Atypical - Ders: Otizm 101

Otizm spekturumunda bulunan 18 yaşındaki Sam’in hayatı etrafında şekillenen bir yapım olan Atypical sizi Seventh Heaven havasına sokarken bir yandan güldürüyor bir yandan da bilinçlendiriyor. İnsanları anlamaya çalışırken bir yandan da kız arkadaş edinmeye çalışan Sam, bence dizinin en eğlenceli kısmı yakın arkadaşı Zahid’in verdiği tavsiyeler, bize otizmli bireyin hayatının ne kadar zor olduğunu gösteriyor.

Başrolümüz Sam Gardner’i Keil Gilchrist, kız kardeşi Casey rolünde Brigette Lundy -Paine var. Bu iki kardeşin ebeveyinleri olan Doug ve Elsa’yı Michael Rapaport ve Jennifer Jason Leigh canlandırıyor. Bir de Sam’in psikiyatrisi Julia’yı Amy Okuda oynuyor,

Konusunu ilk okuduğumda aile draması izleyeceğimi düşünmüştüm fakat dizi tam bir aile komedisi, tamam dram elbette var fakat ben devamlı gülümseyerek izledim.

Size şunu izleyenler bunu da izlesin tarzında tavsiye vermek isterdim ama daha önce Atypical tarzında bir komedi, aile dizisi izlemedim ama diziyi gayet samimi ve akıcı buldum. Otizmi konu alması itibariyle The Good Doctor’a samimiyeti bakımından ise Seventh Heaven’a benzetilebilir, İzlemek için bahane arayan arkadaşlar, IMDb ve Rotten Tomatoes puanları gayet iyi ve dizi 24 Ekim itibarıyla üçüncü sezon onayını aldı. Bence bunlar yeterli bahaneler =)

2 Beğeni