Alper Çağlar'ın Bilimkurgu Dizisi BÖRÜ 2039'un Konusu, Yayın Tarihi ve Diğer Detayları Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: BÖRÜ 2039 Konusu, Yayın Tarihi, İlk Detaylar – Kayıp Rıhtım

Alper Çağlar imzası ile izleyicilerle buluşmaya hazırlanan BÖRÜ 2039 dizisinden yeni detaylar geldi. BluTV yapımı dizi toplamda 6 bölümden oluşacak ve bilimkurgu türünde olacak. Dizinin konusu, yayın tarihi ve başka detaylar geldi. Dağ, Panzehir, Dağ 2, Börü (dizi ve film) yapımları ile tanıdığımız Alper Çağlar, yeni mini dizisini geçen ay duyurmuştu. Yayınlanan duyuru fragmanı diziye… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Alper Çağlar gerçekten Türk sineması için inanılmaz işler yapmakta. Özellikle açıkladıkları bu kronoloji ile ne kadar çılgın ve ilk başlarda Türkiye’de yapılması zor denilen bir işe el attıklarının kanıtıdır. Konular gerçekten olabilecek nitelikte olup diziyi heyecanla beklemekteyim.

2 Beğeni

Ben “Göktürkler” üçlemesini heyecanla bekliyorum.

4 Beğeni

Haberi ilk okuduğumda metal fırtına gibi salt çok satan bir iş bekleyip şaşırmıştım. Daha sonra Türkiye’de ilk kez kullanılacak olan bir teknikle çekileceğini duyunca Çağlar farkı diye düşündüm. Haberin sonunda kazanılan paranın Göktürk üçlemesinde kullanılacak olması ise mest etti. İşleriyle beni bu kadar heyecanlandıran nadir isimlerden. Ülkeme, kültürüme ve bana kattıklarından ötürü Seviyorum Bu Adamı Be!

2 Beğeni

Alper Çağlar milli değerlerini çocuksu bir şekidle eserlerinin önüne koyduğu için yaptığı filmlerde sinema sanatı hep geri planda kalıyor ve ister istemez bir propaganda malzemesine dönüşüyor. Kendisini potansiyel vaadeden bir yönetmen olarak görmekle beraber umarım 2039 gibi ilgi çekici bir projede daha soğuk kanlı bir hikaye anlatımı ile karşımıza çıkar.

1 Beğeni

Göktürk sanki boşukta süzülüyor gibi. Bana nedense tamamlanamayacak bir proje gibi geliyor. Umarım yanılırım.

Suriye mültecisi Türkmen çocuğu 272 iq yaparak mevcut düzeni selamlamış :smiley: Bilim kurgu çekiyorsunuz neden iq muhabbetlerine giriyorsunuz ki?

Kurgu olarak yaklaşacaktım fakat kendisi dizide Türkiye’nin gelecekteki konumuna gerçekçi yaklaştığını söylüyor. 2029’da ay madenciliği yapmamız müthiş gerçeklik gerçekten. Dünyanın kapımızda sıra olup bize kur yapması gibi diğer muhabbetlere hiç girmiyorum bile :smiley: Görsel olarak tatmin edici olabilir. Ama kendisi yapmadığını iddia etse de hamaset yapıyor. İşin ayarını kaçırınca da vermeyi çalıştığı mesajlar filmin-dizinin önüne geçiyor.

Kurt görür müyüz acaba? Kurt şeklinde bir uzay roketi falan koyarlar belki. Belki de karakterin konuştuğu şey gelecekten 5. boyuttan gelen fiziksel formunu aşmış bir kurttur. Üzerinde Arapça bir şeyler yazan kılıç, silah milah da kullanıyor mudur karakter? Kafamda deli sorular… Dünya’yı kaosa sürükleyen güçler Bezos, Gates, Musk falan gibi tipler veya onların gizlice sebep oldukları fenomenler midir? Ayın karanlık yüzünde bir koloni falan kurmuş olabilirler. Belki de senaryo daha farklı olup Güney Kore sinemasından uyarlama falan olur. Acaba o zaman da kurt koyarlar mı? bin bir ölüp bin dirilir mi karakter? Film boyunca erkek hormonu mu, kurt kokusu mu alırız dersiniz?

1 Beğeni

Alper Çağlar ve ekibinin yolu açık olsun. Aynen devam. :tada: