Anne Rice Kitapları

1

BİYOGRAFİ

İlk adı 'Howard Allen Frances O’Brien’dir. Katolik bir İrlanda asıllı ailenin ikinci kızı olarak dünyaya gelmiştir. Anne ismini, okula gittiğinde adını söylemeye utanması nedeniyle kullanmıştır ve daha sonra da böyle tanınmayı tercih etmiştir. Anne Rice’ın eserleri goth akımında önemli etkiler yapmıştır. New Orleans, Louisiana’da doğan ve ömrünün büyük kısmını burada geçiren Rice’ın birçok hikâyesi de bu bölgede geçer. Anne Rice, Avrupa’da çeşitli üniversitelerde ‘Vampire Literature Studies’ şeklinde kürsüler kurulmasına sebebiyet vermiştir. Kitaplarının başlıca konuları vampirler, mumyalar ve cadılardır. Yazılarında sado-mazoşist öğeler de bulunur. 1961’de Stan Rice ile evlenmiş, Michele ismini verdikleri bir kızları olmuştur. Michele 1972 yılında lösemiden ölmüştür. Interview with the Vampire’daki Claudia adlı küçük bir kız çocuğu olan vampir kızın kaybettiği Michele’e hem yaşı hem görünüşü bakımından benzediği ileri sürülmektedir. 1978 yılında Christopher adını verdikleri bir oğulları olmuştur. Romanlarından uyarlanan iki film: Interview with the Vampire, Queen of the Damned. Ayrıca Lestat, Broadway müzikali olarak da uyarlanmıştır. Yakın zamanda ateizmden çocukluk inancı olan katolikliğe dönüş yapan Rice, İsa üzerine romanlar yazmaya başlamıştır.
(Kaynak: Wikipedia)

ÇIKAN KİTAPLARI (Çıkış sırasına göre)

Vampir Günlükleri Serisi

1. Vampirle Görüşme
  2. Vampir Lestat
  3. Lanetliler Kraliçesi
  4. Beden Hırsızı
  5. Şeytanla Dans
  6. Vampir Armand
  7. Sonsuz Karanlık Merrick
  8. Kan ve Altın
  9. Blackwood Çiftliği

Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-1%20Vampirle%20G%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fme Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-2%20Vampir%20Lestat Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-3%20Lanetliler%20Krali%C3%A7esi Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-4%20Beden%20H%C4%B1rs%C4%B1z%C4%B1 Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-9%20Blackwood%20%C3%87iftli%C4%9Fi Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-5%20%C5%9Eeytanla%20Dans Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-6%20Vampir%20Armand Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-7%20Sonsuz%20Karanl%C4%B1k%20Merrick Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20-8%20Kan%20ve%20Alt%C4%B1n

Vampir Günlükleri Yeni Hikayeler Serisi

1. Pandora
  2. Vittorio

Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20Yeni%20Hikayeler%20-1%20Pandora Vampir%20G%C3%BCnl%C3%BCkleri%20Yeni%20Hikayeler%20-2%20Vittorio

3 Beğeni

Türkiyede hakettiğini bulmadığını düşündüğüm bir yazar ( Gerçi henüz bir kitabını okumuş değilim ) Özellikle draculadan sonra en iyi 2 . Vampirli fantastik kitap olarak anılıyor . Ayrıca dizi projesi olmasından çabası.

İlk filmini izleyip bayılmıştım. İlk 3 kitap sadece sahaflarda var keşke onca boş kitaptansa bu seri basılsa da okusak.

Dizi başlayınca basılır diye ümit ediyorum martı yayınları çok karışık bastı .

Inşallah güzel olur.

Anne Rice vefat etmiş, oğlu sosyal medya hesaplarından duyurmuş.

2 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/vampirle-gorusme-nin-yazari-anne-rice-hayatini-kaybetti/43099?u=sultiderler

2 Beğeni
1 Beğeni

Vampirle Görüşme kitabına “çerezlik olsun ama genç yetişkin olmasın” diye başlamıştım. Kitap kesinlikle beklediğimden daha derin ve edebi çıktı.