Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu


#471

Elimde, D&R’da geçerli 150 TL’lik hediye çekim vardı. 2.3.2019 tarihinden bir şeyler aldım. İnşallah gönderirler. :DD


(Hüseyin gök) #472

Dr kodu varmı 100/15?


#473

Maalesef. 1 aylık Turkcell TV+ kodu verdiler. İstiyorsan verebilirim?


(Kenan Ulusoy) #474

İdefixte denesenize şu kodu: IDF15
Geçen böyle yaptım alışverişi.
100e 15 ti bu arada.


#475

BKM Kitap 1 ay önce aldığım kitabı temin edemedi. Para iadesi de yapmadı. İletişimden mesaj atıyorum cevap da atmıyorlar. Allahtan ucuz bir kitap almışım. Bir daha da sitesine uğramam.


#476

Whatsapp hattından yazın. Paranızı neden bırakacaksınız.


Türkiye'de yayın yapan internet kitap satış siteleri
(Fatih Ataç) #477

Merhabalar. Son zamanlarda İthaki tarafından basılmış Cthulhu’nun Çağrısı kitabını alan var mı? Ben 1 haftadır temin edilmesini bekliyorumda. Acaba baskısı mı tükendi?


#478

D&R yada İdefix hangisi? Eğer bunlardan birisiyse normal. Ararsanız işlemler biraz daha hızlı olur. Bu iki sitede zaten satışta gözükmüyor şu an.

Düzenleme; Şimdi baktım ithaki baskısı Babil,Eganba gibi sitelerde tükenmiş. Kidega’da 1 günde kargoda gözüküyor. Eğer mutlaka alacaksanız Kidega’ya stok sorup ordan alabilirsiniz. Tükenen bazı kitapları daha önce ordan almıştım. Neil Gaiman - Yokyer gibi.


(Fatih Ataç) #479

İdefixten aldım. Herhalde baskı tükendi. Diğer İthaki kitaplarını temin ettiler yoksa. En sağlıklısı iptal etmek olacak sanırım. Teşekkürler.


(Özgür Kuru) #480

Bu e-ticaret için bir muamma. Zira ilgili vuk’ta şöyle bir ibare geçiyor;

Şu kadar ki nihai tüketicilerin tüketim amacıyla perakende olarak satın aldıkları malları kendilerinin taşıması veya taşıttırması halinde bu mallara ait fatura veya perakende satış fişinin bulunması şartıyla sevk irsaliyesi aranmaz

Ek olarak kargo şirketlerinin hiç birisi irsaliye sormuyor (ptt’yi bilmiyorum hiç ticari gönderim yapmadım). İrsaliye olayı son kullanıcı için ben bildim bileli çokta mühim olan bir şey değil. Kaldı ki mevcutta e-ticaret yapanların efatura kullanımı zorunlu. E-faturaya geçişin sebeplerinden birisi sözüm ona kağıt tüketimini azaltmak. E şimdi efatura kestim mail attım, irsaliyeyi çıktı alacaksam ne anladım ben bu işten :slight_smile:

Yakında e-irsaliye de zorunlu olacak muhtemelen bununla birlikte son kullanıcıya irsaliye kesimi kalkar diye ümit ediyorum.

İrsaliye dediğiniz şey sizin benim gibi son kullanıcılar için gereksiz kağıt parçası :slight_smile:


#481

fidankitap.com dan yaptığım alışveriş deneyimimi kısaca paylaşayım sizlerle. Daha önce soran olmuştu kullanan var mı diye.
Yeni üyelere 100 TL’ye 20TL kampanyasından faydalanıp 31 Ocak günü sipariş verdim. İki hafta sonra 5 kitaptan 2 si geldi. Bir kaç gün süren mailleşme sonunda ‘‘yayınevinden kaynaklanan bir problem nedeniyle eksik kitapların henüz temin edilemediği, yerine farklı kitaplar gönderebileceklerini’’ söylediler. ‘‘Hay hay’’ dedim. Yeni kitaplar seçtim. Yeni kitapları seçtikten 2 hafta sonra ise ilk siparişimdeki eksik kitaplar geldi dün. ‘‘Bu kitapları başka yerlerden temin ettiğimi’’ belirttim. Hemen doğrularını kargoladılar, ben de hatalı gelenleri geri gönderdim. Toplamda 37 gün sonunda bugün doğru kitapları teslim aldım. Özür mahiyetinde bir kitap da kendileri gönderdiler.

Bu süreçte müşteri hizmetlerinin son derece yardımcı olduğunu belirtmem gerek. Tam taşınma süreçlerine denk geldiğim için ilk siparişin bu kadar uzadığını düşünüyorum. Gelen kitaplar gayet temizdi. Paketleme iyiydi. Tekrar bir şans vermeyi düşünebilirim…


(Hüseyin gök) #482

KDV indirimi o sitede düşmedi galiba daha .


#483

Şimdi bir kaç kitabı kontrol ettim, bazılarında KDV düşmüş olarak görünüyor, bazılarında değil. Haklısınız.


(Erdal) #484

Kitapyurdu yine başıma bela oldu. 8 gün önce sipariş verdim. En uzun kitabın temin süresi 3 gündü. Bugün nihayet kavuştum. Olabilir yayınevi kaynaklıdır deyip geçecektim. Ama kutudan başka kitap çıktı. Üstelik İstanbula adresli ve ben Ankara da yaşıyorum.


#485

Kitapyurdu bu ara süreç biraz sıkıntılı işliyor gibi… Benim de 2 kez Perşembe akşam tedarik edip, Cuma sevk gösterip Cumartesi kargoya verme olayları oldu…


(Hüseyin gök) #486

Kitapyurdun da kampanya zamanlarında alışveriş yapmak eziyet valla eline yüzüne bulaştırıyor adamlar.


(Erdal) #487

Kitap doğru olsa ben süreye razı oldum ama şimdi yanlış kitabı geri göndereceğim. Benim kitapları bulacaklar geri bana gelecek 1 ay sürer heralde.


#488

D&R, verdiğim 10 parçalık siparişin 5 tanesini temin edip dün kargoya vermiş. 9 günde ancak temin ettiler. Diğer 5 siparişi de yine 9 günde temin ederler sanırım. Halbuki hepsi yeni çıktı ve aynı yayın evinin.


(Hazal Çamur) #489

Bakayım? Aynı bizim dert, aynı.


(Umut Özak) #490

MNG daha beter aslında, kötü anılarım var. :expressionless: