Aşk 101 Osman Karakteri Eşcinseldi: Orijinal Senaryo Müdahale Sonrası Değiştirilmiş!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/ask-101-osman-karakteri-escinsel/Aşk 101 dizisinde Osman karakterinin orijinal senaryoda eşcinsel olarak tasarlandığı ancak gelen müdahaleler sonrası Netflix’in revizyona gittiği ortaya çıktı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Yani karakter eşcinselse eşcinseldi, neden bu kadar birilerini rahatsız ettiğini anlamıyorum. Gözümüze soka soka her yaz yayınladıkları saçma sapan yaz dizilerinin mide bulandırıcı aşk sahneleri de bizi rahatsız edebiliyor örneğin, biz de izlememeyi tercih ediyoruz. Aynı şeyi Netflix kullanıcıları da tercih edebilirdi, sonuçta herkes her dizi ve filmi izleyecek diye bir kural yok. Ayrıca bu ahlak konusu falan hep tuhaf gelmiştir. Ne zaman cinsellik yoğunluklu bir içerik yayınlansa Netflix Top 10 listesine birinci sıradan giriş yapıyor bu ülkede. Madem bu kadar ahlak düşkünlüğümüz var bunları kim izliyor? Yazık gerçekten dışarıda her gün ne olaylar oluyor, insanlar darp ediliyor, katlediliyor ama gözümüze batan zavallı bir dizi karakteri oluyor…

17 Beğeni

Oh çok şükür değiştirmişler yoksa hepimiz eşcinsel olurduk izleyip. Gerçekten ilginç ya

9 Beğeni

Ben izledikten sonra eşcinsel oldum arkadaşlar bilginiz olsun.

11 Beğeni

Sense8’den haberi var mı acaba yetkililerin :smiley:

3 Beğeni

Netflix’in yayınladığı ilk porno filmi değil mi o? :d

1 Beğeni

Ahlak konusuna takılacaksak televizyondaki bütün dizileri kaldırmak gerekirdi. Geçmişimizi de inkar etmek gerekir aslında. Toplumu bu şekilde ahlaklı olmaya itmek garip geliyor fakat Netfilix’in de her dizide filmde siyah-beyaz ve eşcinsel yerleştirmesi de sıktı. İnsanları rahat bıraksınlar artık ya gerçekten ben çok daraldım. 21. yy’da uğraştığımız şeylere bak.

Kim neye inanmak istiyorsa inansın. Kim neyi tercih ediyorsa öyle yaşasın. Kimse ten renginden dolayı yargılanmasın. Biraz mantıklı bakılırsa her toplumda iyi ve kötü karakterler vardır. Bıktım artık din, dil, ırk, siyaset, takım, cinsiyet muhabbetlerinden ve kavgalarından. Herkes birbirini rahat bıraksın bence.

Ekleme: Bu toplumu Kurtlar Vadisi, Aşk-ı Memnu, Muhteşem Süleyman, Fatmagül’ün Suçu ne veya Emir’in Yolu filan bozmadıysa hiçbir şey bozamaz.

10 Beğeni

YouTube ünlüleri ile çektikleri yarışma çok güzel izleyin.

Bir 5 dk bakayım dedim sarmadı.

5 dk dayanabilmek bile mucize olabilir.

1 Beğeni

Elanur bela gözlerim ela?

3 Beğeni

Tepki gelir diye netflixin her dizisine mutalaka bir eşcinsel karekter koyması ile tepki gelir diye eşcinsel karekteri kaldırması arasında bir fark yok. Politik doğruculuk her durumda kötüdür.

8 Beğeni

IMG_20200707_202907

17 Beğeni

Bu dizilerde oynayanlarda ekmeğinin peşinde mi yoksa paraları olduğu halde bu yapımlarda oynayıp kendilerinden utanıyorlar mıdır?

4 Beğeni

Hani senaryolar, kadınlara böyle davrananların başına şöyle ibretlik şeyler geliyor diye caydırma amacı taşısa yine anlarım bir oyuncunun bu görseller içinde yer almasını ama senaryolar ortadayken çok anlam veremiyorum doğrusu.

4 Beğeni

Adamlar haklı, ben de Call Me By Your Name’i izledikten sonra eşcinsel olmuştum. Bacılarınızı saklayın arkadaşlar.

İnsanların cinsel yönelimlerine bu kadar az güvenmeleri çok acayip bir şey. Ekranda görünce “ahlakım bozuldu, derhal en yakınımdaki hemcinsimin dudaklarına yapışmalıyım” mı diyorlar acaba?

11 Beğeni

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Artık insanları sadece insan olarak görseler. Cinsiyet, renk, dil gibi ayrım yapmadan sadece insan olarak görmek çok mu zor geliyor anlamıyorum.

2 Beğeni

Şahsen diziyi izlemedim.Hatırladığım kadarıyla,dizi daha başlamadan önce sosyal medyada büyük bir tepki almıştı. O güne kadar yapımdan haberim bile yoktu.Sanırım dizi ya Ramazan ayında ya da bayramda başlayacaktı, tam hatırlamıyorum. Böylesine mübarek bir ayda/günde böylesine “ahlaksız” bir dizinin yayınlanmaması için tepki gösterildi.

Toplumun ahlak kavramının nasıl çalıştığını da çözemedim.
Daha fazla da bir şey yazmak istemiyorum.
Umarım bu konuda da tartışma çıkmaz.

1 Beğeni

Genelleme yapmadan şöyle bir şey söylemek isterim. Toplumumuzda öyle bir kesim var ki onları anlamak çok basit. İşlerine gelince soyunmak bile sevaptır dostlar. Kadın erkek farketmez yani. Bu kesim de azımsanmayacak kadar çoktur. :slight_smile: Faydan varsa senin için bir kılıf bulurlar. Yoksa vay haline.

2 Beğeni

Son anda bizi kurtaran insanlara teşekkürlerimi sunuyorum.Az daha doğru yoldan dönüyorduk. :frowning:

2 Beğeni