Aldığı Kitapların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu

Ben ciltsiz aldığım için benimki geldi bugün (2 haftada)

D&R bugün kargoya vermiş İskandinav Mitolojisini, yarın inşallah elime geçer. Yoksa pazartesiye kalacak. :smiley:

Size 2 fotoğraf atıyorum. Resmen uyutuluyoruz. Böyle bir kurnazlık yok.

Kitapyurdu sitesi

Babil sitesi

Kitapyurdu sitesi %26 + %10 indirim yapıyor. alış fiyatı platin üyelik ile birlikte 14,70 TL oluyor.
Aynı kitap Babil’de %40 indirim yapıyor kitap 16,20 TL oluyor.

Şimdi Babil sitesinin yaptığı indirim hatalı ki şöyle, kitabın birim fiyatını 27,00 TL gösteriyor. Aynı kitabı Kitapyurdu 22,00 TL gösteriyor. Bu nedenle Kitapyurdu indirimi az iken daha ucuza alıyoruz.

Kitap alırken dikkat edelim. (Eğer kitaplara zam geldiyse kitapyurdu zam yapmadan alın derim)

4 Beğeni

Babil’e zam yeni geldi sanırım. Yakında Kitapyurdu’na da gelir. Bir hafta önce aldığım fiyat ile şimdiki arasın da baya fark var.

1 Beğeni

Bu etiket fiyatlarına gelen zamları yayınevi bilgilendirme yaptığında düzenliyorlar sanırım.

Çünkü aynısının tersini ben Brandon Sanderson kitaplarında yaşamıştım. Kitapyurduna zam Babilden önce gelmişti. Ben siparişi verdikten sonra stokta bulunmayan kitaplar için yayınevi ile iletişime geçmişler.

Siparisten 1 gün sonra yeni fiyatlar girilmişti. Sissoylu + Buz ve Ateşin Dünyası kitaplarında toplam 108 TL fiyat artışı olmustu.

1 Beğeni

Kitapyurdu sabit kur uyguluyor sanırım. :smiley:
Bu arada satışlar kargolar normale dönmüş çok şükür.

1 Beğeni

Bu saçmalıklar yüzünden “kitap almam gereken vakit” Kitabinabak.com üzerinden karşılaştırma yapıp o an en uygun kombinasyon hangisindeyse alışverişe kalkışıyorum. Vahşi kapitalizmin akıl oyunları affetmiyor maalesef, o yüzden tüketim köleliğinin tatlı telaşına çok kapılmamak lazım.

3 Beğeni

Uyutma değil bunlar sıradan satış taktikleri.

2 Beğeni

İdefix Doğan Kitap 5 kitap 15 TL kampanyasından aldıkları eline ulaşan var mı acaba? Ben İdefix’i aradım hala tedarik aşamasında diyor.

Benim gelmedi. Onlardan çok umudum olmadığından bekliyorum sadece. Aramadım hiç.

1 Beğeni

D&R o kadar kötü bir kargolamayla ürün yollamış ki açarken ben utandım :frowning:

Benim 14 kitaplık siparişim de hâlâ “siparişiniz hazırlanıyor” aşamasında. Hepsinin gelmeyeceğini düşünmüyorum ama “temin edilemeyenler” olacaktır muhtemelen. Sabırla bekliyorum :slight_smile:

Ben de bugün aldım D&R siparişimi. Karton kutunun içine kitapları ve naylon poşeti ayrı ayrı koymuşlar. Kitapları naylon poşetin içine koymayı unutmuşlar. Baktım kitaplarda sorun yok, sonra güldüm. :smiley:

Ekleme: Dokuz kitabın altısını gönderdiler, üçünü hala temin edemediler. (Kalanlar: Vakıf III, Dracula ve Refet)

1 Beğeni

D&R siparişim içindeki kitapların 3’ünü bir haftadır göndermedi. Hepside aynınsipariş içinde aldığım serilerin 2. 3. kitapları. İnşallah temin edilmedi diye iptal etmezler,

En iyi kargolayan idefix galiba boşluklara şişme poşetle koyup yolluyor. Hiç bükülmeden, kırışmadan geliyor kitaplar.

1 Beğeni

D&R siparişleri için hediye paketi seçeneğini kullanmanızı öneririm. Yıllardır kullanırım hediye paketini unuttunuz mu sebze çorbası gibi gönderiyorlar ama hediye paketini seçerseniz çicek gibi geliyor. Hem de güzel hediye paketleriniz oluyor. :joy:

6 Beğeni

İdefix’ten hep kötü paketlenmiş geldi bana ki D&R ile aynı firma biliyorsunuz, işleyişlerinde pek fark olmuyor.

Tıpkısının aynısı :slight_smile: gelecek 3 kitabım kaldı. Umarım kazasız atlatınız bu d&r macerasını :slight_smile:

1 Beğeni

Benimde 3 kitap kaldı. D&R totem mi yapıyor acaba :joy:

10 gün önce idefixten 9 kitap sipariş ettiim altı tanesi 2 gün sonra geldi stoklarında vardı diğer üçünü bir haftada temin edemediler sonra bugün bir baktım iki tanesini kargoya vermişler yani biri hala hazırlanıyor. Kondisyonları nasıl gelir feci korkuyorum zaten bir de üç kitabı toplayamamışlar çıldıracağım :scream: