Avengers 4'ün İsmi ve İlk Fragmanı Görücüye Çıktı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/video/avengers-4un-ismi-ve-ilk-fragmani-gorucuye-cikti/

Avengers’ın 4. filmiyle alakalı çok beklenen ilk fragman nihayet yayınlandı! Bununla birlikte filmin adı da belli oldu. (DEVAMI…)

7 Likes

Demir Adam’ın sahnesi bana “Kaplan! Kaplan!” kitabını hatırlattı. Bir bilene danışayım: Sizce de öyle değil mi, @Bay_Karamsar :slightly_smiling_face:

2 Likes

Geliyor gelmekte olan. :sunglasses:

Bring me Thanoooosss!! :smiley: :smiley:

Uzun zamandır beklediğimizden olsa gerek oldukça heyecanla izledim. Ama filmin ismi dışında pek birşey vermemişler bence. Merak gideren birşeyler isterdim. Hoş filmin ismi de çok sürpriz olmadı. Umarım sonraki fragmanlar böyle olmaz.

Marvel herşeyi Thanos üzerine kurguladı artık. ÇR evreninde tanrı da oldu ve OAA sıradan kozmik bir güç haline geldi. LT’yi bile yok etti. İG, Hotu filan derken, kimsenin bilmediği kozmik bir gücü elde etti sonunda. Bu yükseliş nereye kadar sürecek merak ediyorum.

Thanos’u Gamora öldürmedi mi ya en son Infinity Wars’da. (Kusuruma bakmayın pek takip etmiyorum şu sıralar durumlar belki değişmiş olabilir.)

Tam tersi oldu aslında :grin:

Secret Wars’tan sonra okumayı bıraktım baya ya. Güncel hiçbir şeye hakim değilim galiba artık :smiley:.

Film için söylemiştim ben çizgiromanda nasıl bir yol izlenmiş bilmiyorum. Yanlış bilgi vermeyeyim size de

Filmden haberdarım zaten. Cevap verdiğim arkadaşa çizgi romanla alakalı bir soru sordum ben :smiley:.

Film başlığı olduğundan dikkat etmemiştim ben. Sessizce aradan çekiliyorum :grin:

Valla, Infinity war da acayip sıkılmıştım, Thanos şu taşları toplayıp şu parmaklarını şıklatsa diye bekledim.:grin: Endgame’in de ondan iyi olacağını düşünüyorum. Ben açıkçası Marvel filmlerini Infinity War ile kapattım.

İyi edebiyatın tesiri işte. Tony imkansızlıktan juntelemeyi icat edebilir :joy:

3 Likes

Şu filmde en çok Ant-Man’in olayını merak ediyorum. Bir kaç teori var ve aklıma doğru düzgün yatan bir teori yok. Bir de insanlar Clint Burton için o kadar hevesliler ki. Açıkçası fazla abartılığını düşünüyorum. Bir de film başlığı için o kadar yaygara kopardılar. Endgame değil bilemediniz diye. Niye yalan söylüyonuz abicim? Bir de fragmanda gösterilen ama gerçekte olmayan sahnede koymuştur bu Russolar. Tokatlayasım geliyor şu kardeşleri.

Spoiler

Ant-Man, “Ant-Man and The Wasp” filminde son sahnede kuantum bölgesinde kalmıştı. Teorilere göre Captain Marvel’ın kuantum bölgesinden onu kurtaracağını düşünüyorlar. Ondan önceki teorilerde de Dr. Strange yol gösterecek diyorlardı. Şimdi kuantum bölgesinen Ant-Man’in kendi başına zamanda geri gittiğini düşünenler var. Her taraftan birşey çıkıyor.

1 Like

Iron-Man sahnesinin filmde bu kadar uzun tutulmayacağını, sırf fragmanın drama yükünü çekmesi için kullanılmış olduğunu düşünüyorum.

Ant-Man’in ve Hawkeye’in büyük resme dahil edilme işini nefis kotarmışlar gibi görünüyor.

Ant-Man özelindeki şu güncel teori de keyifli hakikaten:

Eldeki veriler ışığında Ant-Man’in kuantum evreninde zamanda bir kırılma yaratıp 30 yıl öncesine gittiği şeklindeki teori akla en yatkın olanı. Fragmanın Ant-Man sahnesinde geçen video kayıdının sol üst köşesinde “archive” yazıyor. Yani Cap ve Black Widow 1983 yılına ait kayıtlarda görüyorlar Ant-Man’in kapının önüne geldiğini. Zavallı Scott elinde kuantum evrenine açılan bir makine taşıyan bir kanyonet ile 30 yıl önceki Avangers binasına gelmiş durumda. Ve evet, 30 yıl önce orası Avengers’ın değil Stark’ın tesisiydi. Bu Scott kadar bahtsızı zor bulunur. :smiley:

2 Likes

Evet bu teoriyide bugün gördüm. Açıkçası üstüne düşünmedim pek. O yüzden bunu yazmadım ama video da Ant-Man’i gördüğümüzde binanın eski hali önünde olduğu fikri çıkartılabilir. Bir de tabi kamera kaydının kalitesi olayıda bu teoriyi tetikliyor. Dediğim gibi Ant-Man’in bu filmdeki hikayesini gerçekten merak ediyorum. Tony ne yapacak, Steve Rogers durumu düzeltebilecek mi, Bruce Banner ile Hulk arasında ki iletişim ne olacak çok takılmıyorum açıkçası.

Tony uzayda olduğu için ben Captain Marvel’ın Tony ile ilk karşılacağını düşünüyordum. Captain Marvel’ın gezegenlerin hareketlerini bile hissebildiklerini söylemişti. Thanos ile Titan’da kapıştıkları zaman Thanos bir uydu gezegeni yok edip kahramanların üstüne yağdırmıştı. Bu olaydan sonra nasıl Guardians ekibinin gemisi nasıl hayatta kalmış anlam veremiyorum. Yani orada ki aksiyonda baya her tarafta bir patlama vardı. Ben geminin enkaz halde olduğunu düşünmüştüm. Bu yüzden Captain Marvel bu olayı hissedip oraya gidecek ve Tony ile karşılaşacaktı diye düşünüyordum.

Gamora öldürmedi, Thanos’u orijinde Drax öldürüyor. Ama filmde daha ölmedi.