Amazon’un Zaman Çarkı Dizisinin Çekim Tarihi ve Yeri Belli Oldu


(M. Ihsan Tatari) #5

Yahu ona ne bakıyorsunuz? Kanal çalışanlarından birinin elindeki kısıtlı bilgilerle bulup buluşturduğu kısa bir tanıtım yazısı o. Önemli olan senaristlerin ne yazacağı. İş burada Harriet McDougal ve Rafe Judkins’e düşüyor.


(Halil Oğulcan Karamağara) #6

Bence de öyle, bu açıdan oldukça güzel bir karar vermişler. :slight_smile: Ayrıca yabancı fan sitesine bakarsan bölgedeki stüdyolara ait fotoğraflar koymuşlar. Bence harika görünüyor.

@Ishamael @mit
Burada elbette senaristlere çok büyük iş düşüyor. Umarım seriye uygun bir senaryo yazılır. Çünkü şahsen çekim yeri benim hoşuma gitti. Bahsi geçen isimler de ortaya fanları kızdırmayacak bir dizi çıkacağını söylüyor. :smiley:


(Muhammet Topcu) #7

Uzun ömrü olsun ancak bu dizinin çekimleri o kadar uzun sürecek gibi geliyor ki dizinin sonunu Harriet Hanım göremeyecekmiş gibi bir his var içimde. Allah vere de dizi boyunca sağlam yol gösterecek birilerini ayarlasa, bıraksa arkasında.


(Can) #9

Ben ne yazmışım ya bundan sonra r6 oynarken yorum yazmayacağım. Kafam witcher’a gitti. :smiley:


(Muhammet Topcu) #10

Bak onu ben de sorguladım, acaba Yennefer’a olduğu gibi karakterler abidik gubidik seçilebilir demek mi istedi gibisinden düşündüm. :smiley:


(Burak Mermer) #11

Kitapları okuma şansım olmadı hiç ama seriye uygun bir senaryo deyince aklıma şu haber geldi:

Yürütücü Rafe Judkins, dizinin kitap serisinin sadık bir uyarlaması olacağını söyleyerek hayranları rahatlattı. “Kaynak metne uygun bir dizi yapmaya kararlıyız; yani hızlı bir tempoyla başlayacağız ve hikaye karmaşıklaştıkça kaçınılmaz olarak yavaşlayacak, ve sonra ben sezon 270 civarlarında vefat ettiğimde bu bebeği bitiş çizgisine götürmek için başkası devralacak.”

Judkins, 68. sezonda başlayıp 3 tam sezon sürmesi planlanan üçüncü kitaptaki Falme Savaşı hakkında da bazı ayrıntılar paylaşarak fanatik hayranları heveslendirdi.

“Tabi ki politika ve diyalogdan başka bir şey olmayan on sezon olacak. Ama 243. sezona ulaştığımızda ve son 1.944 saatlik her şey bir araya geldiğinde geriye bakıp ‘Tamam, bu efsane,’ diye düşüneceksiniz.”

Amazon Stüdyoları oyuncu ve kamera arkası ekiplerinin dizi tamamlanmadan önce öleceğini tahmin ediyor. Bu yüzden bütün ekibin 50 yıl içerisinde çekilmeye başlanacak olan Brandon Sanderson’un Sissoylu dizisinin ekibiyle değiştirilmesi için gerekli planlar yapıldı bile.

Anlamışsınızdır zaten ama ben yine de The Hard Times’ın Zaytung gibi satirik, uydurma haberler yayınlanan bir site olduğunu belirteyim.


(Muhammet Topcu) #12

Önce güldüm, sonra bastım eksiyi. Zira 328 sezon acayip uydurma olmuş, komik değil. En az 500 sezon olmalı.


(Halil Oğulcan Karamağara) #13

@zehir :smiley: Çok güldüm ama o konuda kimse bizim elimize su dökemez. Zira koskoca Kurtlar Vadimiz ve Arka Sokaklarımız var.


(Cankut Değerli) #14

328 ne ya, 330’a falan yuvarlayın bari, Işığın anısı en az bir on yıl sürer bence. :joy:
Hatta 350 de olabilir. :smiley:
Şaka bir yana, senaristlerin ortaya gerçekten de iyi bir iş koymaları gerekiyor. @Ishamael, o satır sanırım Aes Sedailerin durumundan üstü kapalı olarak bahsetmeye çalışıp başarısız olmanın mükemmel bir örneği. Bununla kalırlar umarım, yoksa yazık olur gerçekten.
Ve Prag’la ilgili güzel şeyler duydum ben de, hoş görsel kısımlar benim çok ilgi alanım olmasa da bakalım atmosferi nasıl verecekler?


(Tansel Diplikaya) #15

Acaba 14 kitabı tek bir sezona mı sığdırmayı düşünüyorlar yoksa her kitap için bir sezon mu ya da ikisinin arası bir şey. Kara kule gibi bir facia çıkmasın da. :thinking:


#16

Tutarsa en az 5 sezon olur. Tek isteğim Doğruluk kılıcı dizisinden daha iyi olması yonunde.


(Can) #17

14 kitap tek sezona imkansızın imkansızı nasıl olsun koşa koşa oynasalar bile imkansız.


(Tansel Diplikaya) #18

Kara Kule’nin 7 kitabını 1.5 saate sığdırmaya çalıştılar tabi sonuç facia oldu. Umarım hikayenin %20lik bir kısmını kullanmazlar da hakkını verecek bir süre içinde çekerler.


(Halil Oğulcan Karamağara) #19

Ben de katılıyorum buna. Gerçekten berbat oluyor filme çevrilen hangi eser olursa olsun. Ayrıntılı ya da en azından %80’i yansıtılsın.


(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #20

Zaman Çarkı çekimleri ile ilgili ne zaman bir haber okusam, kalp krizi geçirecekmiş gibi hissediyorum!!!


(Cankut Değerli) #21

Dizi yayınlandığında ben de ya kalp krizi geçireceğim ya da, eğer iyi bir şey çıkarsa, olmuş bu olmuş diyeceğim.
Daha kast bile yapılmamışken bir şey demek istemiyorum o yüzden. Sonuçta madem bu kadar koca bir külliyatı ele aldılar, ellerini taşın altına koysunlar bakalım…
Ve lütfen yeni bir Game of Thrones yaratma peşinde olmasınlar, yoksa gerçekten ne kadar kriz varsa hepsini geçirebilirim diye korkuyorum.


(Mrs Saturn (Af Bri, Elentâri) " İyi uyu ve Ev'i düşle. ") #22

Senin yorumuna göre izleyip izlememeye karar vereceğim :smiley: Çünkü bizi anlayan bir avuç insan var :frowning:


(Cankut Değerli) #23

Eh, bir yıl var daha. :joy:
İşin aslı ben gerçekten iyi bir şey çıkmasını umuyorum (istiyorum demek çok talepkar geldi), okuduğum bir şey eğer başarılı bir şekilde uyarlanmışsa izlemek zevk vermiştir bana hep. Ve Zaman Çarkı gerek karakterleriyle, gerekse kültürleriyle diziye uyarlanmayı hak ediyor. Yani, onca çer çöpten iyidir, bir de güzel yansıtabilirlerse…
Olmamış duaya amin demiş gibi hissettim kendimi. :joy:


#24

Arkadslar iyi düşünelim iyi olsun,Lütfen hemen önyargıya kapılıp kötüyü cagirmayalim belki Game of Thrones dizisinden bile iyi olacak.

Iyi şeyler düşününce işlerin iyiye gittiği psikologlar tarafından kanıtlanmış bir sey ( Diziyi sevmek için bilimsel yontemler​:slight_smile::blush:)


(Cankut Değerli) #25

Orası öyle, umalım da dizinin arkasındaki isimler de onlardan olsun. Harriet Mcdougal da yapımcılar arasında, seriye gelecek bir istismara izin vermeyeceğini düşünüyorum.