Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım'ı, IMDb'nin En Düşük Puanlı Dizileri Arasına Girdi

Puan verme konusunda size katılıyorum.

Film/dizi ilgisini çekmediği veya çeşitli sebeplerden dolayı beğenmediği için izlemeyen kişiler neden bu işlere kayıtsız kalmak yerine düşük puan vermeyi tercih ediyorlar oldukça ilginç. İnsanlar tepki göstermek için düşük puan veriyor olabilir.

Etki-tepki mekanizması işliyor olabilir. İnsanlar bir şekilde bu diziye maruz kaldı (etki) ve düşük puan vererek tepki gösterdiler sanki. Böyle bir işleyiş olmuş olabilir.

2 Beğeni

Eşyanın tabiatına ters bir durum söz konusu. Dizinin içeriği sanırım 12-18 yaş arasına hitap ediyor. Ücretli ve internet üzerinden yayın yapan bir kanal için , içeriklere erişebilmeniz için kredi kartı ya da benzer bir ödemeyi internet üzerinden yapabilmeniz lazım. Merak ettiğim bu yaş aralığındaki bireylerin kaç tanesinin bu tip ödeme türü ile alışveriş yapabildiği.
Kısacası dizinin hedef kitlesi ile içerik çok kısıtlı olarak ortak noktada buluşabiliyor.
Bu durumda puanlama diziyi seyredenler tarafından değil, seyretmeyenler tarafından puanlanmış. Bilgiyi teyit etmek için dizinin seyredilme sayısını açıklayabilirler. Eğer düşük ise bu bilgiyi yayıncı tarafından sağlanacağını düşünmüyorum.

Öneri için teşekkür ederim, bakacağım. :slightly_smiling_face:

Demek istediğim şuydu. Eğer bir sanata para kaygısı karışırsa ve sanattı geçip 1. Önemli şey olursa, o eser kaliteli olmaz. Sanat kısmı kaybolunca da geriye bir tek para, bu eser eser olmaz ve artık çöp sayılabilir. Sadece para kazanmak isteyenler, gidip yatırım falan yapsınlar daha iyi.

Ama Sanat 1. Önemli şey olmaya devam ederse, yanında para kazanma amacı olsa da sorun olmaz. Ki bu doğaldır. Yeter ki sanat ön planda olsun.

Kısaca, sanat ve para yan yana olabilir. Ama para sanatı geçerse o eser, eserliği yitirir ve para kazanma aracına dönüşür. Ama sanat önem olarak ilk sırada kalırsa, para kazanma isteği ile birlikte var olabilir.

Sanatta, para kazanmak amaç değil, başarılı ve edebi değeri olan sanatın sonucu olmalı.

:slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Neden rahatsız edici bulundu bu gönderi merak ettim :smiley:

1 Beğeni

Ben anladım ve saygı duyuyorum. Böyle düşünmek için kendince haklı açıklamaların ve sebeplerin var fakat ben gerçeklerin bu şekilde işlemediğini gördüm. Özellikle Picasso bölümlerini izlersen ne demek istediğimi anlarsın. Sadece Picasso da değil bunun gibi birçok belgesel, kitap, film vs. de var aslında.

En çok para eden esere sahip olan kişi en çok sükseye de sahip oluyor. Ben de çok önceleri senin bakış açına sahip olabilirim ama şimdilerde aynı şeyi düşünmüyorum. Bu eser ve sanatçının kişiliği tartışmasına kadar gider. :slight_smile:

Eğer izlersen sonrasında yine fikir alışverişi yapabiliriz.

2 Beğeni

Ben de anlamadım. Gelen mesajda reklamdan dolayı yazıyordu ama reklamdan eser yoktu. :joy: Kötü niyetli biri veya yanlış anlamış biri deyip geçtim ben de. Yoksa nedenini belirtirdi. Eğer bu yazıyı görürse nedenini söylemesini rica ediyorum. Ve kendisine saygı duyarım. :slightly_smiling_face:

@Agape Doğru diyorsunuz. Elbette isterim, izler izlemez fikir alışverişi yapmak için can atıyorum. :grinning:

2 Beğeni