Avengers Filmleri Hela'nın Thanos'tan Güçlü Olduğunu Kanıtladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/avengers-endgame-hela-thanos/Avengers: Endgame’de yer alan bir sahne, Marvel Sinema Evreni’nin en güçlü kötüsünün çoğu kişinin düşündüğünün aksine Thanos değil Hela olduğunu gösteriyor. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Thanos zaten normal hali ile bir çok Marvel karakterinden güçsüz. Odin, Hela, RK Thor, hatta WB Hulk Thanos’tan çok güçlü. Thanos’u güçlü kılan zekası. Evrendeki en güçlü kozmik güçleri ele geçiren tek karakter. Bu şekilde güçlü zaten. Bu karakterin abartılması saçma gelse de zekası nedeniyle her seferinde bir hikayeye salça oluyor ne yazık ki.

Avengers: Endgame tüm dünya gişe rekortmeni olabilir ama benim gözümde bir Avengers: Infinity War değil. Endgame Infinity War’dan daha iyi bir film olsaydı sanırım 3 milyar $ sınırını rahatlıkla aşardı. Filmde çok mantık hatası vardı. Biri ölmeli düsturu benimsendiği için çok hataya göz yumulmuş. Biri söyleyebilir mi Captain Marvel eldiveni takabilecekken, belki kendi kozmik güçleriyle kuantum boyutuna geçebilecekken neden tünele gitmeye ihtiyaç duydu, Thanos Stormbreaker’ı nasıl kaldırdı? (Onda büyü yok diye cevaplar var, büyü yoksa nasıl Thor’a veya Steve Rogers’a geliyor veya Thor Steve Rogers’a niye değişelim diyor vb. vb.) Kısacası Endgame hatalarından dolayı böyle bir kıyas için biraz eksik. Eğer Endgame kıyasta kabul edersek Hela Mjolnir’i kırıyorsa (Ragnarok’ta gördük ki Hela Mjolnir’in eski sahibi herhalde sırlarıyla ilgili bilgi sahibidir.) Thanos da Stormbreaker’ı kaldırıyor. Stormbreaker daha güçlü olduğuna göre mantığa göre Thanos daha güçlü. Yani kıyaslama için kullanılan referanslar başlıktaki sonuç için yeterli değil.

Düzenleme: İmla

Hela, Mjolnir’i kırdı ama ikisi farklı. Layık olma durumu ile alakalı, ama fiziksel olarak kaldırdı ise neden Hulk kaldıramadı ? Evet filmde çok mantık hatası var. Quantum alemine gidip gelmek çok zor dendi, hatta Banner ve Stark zorla yaptı bunu; ama, Ant-Man’i bir fare Quantum aleminden kurtardı şans eseri. Film dikkatli izlense daha çok mantık hatası bulunur gibi geliyor.

Kesinlikle katılıyorum. Mesela Hela kötü karakter yani Mjolnir’e layık değil ama havada durdurup tersten tutabiliyor. Filmler gerçekten güzel ama son filmlere doğru ilk filmlerdeki özeni kaybetmişler gibi.
Son olarak ise Örümcek Adam’dan bir sahneyi ekleyeyim. Ellerinde bütün dünya iletişimine erişebilecek bir yapay zeka var ama haber kanalına gelen Örümcek Adam kimliğini açıklama videosundan herkes ile birlikte haberleri oluyor. Ya işte biz yaptık oldu durumu ortaya çıkmış gibi gözüküyor.

1 Beğeni

Marvel filmleri ne yazık ki bana göre basit kalıyor Dc filmlerine göre. Dc filmleri de senaryoda kopukluklar yaşıyor, umarım yeni dönemde bu hatalarından ders alırlar. Dc almış gibi duruyor.