Aldous Huxley Kitapları

Aldous Huxley

BİYOGRAFİSİ

Aldous Leonard Huxley , (d. 26 Temmuz 1894, Surrey – ö. 22 Kasım 1963, Los Angeles). İngiliz yazardır.

İngiltere’nin Surrey bölgesindeki Godalming’de doğdu. Birçok ünlü bilim adamı ve sanatçı yetiştirmiş olan Huxley ailesinden geliyordu. Eton College’da okuduğu sıralar gözlerindeki bir rahatsızlık yüzünden kör olma tehlikesiyle karşılaşınca, öğrenimine ara vermek zorunda kaldı. Sonradan Oxford Üniversitesindeki Balliol College’da okudu.

Romanları ve denemeleriyle tanınmış olmasına karşın kısa hikâyeler, şiir, gezi yazıları, film hikâyeleri ve senaryolar ile de uğraşmıştır. Roman ve denemelerinde sosyal norm ve idealleri, bilimin insan yaşamında yanlış kullanılımını eleştirmiştir. Parapsikoloji ve mistik temelli felsefelerle ilgilenmiş ve bu konularda yazılar kaleme almıştır. Özellikle Türkçeye “Kadim Felsefe” adıyla tercüme edilen “Perennial Philosophy” adlı eseri Perennial Felsefeyi çeşitli çevrelerde yeniden gündeme taşımıştır. Ayrıca Cesur Yeni Dünya adlı yapıtı distopya türünün önemli bir örneğidir.

Kaynak: Aldous Huxley - Vikipedi

NOT: Kitaplar ilk çıkış tarihine göre sıralanmıştır. Listede Türkiye’de çıkan kitaplar yer almaktadır.

ÇIKAN KİTAPLAR:

İTHAKİ YAYINLARI

1. Krom Sarısı
  2. Cesur Yeni Dünya
  3. Kadim Felsefe
  4. Maymun ve Öz
  5. Loudun Şeytanları
  6. Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret
  7. Ada

Krom Sarısı Cesur Yeni Dünya Kadim Felsefe Maymun ve Öz

Loudun Şeytanları Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret Ada

İLETİŞİM YAYINEVİ

1. Ses Sese Karşı

Ses Sese Karşı

CAN YAYINLARI

1. Mona Lisa Tebessümü

Mona Lisa Tebessümü

İMGE KİTABEVİ

1. Algı Kapıları - Cennet ve Cehennem

Algı Kapıları - Cennet ve Cehennem

İNSAN YAYINLARI

1. Kalıcı Felsefe

Kalıcı Felsefe

YABA YAYINLARI

1. Cesur Yeni Dünya

Cesur Yeni Dünya

EPOS YAYINLARI

1. Edebiyat ve Bilim

Edebiyat ve Bilim

6 Beğeni

Yazarın bir de Algı Kapıları kitabı yok muydu?

1 Beğeni

Dediğin kitabı ekledim.

1 Beğeni

Yazarın Algı Kitapları’nın telifini İthaki mi aldı acaba? İmge basmıyor ne zamandır. Baskısı yok, Nadir’de 250 TL :frowning: