Alex Kurtzman: "The Mummy Filmi Hayatımın En Büyük Başarısızlığıydı"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/alex-kurtzman-the-mummy-filmi-hakkinda-konustu/

image

Alex Kurtzman, 2017 yılında vizyona giren The Mummy filmi hakkındaki hislerini paylaştı. Star Trek serisinin beğenilen yapımcısı ve Showtime üzerinden yayınlanacak The Man Who Fell to Earth dizisinin başındaki isim Alex Kurtzman, The Mummy filmi hakkındaki sessizliğini bozdu. Yönetmen, filmin profesyonel ve kişisel hayatındaki en büyük hata olduğunu söylüyor. Tom Cruise, Russel Crowe ve Sofia… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bir Eski Mısır hayranı olarak filmin bazı sahnelerini beğenmiştim.Fakat senaryonun bütünlüğü çok kötüydü. Düşünülmüş işler vardı, Mumya Giger’in tasarımlarına benziyordu. Yinede hem film olarak, hemde Eski Mısırla ilgili yazmaya çalıştığım senaryolarda ilham kaynağım olamadı. Al mummia 1966 ve 2000li yıllardaki filmleri çok daha üst düzey filmler.

Mumya filmlerini pek sevmem. Korkudan ve gerilimden hep uzaktır benim için. Bu da kendini ciddiye almaya çalışan bir filmdi ama güzel değildi. Benim en sevdiğim mumya filmi 1999 yapımı The Mummy’ dir. :slight_smile:

the-mummy-1999

3 Beğeni

Sinemaya gidip büyük bir hayal kırıklığıyla geri döndüğümü hatırlıyorum.