Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Hüseyin gök) #524

Bu İdefix harbiden kafadan kırık bir site.8 kitap aldım 7 tanesinin faturası kesilip kargoya verildi son kitap sap gibi ortada kaldı yine.

(Her şey çok güzel olacak) #525

Onu sorduğumda bekletmemek için öyle yaptıklarını söylemişlerdi. Bazı siteler tüm siparişler tamamlandığında gönderiyor, idefix parça parça.

(Zafer) #526

idefix 7/9 bugün kargoya verilmiş bekleyen kitaplar ithakiden beklemedeyiz :slight_smile:

(fatih çetin) #527

İdefix’ten Yakın kitabını alanlara haberim var. Ürün temin edilip paketlenmiş. Akşam üzeri kargoya verilir sanırım. Kontrol edebilirsiniz.

Benim siparişleri çok şükür kargoya vermişler. Perşembe elimde olur.

(Hüseyin gök) #529

Abi ben sevmiyorum parça parça olayını zaten ertesi güne her zaman diğer kitapta temin ediliyor ama inatla İdefix’e yazmama ragmen bana parça parça kitap yollamyın diye adamlar yinede aynı şeyi yapıyor

(Mustafa Yıldız) #530

Benim Yakın kitabımı hemen gönderdiler 23’ünde elimdeydi ama 49 numaralı parçanın nidası ve Madde 22 altı gündür temin sürecinde.

Bide İthaki modern Kitaplarının çoğunun sırt kısımlarının üst ve altında kapak kartonu yırtılmış gibiydi bir de Alt tarafta olan o renkli şeridin üzeri sanki sonradan kaplanmış da iyi yapışmamış gibi duruyor. Bazı yerlerde o şeffaf streç kalkmış gibi. Tüm kitaplar öyle mi acaba emin olamadım. buraya fotoğrafını da atarım akşama müsait olduğumda.

D&R son siparişimi 4 parça halinde gönderdi. Hepsi aynı yayınevine aitti üstelik.

(Umut Özak) #532

Destanlar Çağı bekleyen varsa bugün faturası kesildi.

(fatih çetin) #533

İdefix mi? Benim kitap kargoya çıkalı çok oldu. Nasıl bir sistemleri var anlamış değilim.

(Umut Özak) #534

Evet. Benimkini daha bugün temin edebildiler. :roll_eyes:

(Her şey çok güzel olacak) #535

Madde 22 kitabını bana da geç gönderdiler hatta bir ara sitede tükendi yazıyordu. Temin edildikten 1 gün sonra kargoladılar. Bence arayıp durumu söyleyin çünkü yollamaları gerekirdi.

Kitapjoy’dan ilk defa alış-veriş yaptım. Alış-veriş yaptım derken para verdim karşılığında kitap almam gerekiyor ama kitaplar hâlâ tedarik aşamasında. Mesaj yolu ile ulaşmayı denedim cevap veren yok, destek hattını aradım ama karşımda muhatap alacak kimse çıkmadı sadece tele sekreter oda bant kaydı .

Aldığıma pişman oldum ne demişler “bildiğin yoldan şaşma” bir daha da başka siteden almam. Hiç olmazsa muhatap olacak birisi olsa bu kadar sinirlenmezdim

(Umut Özak) #537

Galiba sizi forumdaki arkadaşlar uyarmıştı. Neden risk aldınız ki? :sweat_smile:

Bir nusubet bin nasihattan iyidir :slight_smile: başıma gelmezse anlayamazdım :grin:

Birde kitapların fiyatı çok uygundu :frowning:

D&R, değişim için gönderdiğim hasarlı ürünü yanlış göndermiş. Müşteri hizmetlerindeki kadına istediğim kitabın ismini 10 defa söyledim. Her seferinde “tekrar söyler misiniz?” deyip durdu. İnsanı çıldırtıyorlar.

(Doğan Can Urul) #541

idefix 6 kitaplık siparişimi toplamda üçe bölmüş oldu az önce. Önce ilk 4 tanesini paketleyip kargoladı, şimdi kalan iki taneden bir tanesini paketlediler. Daha önce ikiye bölündüğü olmuştu. 25 kitaplık siparişim dahi zamanında iki parça halinde gelmişti ama bu ilk defa başıma geldi.

Keşke bir seçenek olsaydı “Tüm siparişlerimin tek seferde kargolanmasını istiyorum” diye. Benim için geleceği zaman önemli değil gerekirse 1 ay sonra ama hepsi beraber gelsin. Daha önce çok konuşulduğu üzere zaten iş yeri ortamında kitap alışverişi yapan insan olarak göze batıp garip bakışları üzerimde topluyorken ve saçma sapan sorularla mücadele veriyorken 6 kitaplık siparişin 3 ayrı kargo ile ayrı günlerde gelecek olması beni rahatsız ediyor.

(Zafer) #542

Benim de öyle oldu 9 kitap almıştım 7-1-1 halinde geliyor. Burada ki amaç müşteriyi bekletmemek adına temin edileni anında yollayalım olabilir ama benim için sorun teşkil etmiyor keşke 7-2 halinde gelseydi