Arkeoloji ve Fantazya

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: http://kayiprihtim.com/dosya/arkeoloji-ve-fantazya/

Çok sevdiğimiz yazar ve arkeolog dostumuz Murat S. Dural, bizler için fantazyayla arkeolojinin kesiştiği ince sınırlar üzerinde dans ederek harika bir yazı kaleme aldı! (DEVAMI…)

11 Beğeni

Indiana Jones bile, beni bu yazı kadar heyecanlandırıp, arkeologluğa heveslendirmemişti :heart:

6 Beğeni

Çok güzel, titizlikle hazırlanmış, ilgi çekici bir çalışma. Arkeolojiyi hep merak etsem de derin bir şekilde araştırma fırsatım olmadı. Doğrudan arkeoloji çalışmalarına katılmadan, o havayı solumadan arkeolojinin anlaşılması da zordur. Bu yüzden yeterli bilgi birikimine sahip, sabırlı arkeologlara çok imrenirim. Sualtı arkeolojisinin de ayrıca gizemli bir yanı olduğunu düşünüyorum. Bu alanda çalışan herkese başarılar dilerim. Hayallerinizin peşinden koşmak, uzun çabalar sonucu başarıya ulaşmak paha biçilmez olmalı. :slight_smile:

6 Beğeni

Hem arkeoloji hem de fantazya bu kadar şevkle anlatılınca, haliyle okuyucuya bu alınan zevk içtenlikle çok rahat aktarılıyor. Şenliğin en iyi yazılarından biri olmuş, okurken çok keyif aldım. Elinize sağlık.

5 Beğeni

Çok teşekkür ederi, yeni yazılar için hem ilham hem de güç veriyorsunuz. Estafurullah Indiana’nın askerleriyiz :slight_smile:

5 Beğeni

Çok teşekkürler, yazdıklarınız önemli ve doğru. :slight_smile:

4 Beğeni

Çok teşekkür ederim, sağ olunuz :slight_smile:

4 Beğeni

Elinize sağlık. İlgi çekici bir konu olmuş…

1 Beğeni