Artemis Fowl Filminin İlk Fragmanı Görücüye Çıktı

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/video/artemis-fowl-filminin-ilk-fragmani-gorucuye-cikti/

9 Ağustos’ta gösterime girecek Artemis Fowl’dan ilk kısa fragman geldi. (DEVAMI…)

(Hiçliğin bekçisi…) #2

Merakla beklediğim filmlerden birisidir. Acaba nasıl olacak, Mulch’ı oynayan hakkını verebilecek mi, Artemis o bilmiş görünümü sergileyebilecek mi? Bu ve bunun gibi sorular kafamı kurcalayıp duruyor. Serinin basımı yarıda kesilmişti. Bir umut belki filmden sonra kalan kitapları da basılır da huzura kavuşurum. Kesin olarak söyleyebileceğim tek şey kahya olmamış ya… O adam, kitaptaki o heybetli adamla ne alaka? Hayal kırıklığı… Artemis de çok masum göründü gözüme. Daha cin bakışlı, daha yaramaz bir yapıda beklemiştim. Gerçi izleyince daha net fikre sahip olurum. En çok merak ettiğim ise Mulch adlı cüce. Onun o çenesini çıkartması filan nasıl yapılacak acaba?
Son olarak belirtmek isterim ki kitaptaki peri ve cüce kavramı bilinenden çok farklıdır.

(Hüseyin gök) #3

Kitabını bilmiyorum ama fragmana kıl oldum resmen. Oyuncular ve oyunculuk vasat gibi geldi bana.

(Hiçliğin bekçisi…) #4

Kitapları benim en sevdiğim gençlik serilerindendir. İçeriği bildiğimden perilerle alakalı o teknolojik dünyayı güzel yansıtmışlar. Yeraltı dünyasının o parlak ve ileri teknoloji kısmı cuk oturmuş. Oyunculuk konusunda benim de şüphelerim var. Özellikle kahya ki kilit karakterdir kendisi. Her zaman olduğu gibi sanırım kitaplar daha güzel olacak. Daha ziyade seri tamamlansa gözüm açık gitmem.

(Hazal Çamur) #5

Asın bayrakları çünkü Artemis Yayınevi bu seriyi yeni kapak ve gözden geçirilmiş çeviri ile editörlükle birlikte yeniden basacak.

Kesin bilgi :slight_smile: İş yerindeyim diye ss atamıyorum.

Yeni Kitap Haberleri
(Hiçliğin bekçisi…) #6

Vallahi bayrak da yok evde. Son 5 yılda aldığım en sevindirici haber oldu. 10 yıl bile olabilir. :sweat_smile: Tam sevindirik olmadan önce basılmayanlar da basılacak mı? Her sene fuarda soruyorum. Hep muğlak yanıtlar alıyorum. Hatta bir ara baskı yaptığı dönemde fuara getirmiyorlardı bile. Kaç defa ortalığı alt üst ettirdim bilmiyorum. :roll_eyes: Baştan başlanacak ise eğer sanırım 7. Ve 8. Kitaba gelesiye yine epey vakit geçer. Umarım yine yarısında vazgeçmezler. Vazgeçmesinler nolur…

(Hazal Çamur) #7

Baştan başlayacaklar gibi görünüyor. Ama zaten editörlük falan berbat halde. Temiz temiz (yani umuyorum) başlamaları daha sağlıklı olacaktır.

Şimdi filmi geliyor ya bu defa yarım kalmaz bence :slight_smile:

(Hiçliğin bekçisi…) #8

Umarım kalmaz… Her halükarda ben 7. ve 8. kitap çıkana dek bekleyeceğim. Ne kadar sorunlu olursa olsun benim için özel bir yeri var bu serinin. Hayırlısı olsun bakalım. Eğer yine yarım kalırsa da eşe dosta çevirteceğim artık. :smiley:

(Mustafa Erdem) #9

Seri kaç kitaplık? Seneler evvel 3. kitabı okuyup bitti sanmıştım.

(Hüseyin gök) #10

Bizim ülke acayip ya seri kitabın telifini alırsın az satınca baskıyı durdurursun ardından abd film yapınca sükse yapar hadi tekrar baskı yapalımda biraz daha milleti yolalım dersin farklı kapaklarla:-):slight_smile: yersen

(Hiçliğin bekçisi…) #11

8 kitap + 2 olarak biliyorum ama 0,5 ve 1,5 birleştirilip basıldığı için 8+1 de denilebilir.

İlk defa bu tuhaflığa duacı olacağım eğer geri kalanı da basılırsa.

(Hüseyin gök) #12

Sen bak film tutmassa basmayı bırakırlar :joy::joy:

(Mustafa Erdem) #13

Tutarsa bu sefer özel ciltli, yazar önsözü olan kırmızı kapaklı versiyonu gibi farklı edisyonları diye arka arkaya basılır.

(Hiçliğin bekçisi…) #14

Her halükarda birine tehditle filan çevirteceğim artık :smiley: Yarım kalan seriler sinirime dokunuyor. Her gözüm değdiğinde içimden bir öfke fırtınası geçip gidiyor. Bakınız son kitap 2011 de geldi. 7 sene geçmiş üzerinden. 7. kitaba gelene dek bir 3-4 sene daha geçse etti mi size 10-11 sene. Şöyle yıllara bakarsak eğer neler çektiğimi belki daha güzel anlatabilirim.
İlk üç kitap 2003 de geldi. Dördüncüsü 2005, beşincisi 2009, altıncı ise 2011 gelirse şimdi yedincisi de 2020 veya 2021 diyelim. Az daha gecikirse ölmüş olacağım. Ömrümün yarısı bitti :smiley:

(Türker ŞİRİN) #15

Holywood şu Vladi Taltos’a da bir el atsın belki Artemis bu seriyi de tamamlar.