Altın Küre Adayları Açıklandı: Black Panther En İyi Dram'a Aday Olan İlk Süper Kahraman Filmi Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/altin-kure-adaylari-aciklandi-black-panther-en-iyi-drama-aday-olan-ilk-super-kahraman-filmi-oldu/Black Panther, En İyi Dram Filmi dalında Altın Küre’ye aday olarak bunu gerçekleştiren ilk çizgi roman uyarlaması oldu. (DEVAMI…)

3 Likes

Black Panther, Altın Küre ve En İyi Dram… Hmmmm :thinking:

2 Likes

En İyi Çerez falan diye kategori açın oraya yerleştirin böyle yapacağınıza yav.

4 Likes

İlla bir çizgiroman filmi aday olacaksa Avengers infinity war, Black Panther’den çok daha iyi bir filmdi (kaldı ki The Dark Knight bile en iyi film ve yönetmen oscar adayı olamadı) ama gel gör ki sinema ödülleri, filmlerin kalitesinden çok anlattığı ya da anlatmak istediği mesaja bakar oldu. Bence bu sinema sanatına zarar veriyor. İki örnek; 12 Yıllık Esaret’in Gravity karşısında kazandığı en iyi film oscarı, Christopher Nolan’ın yönettiği bilimkurgularla, bir savaş filmi çekinceye kadar yönetmen oscarına aday bile olamaması.

4 Likes

Yani bu siyahilerin gönlünü almak için yapılanlar baydı artık. Karakterlerin siyahiye çevrilmesi yetmedi şimdi de aksiyon filmine dram katagorisinde ödül verme çıktı. Bu ödüle aday gösterenler ayık kafayla mı yapıyorlar bu işi ? Marvel ve dram ise İnfinity war daha dramatikti.