Audible - Amazon'un sesli kitap servisi

Herkese Merhaba,

Aramızda Audible üyeliği olanlar var mı? Türkçe kitap barındırmıyor oluşu biraz sıkıntı olsa da ben Artemis ve Ready Player One tecrübelerimden memnun kaldım ve üyeliğimi devam ettiriyorum.

Şöyle de bir blog yazısı yazmıştım tanıtım amaçlı: http://duslerdengercege.com/2018/02/03/audible/

Son olarak Asimov’un Foundation’ını dinledim. Şimdi de Stephen King’in IT’ine başladım. Foundation sesli kitap olarak dinlenmesi epey zor bir eser. IT şimdilik iyi başladı ama kendisi 45 saatlik bir dinleme maratonu barındırıyor. Hayırlısı bakalım.

Kitap önerilerine açığım. :grinning:

1 Beğeni

Netflix bütün içerikler için (4K da dahil) ayda en fazla 40 lira istiyor, bu adamlar niye ayda 1 kitap için $15 istiyorlar? Bu e-kitap ve sesli kitap sektörüne birilerinin el atması lazım.

1 Beğeni

Doğru bir noktaya değinmişsiniz. Audible üyelik aidatı bir çok kullanıcı için yüksek. Bu üyelik ücretsiz kitaplara da erişim veriyor ama bu bile insanları cezbetmeye yetmeyebilir.

Amazon’un sektörde tekel olması bu fiyat politikasında ısrar etmelerine neden oluyor. Bizim gibi alım gücü düşük ülkelerde aylık 15 doları bir sesli kitaba kilitlemek f/p olarak kötü bir yatırım olarak görülebilir. Yurt dışı için herhangi bir kitap ücretine eş değer olduğundan, onlar açısından pek bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Aslında benim sorunum kitap ile ilgili bir servise abonelik gelmemesi. Müziği de Spotify aboneliğe kavuşturdu. Kitap için de gelmesi yakındır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Kitap konusunda en samimi servis sanırım Bir Kutu Kitap.

1 Beğeni