Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Evet Kidega genelde böyle sorun olmuyordu. Sanırım sizin durum farklı hata olmadığını, baskının öyle olduğunu düşünmüşler. Neyse çözüldüğüne göre iyi okumalar :slight_smile:

Hatta ben artık hasarlı ürün gelince eve kurye çağırıp öyle veriyorum kargoya. Kurye masrafı da karşı tarafa çıkıyor. Belki ürünleri koymadan kontrol etme zahmetine girerler böyle olunca.

Bende biraz bu konuda mahcup oluyorum tabii ki kimse gelip gitmesini tekrar uğraşılmasını istemez ama kitaplarda oluyor böyle şeyler Gönül isterdi ki hiç böyle şeyler olmasa ama oluyor Bütün kitaplar matbaadan aynı çıkmıyor Gelene kadar bir aşamada herhangi bir şey olabiliyor Bakma işi olsa güzel olur hocam ama günde kaç tane kitap çıkıyor insanlar hangi birine baksın ama belki depolama kısmında kontrol olabilir ona göre bakılıp hasarlı olan ürün gönderilmeden ayrılabilir ama bunlar fazla insan gücü gerektirdiği için zor olacaktır :slightly_frowning_face: Kitap fiyatlarının artışı vs derken mağazalardan kitap alamaz olduk o yüzden bu sitelerin okuyucuyu anlayıp güzel güzel karşılıklı anlaşmaları iki tarafında bir birine yardımcı olması lazım

Yok zaten ben baskı hatası ufak kusurları kastetmedim. Kitabı paramparça, büyük çapta hasarla gelen var, bunun farkedilmemesi imkansız. Yada değişime gönderiyorsun gene hasarlı gönderiliyor, onu bari kontrol etsinler yani. Ben mahcup olmuyorum çünkü diğer türlü kargo için vaktim ve yakıtım gidiyor. Üstüne gidip zaten gergin olan kargocularla muhatap oluyorum. Çoğu müşteri kodunu girmeyi bilmiyor iki saat adres vs ile uğraştırıyor. Bu işten para kazanan firma buna çözüm bulmuyorsa onların yerine ben düşünecek değilim :slight_smile:

(Deepreader) #778

İthaki’nin %50 indirim gününde Zaman Çarkı’nı almıştım, 2. kitap temin edilemediği için iptal edilmiş. Bari sonlardan bir kitap olsaydı. Zaten günlerdir de tedarik sürecinde kitaplar. Bunaldım gerçekten.

BKM’de aynı sorunu ben de yaşadım. Hasarlı kitabı değişime göndermek istedim, 24 saat içinde fotoğraf çekip whatsapp’tan göndermem gerektiğini, bunu yapmadığım için hakkımı kaybettiğimi söylediler. Yasal hakkımı kullanacağımı söyleyince çark ettiler

İşte bence bu durum önemli, firma art niyetliyse oradan uzak durmak lazım. Bana da iade konusunda D&R yaptı o günden beri idefix ile ikisini kullanmıyorum. Koskoca firmalar insanların 100-200 lirasına haksız bir şekilde göz dikebiliyorsa gerçekten orada sorun var demektir. Bu nasıl bir anlayış anlamış değilim. Hadi size yapamamışlar ama kaç kişiye yaptılar onu kim bilir. Bunların telefonla arayıp 1000 kişide 1 kişiyi kandırmaya çalışan dolandırıcılardan ne farkı var merak ediyorum. Bir de eğer size 14 gün içinde cayma hakkınızı faturada yada alışveriş sırasında bildirmediyse iade süresi hakkınız 1 yıla çıkıyor.

(Bahri Doğukan Şahin) #781

Duka Kitap sitesi Tolkien’i iptal edince bir de Kitap Aktif sitesinden şansımı deneyeyim dedim ve yine siteye güvenemediğim için kapıda ödeme seçeneğini işaretledim.

Önce sipariş onaylandı sonra siparişiniz hazırlanıyor yazdı şimdi de bir Aras Kargo numarası mevcut. Tıkladığımda sipariş kargoya iletilmiştir gibi bir cümle var. Umarım doğrudur.

Gelip gelmeme durumuna göre burada paylaşım yaparım. Ama eğer gelirse sitedeki son kitabı aldım demektir çünkü şu an tükendi ibaresi mevcut.

Kidega bir değişim geçiriyor ama hiç iyi bir değişim değil Geçen ay aldığım kitaplarla ilgili 2. defa değişime yanaşmadılar Picodi kodu kullandığım için ve enpara kampanya şartlarından dolayı hasarsız olanlar kaldı İade olan kitap için çek tanımlayalım dediler Avantajlı olduğu için peki dedim ama eski değişim olayı yok hatta değişim için bir söz bile söylenmiyor direkt iade alalım diyorlar oysa Barok Döngü için DR 4 kez değişim yaptı Cilt ve kapaktaki sorunlar dolayısıyla bilemiyorum Bir taraf düzeliyor bir taraf bozuluyor :unamused: Depo birimi matbaadan gelen her kitabın hatalı basıldığını bile söylemiş yani değişim yapılmama nedeni buymuş Bu şekilde devam ederlerse Alfanın kendi sitesinden alacağım ciltli kitapları

(Gülçin Akın) #783

Ellerinde size gönderebilecekleri hatasız bir baskı yoksa iade almaları normal değil mi? Hiç kontrol etmeyip tekrar tekrar hatalı baskı gönderenin daha tercih edilir olduğu anlamı çıkıyor mesajınızdan.

İyi de zaten açıklamışlar, her seferinde hatalı ürün gönderip sizi mağdur etmemeye çalışmışlar. Ayrıca değişim normalde onların işine gelir, değişim varken iade almak istemez. İadeye yada hediye çekine evet diyorsa daha iyi zaten. Ben anlayamadım açıkçası şikayetinizi :thinking:

Dedikleri şey basılan 1000 adet ya da 2000 ya da 100.000 baskının hatalı olduğu ellerinde söylenilen sorunun olmadığı hiç bir kitabın olmadığı yönünde durumu şöyle anlatayım yani ilk kitapta sayfa sayıları ciltleme kısmındaki hatadan dolayı o top kısmın ön tarafa kayması yüzünden fazladan kesilmişti yani sayfa sayıları gözükmüyordu Yayınevi yetkilisi ciltleme ya da sayfa sayısında hata olmayan 8 kitap kontrolü yaptı :slight_smile: yani matbaa bütün kitapları aynı fazladan kesmiş değişim yapamayız dediler Sonradan yanlış anlaşılma olmuş biz öyle demek istedik vs denildi Değişim için yayınevlerinden teyit aldığımı bu sorunların hepsinde olmasının mümkün olmadığını söyleyerek sonuç aldım Yayınevi yetkilisi bu şekilde bir şey imkansız 3-4 ya da 10 kitap olabilir ama bütün kitapların hatalı olması demek hepsini geri toplamamız anlamına gelir ki buradaki kitaplarda bu sorunların hiç biri yok dedi o zaman ya yayıevi yetkisi yalan söylüyor ya da matbaa tüm çıkan kitapları hatalı basmış ama bana hatasız değişim ile 2 kitap geldi Çek kısmına gelene kadar sorunsuz 2 kitap için biraz uğraştırdılar Ayrıca yapışkan kısmı hatalı olan ve sırt kısmından ayrılmasına ramak kalan bir kitap için fotoğrafta çok açık olarak gözükmesine rağmen hepsi böyle denilen kitaptan hatasız kitap gönderdiler bunu sorduğumda bir şey demediler :slightly_smiling_face: kontrol edildi ise depoda bununda edildiğini düşünüyorum

( tansel) #786

İki sefer baştan sona dek okudum, hiçbir şey anlamadım yazdığınızdan. :grin:

Siz tekrar okumayı deneyin olabilir Ben başaracağınıza inanıyorum :grin:

(Erdal) #788

Arka arkaya baskı hatalı kitaplardan ulaşmışsa ellerine tamamını hatalı düşünmüş olabilirler. Enpara avantajınızı yitirmeyin diye de iade yerine çek önermişler. İade edip 50 TL altına düşerseniz 10 TL iadenizi alamıyorsunuz.

Evet o kısım biraz sorun yaratacaktı Buna bağlı olarak Enpara iadesi geri ödenecekti ayrıca gönderilen kampanya kapsamındaki kitap geri iade edilecek ve toplam fiyat 100 TL altına düşeceği için kullanılan kod işlevini yitirecekti O yüzden çek konusunda anlaştık ama ellerine ulaşan bütün kitapların hasarlı olduğunu söyleyerek değişim yapamayız ibaresini net olarak söylediler Olay bu yüzden biraz uzun sürdü Yoksa değişimi yapılan diğer iki kitap içinde değişim yapılmayacaktı Bana net olarak söylenilen bilgi ellerindeki bütün kitapların hasarlı olduğu ve değişim yapamayız denmesi Sonuç olarak çözüme kavuştu ama bu değişim için sorun çıkartmadıkları anlamına gelmiyor maalesef bende memnunum kendilerinden ama bu defa böyle oldu İlk defa bir siteden ellerindeki bütün kitapların hasarlı olması nedeniyle alınan kitapların değişiminin olmayacağını duygum ama sonradan en azından diğer iki kitap için değişim yapıldı

(andreia) #790

BKM’den ilk ve son kez kitap aldım. Hem 3 kitabım iptal edildi hem de kitaplardan biri ıslak elle tutulmuş da sonradan kurumuş gibi geldi. Bir daha burayı kullanmayı düşünmüyorum açıkçası.

(Damla Göl) #791

Ya ben de tam BKM kitap’ı nasıl bilirsiniz diye soracaktım. :slight_smile: Dün tesadüfen Disney’in şahane kitaplarını gördüm bir dükkanda ve set halinde en ucuz da BKM’de var. Ben de üye oldum hemen. Ama şimdi bu yorumdan sonra baktım, 3 lira farkla idefix’ten de alabilirim. :upside_down_face:

İki site arasında çok değişen bir şey yok bence. Siz en ucuz olanını deneyin :slight_smile:

İdefix’i tercih edin derim. Olur da kitap hasarlı gelirse değişimde veya iadede sorun yaşamazsınız. BKM bu konuda (haksız bir şekilde) zorluk çıkarıyor, 24 saatle sınırlandırıyor. Yine de tercih sizin tabi ki.

Genelde kitapyurdundan aliyorum ama ingilizce romanlari pandorada bulabiliyorum bir tek. Son siparisimdeki kitaplar stoktan teslim olduğu halde mıy mıy 1 haftadir elime ulasmadi. Pandora bu kadar zor olmamalı…