Arkadi ve Boris Kardeşler "Uzayda Piknik"le Yeniden Bilimkurgu Klasikleri'nde

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/arkadi-ve-boris-kardesler-uzayda-piknikle-yeniden-bilimkurgu-klasiklerinde/

Arkadi ve Boris Strugatski’nin diğer eserleri gibi “entelektüel açıdan kışkırtıcı, inanılmaz eğlenceli, cesur ve eleştirel,” olarak bilinen Uzayda Piknik, İthaki Yayınları Bilimkurgu Klasikleri dizisinde otuz birinci kitap olarak çıkıyor. (DEVAMI…)

5 Beğeni

Bir sonraki Strugatski kitabı, yani olursa, hangisi olacak, acaba :thinking: Ya baskısı biten İktidar Mahkumları veya Yokuştaki Salyangoz ya da hiç çevrilmemiş kitaplarından biri olacaktır. Ama belirttiğim gibi olursa :man_shrugging:

Gene karamsarlığım üstümde :sweat_smile:

2 Beğeni

Hiç çevrilmemiş olursa daha güzel olur bence :smiley::+1:t6:

1 Beğeni

Olsun da hangisi olursa bana uyar :grinning:
Önceki 3 kitap neydi öyle, çok beğenmiştim. Uzayda Piknik’in bende oluşturduğu çekim gücünü anlatamam :krs: Daha çok Strugatski, çok daha çooook :kudur:

1 Beğeni

@frht45 ve @Mustafaizmirli,

Topluca, “Yeter ki gelsin!” nidaları atıyoruz o zaman :grin::kalp:

3 Beğeni

O zaman hadi @irbis 32. kitapta arkadi ve boris kardeşlerden de burada çılgınlar gibi delirelim. Söz kimseye söylemeyiz. :slight_smile:

3 Beğeni

@Bay_Karamsar @fortknoxt o zaman daha çok Arkadi&Boris kardeşler @irbis :books::books::books::books:

2 Beğeni

Kıyamete Bir Milyar Yıl’ı çok sevmiş, Tanrı Olmak Zor İş’e ise hayran kalmıştım. Uzayda Piknik’i İthaki’nin basacağını öğrendiğimden beri eski baskıları olduğu halde okumadım ve bekledim. Nihayet okuyabileceğim yakın zamanda.

Yokuştaki Salyangoz hakkında ise herhangi bir bilgi olmadığından yıllardır kitaplığımda bekliyor. Biliyorum ki okuduğum zaman İthaki basacak, bu sebeple okumuyor ve Rusça aslından Hazal Yalın çevirisi bekliyorum. :smiley:

Ve elbette daha çok Strugatski istemek hakkımız!

2 Beğeni