Atiye 2. Sezon İncelemesi: Farklı Gerçeklikler, Aynı Sorunlar

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/atiye-2-sezon-incelemesi/

Atiye 2. Sezon incelemesi sizlerle. Netflix’in merakla beklenen The Gift dizisi, macerayı bir adım öteye taşıyabildi mi? (DEVAMI…)

1 Beğeni

Yemin ederim ilk sezon incelemesini öyle bir yazdınız ki diziden sıtkım sıyrıldı, seyretmiyorum. Aklımda kalanlardan kafama göre yorumlarım: Atiye’nin ailesinin ya atadan kalma serveti tüketmekte olduğu, ya da polis babanın sağlam çorba parası topladığı. Bu bir.
İkincisi, Beren Saat’in cikleyerek İngilizce konuşması. (Baay, voov gibi sanki.)
Üçüncüsü, artık bizim dizilerde, filmlerde alışkanlık haline gelen “rol kesme” ve yapay sahneler, yapay oyunculuk, yapay diyaloglar (ki bu sonuncusu en nefret ettiğim) meselesi. (Burada tiyatrocudan sinemacı olunmayacağını bizlere daha Yeşilçam’ın doğuşunda kanıtlayan Muhsin Ertuğrul’u rahmetle anıyorum.)
Yetti bitti benim için. Kendimi cendereye sokma konusundaki isteksizliğim, beni diziden daha izlemeye başlamadan soğuttu.
Ama bir sorum var eyy yorumcu arkadaşım: Bunca olumsuzluğa rağmen siz nasıl da izleyip bitirebildiniz? Hem de iki sezon, dile kolay.

Belki düzeltilir niyetiyle 2. sezonu izledim. 1. sezonu aratıyor insana. Paralel evrende farklı bir gerçekliğe gitmesi bir yere kadar kabul edilebilir. Ne oldu, nasıl oldu; orası başka konu. Fakat çok acayiptir ki, bu olayı gerçekleştiren Atiye ise tamam eski hafızası bir şekilde kendisinde kalmış olabilir. Fakat bu geçişte annesi ve o zengin adam da Atiye ile aynı şeyi yaşıyor. Annesi de diğer gerçeklikten haberdar. Bu nasıl oluyor? Neye göre oluyor? Bunlar işte mantık hataları.

Allahım lütfen beni bu dizinin 2 sezonunu da izlediğim için affet.

1 Beğeni