Altered Carbon 2. Sezon Çıkış Tarihi Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/altered-carbon-2-sezon-cikis-tarihi/

Altered Carbon 2. sezon çıkış tarihi belli oldu. Netflix’in büyük beğeni toplayan bilimkurgu dizisi Değiştirilmiş Karbon ufukta gözüktü. (DEVAMI…)

4 Beğeni

İlk sezon yayınlandığında kitabına heveslenmiştim ancak zamanla -arada sırada duyduğum limoni yorumlar yüzünden- kitaptan soğudum. Şimdi hiç okuyasım yok. :slight_smile:

1 Beğeni

Keşke 2. Kitabı işleselerdi. Çok daha eğlenceli aksiyonlu bir dizi olurdu.Ayrıca 3. kitabı Dirilen Öfkeyi İthaki çevirdi.Okumayanlar varsa tavsiye ederim Takashi Kovach serisini.

Merhaba,

Yalan söylemeyeceğim; ben bu seriyi izledikten sonra ilk kitabını okudum. Sonradan öğrendim ki, Richard K. Morgan’ın Takeshi Kovacs’a yer verdiği iki kitap daha varmış. Broken Angels ve Woken Furies adlı bu iki kitabı okumadım.

“Cyberpunk” dediğimiz tür bence, William Gibson’ın Neuromancer serisinden öteye geçemedi. Neuromancer, Count Zero ve Mona Lisa Overdrive muazzam bir üçlemeydi. Türkçe Neuromancer aynı adla yayımlanırken, sonraki iki kitap Kont Sıfır ve Mona Lisa Aşırı Yükleme olarak yayımlanmıştı. Bu üçlemeye sahip olduğum için gerçekten memnunum. Türkçe çevirileri de gayet iyiydi, Altıkırkbeş Yayınları çok iyi iş çıkarmış.

Cyberpunk türünü değerlendirmeden önce Neuromancer, Kont Sıfır ve Mona Lisa Aşırı Yükleme kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.

Sevgiler,

Aynı paragrafta Altıkırkbeş ve çeviri gayet iyi iş gibi ifadeler kullanıldı. :scream:

@Agape’nin yüce engizisyonunu summon ediyorum.

1 Beğeni

Bunu söyleyen ilk insan sizsiniz. Okuyanların geri kalanı intihar etti. :sweat_smile:

@kaanaskin93 Zevkler, renkler, algılar, beğeniler tartışılmaya açık değil maalesef. :slight_smile: Diğer açıdan ne beklediğinize de bağlı. Mesela kural vs. bilmiyorsan her çeviri mükemmel görünebilir ya da önemsemiyorsa kişi… Kendisini de böyle kabul ediyorum ben. Atasözlerimiz bu konuya açıklık getirmiş zamanında. :blush:

1 Beğeni

Kont Sıfır’ı sağlam bir çeviriden okumayı yıllardır bekliyorum. Malum matrix’in fikir babası sayılıyor kitap. Altıkırkbeş çevirilerine şimdiye kadar okuduğum hiçbir kitap için iyi diyemiyorum ne yazıkki.