim.

(Carai an Caldazar!) #1576

Başlasan sıkıntı olmaz sadece gizemli bir karakterin (Hoid) olayını önceden öğrenmiş olursun. Bu karakter tüm cosmer kitaplarında ufakta olsa görünüyor (1.kitaplarda gözüküyor Sissoylunu 2. Ve 3. Kitaplarında yoktu. Ancak Fırtına serisi için bilmiyorum çünkü henüz 2. Kitabı okumadim.) . Tüm cosmerin en çok merak edilen karakteridir kendisi.

(Carai an Caldazar!) #1577

Instegram hesabındada henüz paylaşmamışlar.

(Erdem Atik) #1578

Anladım, teşekkürler

(Talha_Ilhan) #1579

İki sorum var sıkıntı yoksa.

1. Fırtınaışığı Arşivleri 2. kitabın 2. baskısı ilkine göre 100 sayfa daha az gözüküyor sebebi nedir acaba? İçerikte bir azalma yoktur sanırım?
  2. Bende Fırtınaışığı Arşivleri 1.kitabının ilk baskısı vardı 3. baskısında değişen bir şey var mı yoksa sadece kapak, ebat gibi şeyler mi? İçerikte bir değişim var mıdır?

Bazı yayınevleri baskılar ile çevirileri veya ek içerikleri güncelleyebiliyor ondan soruyorum.

Teşekkürler

(Kadir) #1580

İlk 2 kitabın kapakları değişti. Boyutları küçültüldü. Puntoları düşürüldüğü için sayfa sayıları da azaldı. Ayrıyeten fiyatları da arttı.:joy:

(Talha_Ilhan) #1581

İçeriklerde bir fark yoktur diye 2. kitabın 2. baskısını söylüyorum o zaman xD Teşekkürler.

(Kadir) #1582

8 kitap daha çıkacak seriden. Hepsini yeni baskıdan alsanız daha iyi olur.

(Buyici) #1583

Fiyatları aynı galiba çünkü 2017de parlayan sözleri 65tl almıştım galiba. Birde kağıt kalitesi düştü. İlk baskılar kuşe kağıta basılmıştı. Hem ağır hem de maliyetli oluyor diye normale kitap boyutuna düşürüldü.

(Kadir) #1584

Zamlanmadı zaten. 2 kitapta da 20’şer lira fiyat güncellemesi yapıldı. :joy::joy::joy:

((Eski Nick İBow) Emre) #1585

Konudaki linçten beridir yayınevi yetkilisi konuya cevap vermiyor, cevap beklemeyin yani.

(Carai an Caldazar!) #1586

Kod adı “Acil İfsa”

(Mertcan Kurnaz) #1587

Değişme yönünde az umudum vardı onu da yalanlanladılar :frowning:

(Erman Günseren) #1588

Bugün yıllık iznimin son günlerinde İstanbul’dayken DR’ye gittim. Yeni basıma baktım ve önceki baskı ile boyut ve kapak tasarımını es geçsem de yazı puntosu moralimi bozdu. Yeğenim rahat bırakmadığından daha detaylı inceleyemedim ve fotoğraf alamadım. Yoksa burada karşılaştırmalı göstermek isterdim. Yayınevi biz eski okurlar için bir şeyler yapmazsa, ki hiç sanmıyorum, yeni kitapları almayı bir süreliğine düşünmüyorum. Çok merak edersem de internetten pdf bakarım. Biraz tepkimizi göstermek lazım.

(Ozancan Demirışık) #1589

Baskı, kapak vs. hoş olmuş ancak punto çok çirkin ve evet çok küçük.

(Mertcan Kurnaz) #1590

Ve harbiden katılıyorum büyük saygısızlık. Ilk beşleme bittikten sonra değişse neyse diyicem 3. kitapta değiştirmek işini nerden baksam hiç bi şekilde kabul edemiyorum. Bi değişim yapsalar affedebilirdim -ki mantikli olarak ücret alsa bile yapmalari lazım- onu da yapmam diyorlarsa tek satın alınma ihtimallerini de yitiriyorlar benden. Geçmiş olsun diyeyim kendime 1000. kez napayım artık.