Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Kitapjoy’dan ilk defa alış-veriş yaptım. Alış-veriş yaptım derken para verdim karşılığında kitap almam gerekiyor ama kitaplar hâlâ tedarik aşamasında. Mesaj yolu ile ulaşmayı denedim cevap veren yok, destek hattını aradım ama karşımda muhatap alacak kimse çıkmadı sadece tele sekreter oda bant kaydı .

Aldığıma pişman oldum ne demişler “bildiğin yoldan şaşma” bir daha da başka siteden almam. Hiç olmazsa muhatap olacak birisi olsa bu kadar sinirlenmezdim

1 Beğeni

Galiba sizi forumdaki arkadaşlar uyarmıştı. Neden risk aldınız ki? :sweat_smile:

Bir nusubet bin nasihattan iyidir :slight_smile: başıma gelmezse anlayamazdım :grin:

1 Beğeni

Birde kitapların fiyatı çok uygundu :frowning:

1 Beğeni

D&R, değişim için gönderdiğim hasarlı ürünü yanlış göndermiş. Müşteri hizmetlerindeki kadına istediğim kitabın ismini 10 defa söyledim. Her seferinde “tekrar söyler misiniz?” deyip durdu. İnsanı çıldırtıyorlar.

2 Beğeni

idefix 6 kitaplık siparişimi toplamda üçe bölmüş oldu az önce. Önce ilk 4 tanesini paketleyip kargoladı, şimdi kalan iki taneden bir tanesini paketlediler. Daha önce ikiye bölündüğü olmuştu. 25 kitaplık siparişim dahi zamanında iki parça halinde gelmişti ama bu ilk defa başıma geldi.

Keşke bir seçenek olsaydı “Tüm siparişlerimin tek seferde kargolanmasını istiyorum” diye. Benim için geleceği zaman önemli değil gerekirse 1 ay sonra ama hepsi beraber gelsin. Daha önce çok konuşulduğu üzere zaten iş yeri ortamında kitap alışverişi yapan insan olarak göze batıp garip bakışları üzerimde topluyorken ve saçma sapan sorularla mücadele veriyorken 6 kitaplık siparişin 3 ayrı kargo ile ayrı günlerde gelecek olması beni rahatsız ediyor.

5 Beğeni

Benim de öyle oldu 9 kitap almıştım 7-1-1 halinde geliyor. Burada ki amaç müşteriyi bekletmemek adına temin edileni anında yollayalım olabilir ama benim için sorun teşkil etmiyor keşke 7-2 halinde gelseydi

2 Beğeni

İdefixten 4 ciltlik Binbir Gece Masallarını sipariş verdim. İlk cildi iptal ettiler, diğerleri yolda geliyor. Bende dedim ilk kitabı DR den alayım, ilk cildi sipariş verdim ama DR de iptal etti. Sanırım Turkuvaz Grubu ilk cildi okumamı istemiyor.

1 Beğeni

Onların depoları ortak birinde tükenen diğerinde olmaz zaten. Başka sitelere bakın bir an önce bence. Alfa yeni basımları 2 cilt olarak yaptığı için tekrar baskısı olmayabilir o cildin.

1 Beğeni

Okuoku’dan pazartesi günü sipariş verdim. Kitaplarımın bir tanesi hazırlandı. Diğerleri için 3 iş günü tedarik süresi vardı. Şuan tekrar kontrol ediyorum herhangi bir değişiklik yok. Ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorım. Son günlerde bu durumu yaşayan var mı?

Benim idefix siparişlerim hâlâ gelmedi. :rofl: Unutmuştum aslında başlığı görünce aklıma geldi. Baktım hazırlama sürecindeymiş.

Düzenleme: Sevgili Alfa’nın kitaplarıymış temin edilemeyen. Sanırım önümüzdeki ay gelecektir. :joy:

1 Beğeni

Alfa kendi sitesinden yapılan siparişleri neredeyse gün içinde gönderiyor. Tabi bu işlemde siparişlerin verildiği saat önemli. Diğer sitelerdeki gecikmenin tek nedeni temin etme süresinin uzun olması gibi görünüyor.

Hazır sipariş vermişken vereyim dedim. Yarısı temin edilmiş yarısı edilmemiş. Yapacak bir şey yok. Kanımca yampirik yumpirik gelecek. :joy:

1 Beğeni

Kitapyurdu’ndan teslimat noktasında teslim alacağım 10 kitap sipariş ettim ama hepsinin temin edilmesine rağmen günlerdir sevk edildi ibaresiyle bekliyorum. Sevk edildi ile neyi kast ediyorlar bu sevimsizler? Bu arada arzu edene platin üyeliğimi kullanmasını sağlayabilirim.

Yani siparişiniz teslimat noktasına sevk edilmiş. Sipariş verdiğinizde girdiğiniz telefon numarasına şöyle bir mesaj gelmesi lazım:

Eğer mesaj geldiyse gidip siparişinizi alabilirsiniz, mesaj gelmediyse de teslimat şubesini arayıp bilgi alabilirsiniz.

Ancak tuhaf olan daha önce teslim noktasına ulaştığına dair mesaj ve e-posta gelirdi hep; bu kez gelmedi. Yürüyeyim bari o kafeye doğru yine de, spor olur. Çok teşekkürler cevabınız için.

Kargom yola çıkmış 1 Nisan’da teslim edilecek görülüyor. Şaka gibi bir kargo gelecekmiş gibi hissediyorum. :smiley: Bu kanıya nereden vardım derseniz. Kargoya verildi 4 adet diyor ama içeriğine girince hepsi kargolanmış görünüyor. :rofl:

2 Beğeni

Hadi hayırlısı… O zaman bir kargo açılışı videosu gelir mi?

" Arkadaşlar merhaba, kanalıma hoş geldiniz, ben Agape, bugün kargo açılış videosu çekeceğim… "

2 Beğeni

Ahahahahaa. Ben aslında sizden böyle bir video bekliyordum. Kitap almak ve okumak konusunda beni solluyorsunuz çünkü. :smiley: Bir gün sırf geyik amaçlı böyle bir video çekeceğim ama.

Düzenleme: Yarın için çok heyecanlıyım umarım kızartmalık patates koymuşlardır. Yemeklik patates koymuşlarsa da börek yapacağım artık. :smiley: Tabii bir de işin diğer boyutu var. Orijinal fiyatına korsan kitap almış da olabilirim. :rofl:

Düzenleme 2: Kargoyu ikiye bölüp göndermişler ama yüzde 96 sağlam geldiler. :joy:

6 Beğeni

İlknokta Günler Haritası kitabının çıkışını 19 Nisan yapmış, bütün kargo 2 hafta bekleyecek şimdi 1 kitap yüzünden…