Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Sizin ki N11 ise orada onu yapamaz. Para N11 havuzda kalıyor siz onay vermediğiniz sürece para adama geçmiyor.

Kitap Fırsat/Kampanya Alanı
(Erdal) #736

Kitapyurdunda PTT kargo seçeneğini aman deyim kullanmayın. Salı günü kargoya teslim edilen kitaplar Cumartesi itibariyle halen elime ulaşmadı.

Sevk merkezi, dağıtım merkezi geziyor da geziyordur :slight_smile: Yazmıştım aslında ben de Ptt sıkıntılı diye. Çok kurumsallar öyle sistemli çalışıyorlar ki anlatamam :joy:

(Erdal) #738

Normalde kullanıyorum PTT 1 günde geliyor Ankara’ya. Kitapyurdu şubesi sıkıntılı sanırım 2 gün çıkması sürüyor, 2 gün dolaşıyor. Bir de şu anda Adana’da olunca uzadıkça uzadı… :unamused:

Nereye yazsam bilemedim ama hiç yazmamaktan iyi. İlknokta’dan sipariş vermiştim ama kitaplardan biri yanlış bir diğeri de hasarlı gönderilmiş. Müşteri temsilcisine mesaj attım ama geri dönüş de almadım. İçine not falan bırakıp fatura ile gönderilen adrese geri mi göndermeliyim?

Telefonla arayıp bildirin, merak etmeyin ikisini de değiştirebilir yada iade edebilirsiniz. Arayıp ulaşın onlar yardımcı olurlar.

(Burak Kuşcu) #741

50 den fazla kitap aldım, delirecem bekleyemiyorum :slight_smile: siparişim hazırlanıyormuş :confused:

Kitapyurdu
D&r
Kidega

Vsvs var geleceklerde

(m) #742

Her alışverişten sonra :point_up_2:

(Burak Kuşcu) #743

Ahahaha aynen bu durumdayım :smile: Bir taraftan kitaplık siparişimi de bekliyorum… Bi gelseler…

(m) #744

Daha büyük bir bekleyiş var o zaman :joy:

Bunu yazarken düşündüm gelecek bi kargom var mı diye. Olmadığına karar veriyordum tam ki yaklaşık 40 gündür beklediğim aliexpress alışverişi aklıma düştü :expressionless:

İlknokta’dan Kış Gecesi Ejderhaları, İlkbahar Şafağı Ejderhaları, İkizlerin Zamanı ve İkizlerin Savaşı kitaplarını sipariş vermiştim. Kitaplar geçen hafta geldi ama neredeyse ikinci el gibi hasarlı ve güneş ışığına maruz kaldığından sararmış durumdaydılar. Değişim için geri gönderdim ama hemen hemen aynı durumdaydı kitaplar. İlknokta’yı aradım, gayet rahat ve saygısız bir eleman çıktı telefona ve “kitapları gönderin paranızı iade edelim” gibi kaba bir cevap verdi, şaşırdım.

Bazı arkadaşlar İdefix ve Dr’dan memnun değil ama ben şu ana kadar bu iki siteden yana hiçbir sorun yaşamadım. Ufak tefek hasarlı kitapları dahi değişime gönderdiğimde, sıfır hasarlı kitap gönderdiler bana. Ve çalışanlar da son derece saygılıdır her zaman. En azından bana öyle denk geldi.

Sonuç olarak İlknokta’dan bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

(Kadir) #746

Bende İlknokta’yı pek sevmiyorum. İthaki kitapları dışında da kullandığım bir site değil zaten. Bana devlet kurumu mantığıyla çalışıyorlar izlenimi veriyor. Kitaplar elinize ulaşıyor ama iletişim yönleri çok zayıf.

Kesinlikle öyle. Çok zorunlu olmadıkça bir daha alışveriş yapmayacağım oradan.

Ayın 16’sında Kidega’dan birkaç kitap sipariş ettim. İçlerinde beklemem gereken tek kitap Neil Gaiman - Mezarlık Kitabı idi. O da ayın 20’si için ön-siparişteydi. Şu an satış tarihi ayın 28’ine ayarlanmış bir şekilde bekliyorum. Böyle olacağını bilsem, Mezarlık Kitabı’nı bir kitapçıdan alırdım.

(Erdem Atik) #749

Arkadaşlar Kitapyurdu’ndan alışveriş yapacağım, fakat ödeme kısmında şöyle bir hatayla karşılaştım; seçili adres ve hesap bilgileriniz kapıda nakit ödeme hizmeti için uygun değildir. Ne yapmalıyım, daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu? Olduysa nasıl düzelttiniz?

Telefondan mı sipariş vermeye çalışıyorsunuz

(Erdem Atik) #751

Hayır, bilgisayar üzerinden denedim olmadı. Telefon üzerinden de olmadı, her bilgiyi doğru ve eksiksiz girmeme rağmen çözemiyorum sorunu.

Ben de aynı sorunu yaşamıştım. Ad soyad bilgileriniz doğru mu? Bütün harflerin büyük olması gerekiyor.

(Erdem Atik) #753

Sadece baş harfleri büyük. Değiştirip öyle deniyim

(Erdem Atik) #754

Maalesef yine olmadı :frowning: Siz bu sorunu nasıl çözmüştünüz acaba?