Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

(Hiçliğin bekçisi…) #815

Işınlama kabininde arıza çıkmıştır. :roll_eyes:

Beyne giden sinyalleri kastettin sanırım :joy:

(Hiçliğin bekçisi…) #817

Yok ben eve ışınlama kabini aldım. Siparişi veriyorum yirmi dakikaya kabinde ortaya çıkıyorlar. Baktım gelmiyorlar kendim gidip çemkiriyorum. Sana da tavsiye ederim. :joy:

Saniyesine kadar yazmış :slight_smile:

Yurtiçi kargo YİNE kitaplarımı teslim edemedi. Evde yokmuşum :joy: Onlara göre yerimde durmuyor, hiç evde oturmuyor, sürekli orada burada geziyorum. Teşekkürler Yurtiçi Kargo :expressionless:

Bugün yarım gün dağıtım yaptıkları için dağıtıma çıkarıp yetiştiremediklerine zimmetten dolayı öyle yazıyorlar. Saçma ama olan bu. Yani paketinizi Pazartesi tekrar dağıtıma çıkarırlar.

Not: Siz de bir zahmet evde bekleyin ne bu gezme merakı :joy:

(Erdal) #821

Bana bugün geldi adam 2 gündür dağıtıma geliyorum yoksun diye kızdı :grin::grin::grin:

Gelen Kargo personeli değişmiyorsa arada 5-10 TL çay parası verin, şeker çukolata verin, ismini öğrenip ismi ile hitap edin. Kısacası arkadaş olun.
Pek sıkıntı yaşamazsınız.

(Pelin ) #823

Erkekler için makul bir öneri :sweat_smile:

İsmi lazım değil bir kargo şirketinde üç kez aynı kurye gelince hangi kitapları sipariş ettiğimi sormuş ve kitap önerisi için kendisiyle görüşebileceğimi söylemişti. Yani gelen kargo personelinin değişmemesi bizim için sıkıntılı bir durum. İşyerine söylemek bu bakımdan çok iyi oluyor.

Onu düşünemedim, ülke insanımızı düşününce önerim erkekler için daha makul evet.

(Hiçliğin bekçisi…) #825

Benim İstanbul’daki kargocu hep “Hadi görüşürüz” diyor. :joy: Gören sanacak ki evde çay, kahve içip kitap muhabbeti yaptık. :joy:

(Kadir) #826

Ben hiç uğraşmamak için amcamın bakkalına sipariş veriyorum. Sonra ekmek almaya gidince kargomu da alıp geliyorum. Dükkanla ev arası 200 m filan olduğu için sıkıntı da olmuyor.

(Zafer) #827

İdefix siparişimi aldım bugün kitaplardan birisi yerine tamamen alakasız bir kitap gelmiş. Doğru gelen kitapları aldım. Yanlış olanı faturasıyla beraber geri gönderdim ve faturanın altına açıklamayla anlattım. Yetmedi bi de idefixe yazdım site üzerinden umarım işlemlerde yanlış bir şey yapmamışımdır. Başıma ilk defa böyle bir olay geldi. Süreç nasıl işliyor bilgisi olan var mı ?

(İbrahim Şahin) #828

Asıl olanla değiştirirler, yollarlar. Sıkıntı olmaz.

Sorun sadece bugün değil ki. Ben yurtiçi kargonun hiç evime teslimat yaptığını görmedim. Gidip hep kendim alıyorum. :joy:
@zafer511 D&R da bana Harry Potter filmi yerine tamamen alakasız bir film göndermiş. İade kodu alıp not yazarak geri kargoladım. Ellerine ulaşınca doğru filmi göndereceklermiş.

(Zafer) #830

Tamam o zaman sorun olmaz :slight_smile:

Yurtiçi Kargo’nun takip sistemi çalışmıyor. Site açılmıyor. Bu soruna sahip olanlar var mı? Arada İdefixte de aynı sorun olurdu da o yüzden soruyorum.

(Mertcan Kurnaz) #832

Evet idefixten kitap gelcekti açamıyorum sayfayı.

İdefix’ten kitap aldım hasarlı geldi. Ne yapmam gerek bilen var mı?

(Burak Mermer) #834

Benim de başıma yeni geldi böyle bir şey, benim için olan süreci anlatayım:

Önce bu linkten konu başlığını “Arızalı Ürünleriniz ile İlgili Sorularınız” seçip ilgili siparişi seçin. Sonra kısaca durumu, hangi üründe sorun olduğunu falan anlatın. Size bir e-posta atıp iade adreslerini, Yurtiçi Kargo depo kodlarını verecek ve ürünü konuyu anlatan bir not, sipariş numaranız ve faturanızla birlikte karşı ödemeli olarak göndermenizi isteyeceklerdir (ben de öyle oldu).

Ürünü dedikleri şekilde fatura ve durumu anlatan kısa bir not ile beraber verdikleri adrese -ya da depo koduna- gönderin. Sonra attıkları e-postaya cevap olarak kargo takip numarasını da onlarla paylaşın (bunu kesinlikle istiyorlar). Bundan sonra geriye beklemek kalıyor. Eğer ürün ellerinde varsa yenisini gönderiyorlar, yoksa para iadesi yapıyorlar.

Ben hasarlı ürünü yaklaşık iki hafta önce göndermiştim onlara (2 Ağustosta), bugün çalışmıyorum ancak idefix’ten bir kargo iş yerime geldi ve arkadaşım teslim aldı. Pakete açıp bakmamış ama muhtemelen ürünün yenisini gönderdiler, en azından ben öyle umuyorum. Haftaya pazartesi paketi açtığımda onu da yazarım buraya.

Açıkçası beklediğimden daha kolay bir süreç olduğunu söyleyebilirim.