Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

İlknokta’dan Kış Gecesi Ejderhaları, İlkbahar Şafağı Ejderhaları, İkizlerin Zamanı ve İkizlerin Savaşı kitaplarını sipariş vermiştim. Kitaplar geçen hafta geldi ama neredeyse ikinci el gibi hasarlı ve güneş ışığına maruz kaldığından sararmış durumdaydılar. Değişim için geri gönderdim ama hemen hemen aynı durumdaydı kitaplar. İlknokta’yı aradım, gayet rahat ve saygısız bir eleman çıktı telefona ve “kitapları gönderin paranızı iade edelim” gibi kaba bir cevap verdi, şaşırdım.

Bazı arkadaşlar İdefix ve Dr’dan memnun değil ama ben şu ana kadar bu iki siteden yana hiçbir sorun yaşamadım. Ufak tefek hasarlı kitapları dahi değişime gönderdiğimde, sıfır hasarlı kitap gönderdiler bana. Ve çalışanlar da son derece saygılıdır her zaman. En azından bana öyle denk geldi.

Sonuç olarak İlknokta’dan bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

4 Beğeni

Bende İlknokta’yı pek sevmiyorum. İthaki kitapları dışında da kullandığım bir site değil zaten. Bana devlet kurumu mantığıyla çalışıyorlar izlenimi veriyor. Kitaplar elinize ulaşıyor ama iletişim yönleri çok zayıf.

1 Beğeni

Kesinlikle öyle. Çok zorunlu olmadıkça bir daha alışveriş yapmayacağım oradan.

1 Beğeni

Ayın 16’sında Kidega’dan birkaç kitap sipariş ettim. İçlerinde beklemem gereken tek kitap Neil Gaiman - Mezarlık Kitabı idi. O da ayın 20’si için ön-siparişteydi. Şu an satış tarihi ayın 28’ine ayarlanmış bir şekilde bekliyorum. Böyle olacağını bilsem, Mezarlık Kitabı’nı bir kitapçıdan alırdım.

Arkadaşlar Kitapyurdu’ndan alışveriş yapacağım, fakat ödeme kısmında şöyle bir hatayla karşılaştım; seçili adres ve hesap bilgileriniz kapıda nakit ödeme hizmeti için uygun değildir. Ne yapmalıyım, daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu? Olduysa nasıl düzelttiniz?

Telefondan mı sipariş vermeye çalışıyorsunuz

Hayır, bilgisayar üzerinden denedim olmadı. Telefon üzerinden de olmadı, her bilgiyi doğru ve eksiksiz girmeme rağmen çözemiyorum sorunu.

Ben de aynı sorunu yaşamıştım. Ad soyad bilgileriniz doğru mu? Bütün harflerin büyük olması gerekiyor.

1 Beğeni

Sadece baş harfleri büyük. Değiştirip öyle deniyim

Maalesef yine olmadı :frowning: Siz bu sorunu nasıl çözmüştünüz acaba?

Mobilden kabul etmemişti. Masaüstü sitesine geçiş yapınca kabul etmişti.

Hem hesap hem de adres kısmındaki isminiz büyük harflerle mi yazılı?

1 Beğeni

Bende olmadı hiçbir şekilde :confused: neyse artık kartı kullanacağız mecbur :smiley:

Ben bayağı uğraşmıştım. Aslında yakın zamanda yaptım ama unutmuşum.

1 Beğeni

En sonunda bugün bilgi istemek için iletişime geçtim. Kitabı hiçbir şekilde tedarik edemediklerinden iptali gerçekleştirdiler.

D&R mağazasından alınan bir kitabın değişme süresi kaç gün?

Eğer prosedürleri yerine getirirseniz, genelde, 3-7 gün arası sürüyor. Benim deneyimlerim bu yönde.

1 Beğeni

Mağazadan satın aldığım bir kitabı mağazaya götürsem hemen değiştiremiyor muyum yani?

1 Beğeni

Fiziki mağazadan mı bahsediyorsunuz? Ben internet mağazası anladım.
Fişinizle gidin, eğer ellerinde kitap varsa hemen değiştirirsiniz. Sanırım 14 günlük bir değişim ve iade hakkınız var, en azından internette böyle.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Can yayınları kampanyasından bir kitap almıştım. Şimdi inceleyince o kadar da hoşuma gitmedi. Değiştirmeyi planlıyorum.

1 Beğeni

Kitapyurdu’nda İthaki indirimi varken daha piyasaya çıkmamış bir kitabı aldım (Türkiye’de Kadın Çevirmenler). Hepsi temin edildi, o olmadığından gönderilemiyor tabii ki. Normal bir durum olsa da “temin edildi” yazanlara kavuşamamanın stresine girdim. :slight_smile: Tek başıma yaşamayayım bu stresi, size de yazayım dedim. :smiley:

5 Beğeni