Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Yoktu ben onları daha önce almıştım.

Yıllardır alışveriş yaparım. Kitapyurdu’nda kargo firması olarak ilk kez UPS’i işaretledim. Sakın tercih etmeyin arkadaşlar. Adamlar cumartesi sabah kitapyurdundan paketi almışlar, bırakın elime geçmesini daha izmir’e sevk edilmek üzere istanbul’daki şubeye bile giriş yapmamış kargo.

Edit : Evet arkadaşlar kesinlikle UPS tercih etmeyin. Şu an kitapyurdu paketi cumartesi günü verdiğini iddia ediyor. Elimde gönderi kodu olmasına rağmen UPS de kargonun kendilerine henüz teslim edilmediğini söylüyor. Yurtiçi’ne kızardım ama UPS de efsaneymiş.

UPS bir çok kez bana yurtdışından 2 -3 günde sipariş teslim etmişliği var. Yurtiçi hiç kullanmadım ama demek ki Türkiye içine girince "yerli " firma refleksi geliştiriyor UPS. :slight_smile:

2 Beğeni

Evet işin içine Türkiye girince ve insanlara asgari ücretle bütün gün güneşin altında iki kişinin dağıtabileceği kargoyu bir kişiye dağıtmaya zorladıkları zaman bu durumlar oluşuyor sanırım. Sabah saatlerinde hem kitapyurdu’na hem UPS’e kayıt açtırdım ama dönen yok :frowning:

2 Beğeni

İdefix ile görüştüm Destanlar Çağı’nın temin edildiğini Goblin Kral’ın beklendiğini söylediler.

Benim kargom cuma kargolandı cumartesi elime geçti :smiley:

Dr veya İdefix alışverişlerimde kargolar hep Yurtiçi ile gelir. Sadece bir kez sorun yaşadım.

Benim de gelmedi. Bu iki kitap benim sepetimde de vardı. Şu an okuyacağım kitaplar olmadığı için pek acelem yok ama bu kadar uzun beklemezdim genelde.

Bu durumda olan var mı? :grin: :grin:

4 Beğeni

3 saat önce verdiği siparişi soran tüketici. :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
Benden fenaları varmış.

2 Beğeni

Işınlama kabininde arıza çıkmıştır. :roll_eyes:

7 Beğeni

Beyne giden sinyalleri kastettin sanırım :joy:

3 Beğeni

Yok ben eve ışınlama kabini aldım. Siparişi veriyorum yirmi dakikaya kabinde ortaya çıkıyorlar. Baktım gelmiyorlar kendim gidip çemkiriyorum. Sana da tavsiye ederim. :joy:

2 Beğeni

Saniyesine kadar yazmış :slight_smile:

1 Beğeni

Yurtiçi kargo YİNE kitaplarımı teslim edemedi. Evde yokmuşum :joy: Onlara göre yerimde durmuyor, hiç evde oturmuyor, sürekli orada burada geziyorum. Teşekkürler Yurtiçi Kargo :expressionless:

7 Beğeni

Bugün yarım gün dağıtım yaptıkları için dağıtıma çıkarıp yetiştiremediklerine zimmetten dolayı öyle yazıyorlar. Saçma ama olan bu. Yani paketinizi Pazartesi tekrar dağıtıma çıkarırlar.

Not: Siz de bir zahmet evde bekleyin ne bu gezme merakı :joy:

2 Beğeni

Bana bugün geldi adam 2 gündür dağıtıma geliyorum yoksun diye kızdı :grin::grin::grin:

2 Beğeni

Gelen Kargo personeli değişmiyorsa arada 5-10 TL çay parası verin, şeker çukolata verin, ismini öğrenip ismi ile hitap edin. Kısacası arkadaş olun.
Pek sıkıntı yaşamazsınız.

6 Beğeni

Erkekler için makul bir öneri :sweat_smile:

İsmi lazım değil bir kargo şirketinde üç kez aynı kurye gelince hangi kitapları sipariş ettiğimi sormuş ve kitap önerisi için kendisiyle görüşebileceğimi söylemişti. Yani gelen kargo personelinin değişmemesi bizim için sıkıntılı bir durum. İşyerine söylemek bu bakımdan çok iyi oluyor.

6 Beğeni

Onu düşünemedim, ülke insanımızı düşününce önerim erkekler için daha makul evet.

1 Beğeni