Alfa Yayınları Bilimkurgu Dizisi

Alfa Yayınları yeni bir diziye başladı. En Sevdiğim Dizi konusu yani bilimkurgu.

ÇIKAN KİTAPLAR

1. Tepemizdeki Gölge (N. Can Kantarcı)

1

18 Beğeni

9 Beğeni

Acaba sadece yerli kurgu mu basacaklar?

1 Beğeni

Şimdi yazdım bilgi gelince paylaşacağım.

5 Beğeni

Ben de bunu soracaktım. Yabancı yazarlar için de yapsalar keşke. İthaki’nin klasik olarak görmediği bir sürü klasik var.

2 Beğeni

Haber gelmedi mi hala hocam?

1 Beğeni

Gün içinde görüldü oldu ancak dönüş yapmadılar. Yarın tekrar yazacağım.

2 Beğeni

Bilimkurgu hastasi olarak merakla takip ediyorum.

1 Beğeni

Cevap geldi mi acaba?

Malesef. Görüldü ama cevap yok. @Strenergy sormuştu, ilk kitabın satış durumuna göre seriye devam etmeyi düşünüyoruz diye söylemiş Alfa

1 Beğeni

Yerli - yabancı yazar durumunu sordum. Gerekli cevabı alınca yazarım buraya.

Yayınevi yeni bir dizi numarası vurmamış künyeye. Yani edebiyat dizisi altında bir alt dizi gibi olacak. Basım tarihlerine göre bir sıralama yapmış olacağız, aynı gün çıkan kitap olursa ISBN ye göre liste hazırlarız.

1 Beğeni

Bu konuyu görmemişim ben. Umarım devam eder ve güzel kitaplar görürüz. Takipteyiz, hazırlayanların ellerine sağlık.

1 Beğeni

Bu konu hakkında karar verilmemiş henüz. Hala planlama yapılıyormuş.

2 Beğeni

Hiç ses seda çıkmadı mı bu dizi ile ilgili? @Strenergy

Alfa bu, bir seriye başlar sonra unutur gider. Ya da farklı numaralar verir, ya da seriye devam eder farklı punto ve tasarım koyar vs.

En basiti Eco- Ortaçağ serisi. Kitapların ebati aynı değil ve ilk iki cilt Romen rakamı, son iki cilt günümüz rakamları.

Keza Ten Ten serisini okuyup biriktiren biri olarak da, fasikülleri numaraları aynı hizada değil ve fasikül ebatları hep farklı.

Çok güzel işler yapıyorlar, Mustafa Bey okuyorsa selamlarımı iletiyorum ancak özensiz yapılıyor. En son herkesin beklediği Bedenin Tarihi çıktı ama kağıt kalitesi rezalet. Böyle bir çalışmanın kağıdı farklı olmalı idi.

5 Beğeni