Attack on Titan Mangası 11 Yıllık Serüveninin Sonuna Geldi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/attack-on-titan-mangasi-139-bolum-son/Hajima İsayama tarafından yazılan ve animesi kısa sürede en üst sıralara oturmuş Attack on Titan mangası 139. bölümü ile okurlara veda etti. 11 yılı bulan uzun soluklu serüven bu şekilde sona erdi. Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) 2006’da İsayama tarafından 65 sayfalık tek seferlik çıkacak bir kitap olarak tasarlanmıştı. Fakat seri gördüğü ilgi sebebiyle… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Birçok kişi beğenmediğini söylüyor ama ben beğendim finali. Biraz acele yazılmış gibi gelse de bence gayet güzel bir finaldi.

2 Beğeni

Bleach, Gantz, One Punch Man’ in dışında merak ettiğim dördüncü manga. Bleach’ de 11, Gantz’ da 3, OPM’ de 12 deyim. AOT ’ ye de başlayacağım sanırım ileride. Ayrıca mangasının boyutları bana küçük geliyor. Biraz daha büyük olsa daha güzel olur.

2 Beğeni

Historia’nın çocuğunun kimden olduğunu çözemedim ama güzel sondu. Çok ciddi bir seriydi. Toz pembe bitmeyeceğini de tahmin etmiştik. Son ana doğru artık her karakterin kendi doğruları vardı. Ve bu doğrulardan hepsi de mantıklıydı ama birbirleriyle çakışıyorlardı. Nitekim değişik bir son oldu. Seri de güzeldi vallahi. Yeni çalışmalarını da dört gözle bekleriz artık.

Evangelion tadı bıraktı.

1 Beğeni

Sonu görülebilen nadır mangalardan. Demek ki mangalarda bitebiliyormuş.11 sene az olmamakla beraber adam sokup çıkararak 50 seneye yayabilirlerdi seriyi.

1 Beğeni

Bence kötü olmasına kötüydü fakat insanların abarttığı kadarıyla değil. Daha iyi yapılabilir miydi? Evet. Ama mangaka işi bu kadar çorba yapmışken toparlamak gerçekten zor olmuştur. Zaten finalini görmeden efsaneleşen yapımların sonu hep aynı oluyor. Çoğunluk sövüp sayıyor ve sallamaya başlıyor. Bana One Piece’in sonu da beğenilmeyecekmiş gibi geliyor. Bleach’in sonu mesela sahiden felaket derecesinde kötüydü, ama AoT finali felaket değildi.

1 Beğeni