Anlam veremediğim basit bir konu

(AliCagan4235) #1

Lütfen beni aydınlatın. Grindelwald’un dilinin alındığı söyleniyor sonra da konuşmaya başlıyor. Dilini geri nasıl aldı anlamış değilim. Dilinin alınması derken, dilinin kesilmesi geliyor aklıma keserek (büyü ile kopartılarak) mi koparıldı bu olduysa eğer nasıl geri taktı. Anlam veremedim. anlatırsanız sevinirim.

Anladığım kadarıyla ilk başta gördüğümüz Grindelwald ve Abernathy yer değiştirmişti ve dili kesilen Abernathydi zaten hapisten kaçış sahnesinin sonuna doğru Grindelwald Abernathye garip diliyle alakalı bir büyü yapmıştı

(Kadir Kayikci) #3

Grindelwaldın kalkıp dilinin kesileceğini sanmıyorum öyle birşeye cesaret edemezler haklıyken haksız duruma düşebilirsin Grindelwaldın en büyük silahı insanları diliyle konuşması ile etkilemesi olduğundan sadece konuşmasını engelleyecek bir büyü yapmışlardır kaçış sahnesinde elinde mürver asa var diline yapılan büyüye hemen kaldırmış olabilir

(AliCagan4235) #4

mantıklı geliyor. “Dilini aldık.” kelimesi tam olarak aklıma kesmeyi getirdi. Gerçekten mantıklı bir yorum biraz da olsa soru işaretlerim silindi.

(Merve Uysal) #5

Sadece grindelwaldun ne kadar tehlikeli oldugunu anlamamiz icin koyulan sacma sapan bi detaydi bu. Dili kopartilan kisi abernathy olmasi lazim cunku grindelwald kacarlarken duzeltiyor dilini. Yani coktan kacmis olmasi lazim. O zaman o kadar riski abernathyi kurtarmak icin mi aldi? Ayrica o kunyeyi neden verdiler sonradan almak icin ugrastilar anlayan var mi? :joy: