Arnold Schwarzenegger Neden Bir Türlü Barbar Conan Rolüyle Geri Dönemediğini Açıkladı

(Burak) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/arnold-schwarzenegger-conan-rolu-aciklamasi/

Ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, kendisini yıllar içinde neden yeni bir Barbar Conan filminde göremediğimizi detaylı bir şekilde açıkladı. (DEVAMI…)

(Cemalettin Sipahioğlu) #2

Onayı kaptı diyelim; Arnold’u, yaşını da düşünürsek, Kral olarak mı, İmparator olarak mı izleriz?

(M. Ihsan Tatari) #3

Arnold’ın gönlü Kral Conan’dan yana. Fena da olmazdı hani. Ama Conan markası popülaritesine karşın ne sinemada ne de oyunlarda tutunabildi. Halbuki potansiyeli büyük.

Amazon’un yapacağı dizi nasıl olacak acaba?

Conan fikri ilk çıktığında güzel, ilginç bir fikirdi. Robert E. Howard öldükten sonra da çizgi romanlarla büyüyerek devam etti. İlk film belki zirve noktasıydı. Yalnız günümüzde bu fikir o kadar çok esin kaynağı olup o kadar farklı varyasyonu yapıldı ki artık muhtemelen o kadar da ilgi çekici değil.

(Deniz) #5

Bazen yenilenmek gerekir. Conan için de bu geçerli bence. Örneğin, Hellboyun ilk iki filmi çok iyiydi. Ama, yeniden çevrilen versiyonunun fragmanlarına baktım, yeni hali de oldukça başarılı duruyor. Jason Mamoa çok başarılıydı bence, Conan rolünde. Film kötüydü. Senaryo kötüydü. Conan çok sert bir karakterdir. Jason Mamoa sanki biraz naif yansıtılmış. Arnold’un filmlerinde o sertliği hissedebiliyorduk. Soğuk ve keskin bakışlar. Bu işte Jason Mamoa’da yoktu. Yeni filmde de, o keskin ve soğuk bakışlar olmalı. Kısaca, Conan duygusuz yansıtılmalı bence. :slight_smile:

Bence yeniden Arnold Schwarzenegger ile çekilmeli, çünkü onun dediği gibi köküne dönmeli bu film serisi. Hem senaryosu hazır, hem Arnold hazır, hem biz hazırız, daha ne diyeyim :stuck_out_tongue:

(Cemalettin Sipahioğlu) #7

@mit,

Tam aksiyon-rpglik kahraman. Larian Studios gibi işinin ehli bir stüdyoyla Leonard Boyarsky gibi türün efsanevi oyunlarına imza atmış biri el atsa… Ouv! Baby!

Star_Trek_VOUV

Dizi kısmında Amazon’a güveniyorum. Herkesin gözü Netflix’te olabilir. Çıkardığı projelerin kalitesi ve aldıkları övgüler açısından, Amazon sessiz ama derinden gidiyor. Hayallerimizi süsleyen muhteşemliğe asla ulaşamayacak olsa da -tüketicinin hayal gücü karşısında tüm üreticiler çaresiz :man_shrugging:- çok kötü bir iş çıkarmayacakları fikrindeyim.

tenor%20(8)

@Morghi,

Kanımca Howard’ın başarısı, orjinallikten ziyade, kendi zamanında da fazla basit bulunabilinecek, başkasının kaleminde bir süre sonra “Aman be!” dedirtebilme riski taşıyan "halis muhlis kahraman"ı tam ayarında hikâyeleştirmesi.

İhtiyacımız olan, o kahraman prototipine ve maceralarının klişelerine hakim, ne yaptığını gerçekten bilen birileri. Eh, gözler yapımcılarda :man_shrugging: