Alper Çağlar'ın Bilimkurgu Dizisi BÖRÜ 2039'dan İlk Fragman

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/boru-2039-fragmani-alper-caglar-yeni-dizisi-ile-geliyor/

image

BÖRÜ 2039 fragmanı paylaşıldı. Alper Çağlar imzasını taşıyan bilimkurgu temalı yeni aksiyon mini dizisi, BluTV kanalı üzerinden yayınlanacak. Yapım, daha önce dizi ve film olarak işlenen BÖRÜ hikâyesini distopik bir geleceğe taşıyor. Dağ, Panzehir, Dağ 2, Börü (dizi ve film) yapımları ile adını geniş kitlelere duyuran, birçoklarının ise Türk mitolojisi odaklı Göktürk Üçlemesi’nden haber beklediği… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu dizi “bütün dünya koronavirüsten kırılırken biz şahlanıp koşmaya başladık, dünyanın en güçlüsü olduk” türü zerre akıl fikir izan barındırmayan bir Metal Fırtına varyantı olmayıp da “ya Köy Ensitüleri kapatılmasaydı” türü bir konuya dayandırılsa, gerçekten zamanımı ayırır, izlemeyi düşünebilirdim. Tarihçe videosu yayınlandığı gün konan bu tepki videosu benim bu projeye bakışımı özetler nitelikte:

2 Beğeni

Milliyetçi liselilere Cyberpunk evrenini tanıtmayı amaçlayan bir yapım olacakmış gibi duruyor.

İlgi çekici geldi fragman, kaliteli bir şey gibi görünüyor. Daha önceden kitap ve filmi vardı galiba, onları tam bilmiyorum.

Fragmandaki görüntüler(dövüş sahneleri, teknolojik şeyler vb.) beklemediğim şekilde kaliteli duruyor ama konu bakımından pek bir özgünlük taşımadığını düşünüyorum. Olay yine gelip aşırı milliyetçiliğe dayandırılırsa ya da Kurtlar Vadisi tatsızlığında bir şeylere dönüşürse tadından yenmez(!). Fakat yine de bu tür işlerin ortaya çıkıyor olmasını iyiye işaret olarak yorumlamak istiyorum. Diziyi izleyenlerden geri bildirimleri alırız zamanla. Yalnız, abi Witcher gibi. Gibi. :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel olabilir, ön yargılı davranmıyorum. Hiç yoktan, ileride başka kaliteli dizilerin yapılması için cesaret verici olması bile önemli bana kalırsa.