Araf

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/araf-aysegul-harputlu/Mum alevindeki gölgesizliğine hayıflanarak “yapmamalıydım,” dedi iniltili bir sesle. Eriyen mumların arasında gezinirken sürünen kaftanının varlığı kadar var oldu. Zamansız bir mekânda yapayalnız, kaybolan bir ruh. Köşke hapis olan bir ecdat. Altınları saçarak, köşkün balkonuna çıktı. Boğazın soğuk esintisi, büzüştürdü dağılmışlığını. Kaftanı düştü. Artık ölümün ona değdiği alenen görünüyordu. Görünmezliğin hiçliğinde. Ama gidememişti işte vaat… (DEVAMI…)

Merhaba Ayşegül. :slight_smile:

Öykünü ve öykünün çıkış noktasını beğendim. Bu öyküde özellikle nereyi beğendin diye soracak olursan sana ilk paragrafı beğendiğimi söyleyebilirim. Çünkü ilk paragrafta öyle güzel bir anlatım var ki, “Evet bunun arkasından iyi bir şey çıkacak.” dedirtti bana. Ama ilk paragraftaki cümlelerdeki özeni diğer kısımlarda göremediğim için üzüldüm. :slight_smile: Aynı tadı almayı isterdim. Adamımızla ilgili bilgi vermişsin.Tamam ama çok fazla bilgi vermişsin. Bu kadar bilgi odaklı yazılınca adamın ruh hali gözden kaçıyor. Keşke bu öyküyü biraz daha uzun tutsaydın. Beni rahatsız eden kısımları öykünün kısalığına veriyorum. Bir de çok keskin geçişler var yer yer cümleler arasında. Bi bakıver derim. :slight_smile:

Son olarak kendine has bir tarzın var gibi duruyor. Kullandığın kelimeler, cümleler bunun sinyalini verdi bana. Bir dahaki sefere anlatacağını doya doya anlatmanı kısa tutmamanı tavsiye ederim :slight_smile: Eline sağlık. Görüşmek üzere :slight_smile:

Merhaba Umut Bey,
Evet ilk paragrafta zamansızlık ve ayrı bir dil vardı.Karekterim hakkın da bilgi verme kısmına gelince, biraz fazla olmuş galiba daha dikkat edeceğim​:blush:Kısa ve yoğun şeyleri hep sevdim ama sizin tavsiyenize dinleyeceğim bir tık daha seyreltip uzatacağım öykülerimi.Güzel yorumlarınız için de çok teşekkür ederim görüşmek üzere :dizzy: