Avengers: Endgame'de Gördüğümüz Yaşlı Captain America Kaç Yaşındaydı?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/avengers-endgame-captain-america-yas/

Son iki Avengers filminin Görsel Efekt Yapımcısı, verdiği bir röportajda Captain America’yı nasıl yaşlandırdıklarını ve kaç yaşında olduğunu açıkladı. (DEVAMI…)

1 Like

Şu saçmasapan ineği sağmaktan bıkmadınız. Lütfen forumda Marvel ve DC kategorisi açar mısınız? Zira Furkan bey ve Avengers ıvır zıvırları yıldırdı artık. Her gün üç beş defa bu tip konuları sessize almaktan gına geldi.

4 Likes

Açıkçası Avengers haberi görmekten ben de bıktım. Haftada iki üç beş Avengers haberi oluyor. Film güzeldi, izledik bitti gitti. Tartışmak isteyenler için başlığında tartışma yapılabilir. Ama hergün yok İron Man’in donunun rengi aslında sarıymış, yok bilmem kim bilmem kimin nesiymiş vs vs. Bu boş haberlerin yerine daha çok cevrilmeyen eserlerle ilgili tanıtım haberleri, dünyada fantastik, bilimkurgu aleminde neler oluyor bunlarla ilgili haberler, dosyalar çoğaltılabilir. Naçizane görüşüm.

4 Likes

Öncelikle selamlar,

Okuduğunuz yazılarımı sizin gereksiz bulmanız, bu yazının okuyucu kitlemizin kalanı tarafından da aynı şekilde görüldüğünü göstermiyor. Ben tek başıma hadi bu haberi yazayım kararını almıyorum; veya sabah kalkıp kafama estiği için Iron-Man’in donuna güzellemeler yapmıyorum. Elimizdeki verilere göre geçtiğimiz aylarda yazılmış bütün Avengers haberleri, popülerlik açısından en üst sıradalar ve binlerce kişi tarafından okunuyorlar.

Başlığı gördüğünüz zaman girip girmemek de sizin elinizde olan bir şey. Çünkü günde ortalama 5 haber yayınlanıyorsa kalan 4’ünün herhangi bir çizgi roman şirketiyle alakası olmuyor. Üslup önemli bir şey, ıvır zıvır dediğiniz her haberde belirli bir emek oluyor. Eleştirilerinizde yapıcı olmak yerine yıkıcı bir öfkeye sahip olmanız, sadece beni değil sizi de yıpratır.

Yine de teşekkür ederim.

5 Likes

Önerinizin altına imzamı atarım. Edebiyat forumu dediğin böyle olur çünkü. Hollywood’un beyinsiz çocukları şartlandırarak ceplerinden paralarını aldığı dandik hikayelerle hiçbir bağlantımız olmamalı. Russo biraderler kim ki? Nasıl bir yazın geçmişleri ve nitelikleri var ki bu kadar hindi gürültüsünü hak ediyorlar?

1 Like

Özür dilerim ama aşırı kıymetsiz bulduğum bir konuda sabrımın sonuna denk geldiniz. Yine de emeklerinize sağlık. Umarım şu hype trenlerinden inersiniz yakında siz de ve daha güzel konularda buluşuruz.

Marvel ve DC eserlerini seven biri olarak böyle haberler, teoriler falan bana bile zaman kaybı geliyor fakat sırf kullandığınız üsluptan dolayı haksızsınız. Bu üslubun eline sitede güç ve yönetim versek işimiz varmış demek ki. Şahsen ben siteye kaydolurken insanlara Marvel tüketip tüketmediklerini sorup ona göre alım yapacağınıza inandım. Böyle bir düzen istiyorsanız gidin arkadsaş ortamınız için bir Whats Up grubu falan kurun.

1 Like

Marvel’in bir Disney şirketi olduğunu ve bütün PR’ını 12 civarı yaşlardaki Amerikan çocuklar üzerinden yaptığını duymayan kalmadı. Bu yüzden üslup değil gerçekçilik meselesi benim sorunum.

Bize çocuk dedin muhabbeti yapmıyorum. Marvel’in ne olduğunu tartışmıyorum. Herkes ve en başta da üreticiler burada istediği şeyi konuşacak ve yazacak. Sizin de bunlarla bir sorununıuz varsa bunu doğru düzgün dile getireceksiniz. “12 yaşındaki beyinsiz veletler” bir adım sonra “marvel izleyen beyinsizdir” olacak; iki adım sonrasında "benim beğenmediğini beğenmeyen beyinsizdir"e varacak bu dil. Biz bunları her gün görüyoruz ve bıktık. Artık insanlar edebiyat ve sanatı kendileri için değil, diğer insanlara ettikleri hakaretlerin altını doldurabilmek için tüketiyor. Bu nefret ve üslup da bunun ispatlarından biri.

2 Likes

Ne abarttın be… Ne kadar lüzumsuz öngörüler bunlar. Bu kadar hassaslaşılacak bir konu değil ki bu. O bahsettiğin zevata dahil olmadım hiçbir zaman. O fanatikliğe sahip olmadığım için Marvel’e ve benzerlerine zırva diyerek eleştirebiliyorum.

Hassas demeyelim de burada twitter sayfa altı yorumu görünce garipsedim.