Avengers: Infinity War Pruvası [Spoiler'lı Tartışma]

Bir an benim de elime bakasım geldi acaba ben de evrenin o yarısı içinde miyim diye? :smiley:

1 Beğeni

Bu linkten öğrenebilirsiniz yaşayıp/yaşamadığınızı :smiley:
http://www.didthanoskill.me/

3 Beğeni

Thanos’un parmak şıklatmasını sadece süper kahramanlar üzerinden irdelememek lazım. Arkasında büyük bir dram var. This War of Mine gelsin aklınıza. Bırakın süper kahramanları, halka inin biraz, halka!

ÖSS’yi kaçıran var, 8.15 Beşiktaş vapuruna son anda yetişmişken yok olan var, çakacağı finalden yırtan var, uçağını kaçıran var, gözlerini hayata ilk defa açan bebeler var, vergisini veren var, bedelli çıkacakken toz olan var, Cumhurbaşkanlığı’na aday olup kaybolup giden var… Var da var…

Groot’a, Örümcek Adam’a ağlayacağınıza bu garibanlara ağlayın mesela:

Bakın bu büyük bir dramdır. Müge Anlı’nın programına beş yıllık malzeme çıkar buradan. Thanos Bey de Kaz Dağları’ndaki yazlığında güneşi batırsın, viski yudumlasın… Böyle olmaz bu işler Thanos Bey. Evren böyle yönetilmez.

9 Beğeni

:smiley: :smiley: harika. Çok şükür. :smiley: :smiley:

Şöyle bir soru sormak isterim (bilmediğim için): Thanos evrenin yarısını yok etti. Peki yok olacak olanların kim olacağına kim karar veriyor? Taşlar mı, Thanos mu yoksa rastgele mi?

2 Beğeni

Filmin içinde Thanos’un kendisi herhangi bir ayrım olmadan rastgele bir şekilde öldürüldüğünü söylüyordu.

3 Beğeni

Natasha konusunda çok haklısın, yok artık dedirtti.

1 Beğeni

5 Beğeni

Film ile ilgili detaylı eleştirimi blog yazımda bulabilirsiniz:

Aynı fikirde miyiz filmle ilgili?

Filmde benimle aynı yerlere kafayı taktığı için her ne kadar heyecanla ve keyifle izlese de “o kadar” bayılmayan kişilerin görüşlerini yansıtan incelemeyi de ben koyayım, farklı fikirler bir arada bulunmuş olur:

(Spoiler içerir.)
It’s Time to Talk About Marvel’s Gamora Problem

İncelemenin kendisi kadar okumaya değer yorumlar da var.

1 Beğeni

Baktıkça, daha fazla detayı gördükçe güzelleşen çalışmalardan:

5 Beğeni

Groot Stormbreaker’ ı nasıl kaldırdı? Birleştirilmesi gerekiyordu hani parçaların.

Aklıma takıldı. Belki de Stormbreaker’ da öyle bir konu yoktur bilmiyorum. :slight_smile:

storm

Russo kardeşlerin dediğine göre MCU’da Stormbreaker için hak etmesi şartı yokmuş. Groot o sayede kaldırabilmiş çekici. Ama kullanabilir mi orası şüpheli:

images (4)

2 Beğeni