Avengers: Infinity War'da Thanos'un Parmak Şıklatması Neden Tüm Canlıları Etkilemedi?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/avengers-infinity-war-thanos-parmak-siklatma-etkileri/Avengers: Infinity War’da Thanos’un parmak şıklatmasıyla uzaylı ve insanların yarısını yok ettiğini biliyoruz. Peki Marvel’ın patronunu ‘yalanlayan’ Avengers gerçeği neydi? Bitki ve hayvanlara tam olarak ne oldu? (DEVAMI…)

Tabii ki yoketmedi. Thanos’un amacı, evrenin hızla yok edilen kaynaklarını kurtarmak, belli bir denge sağlayıp toplu yok oluşu engellemekti. Kendileri kaynak sınıfına giren bitki ve hayvanları öldürmek, amacına tamamen ters düşerdi.

Daha birçok mantık hatası var bence. Thorun infinity war ın sonunda thanos ona güç taşıyla bir saldırı yapmasına rağmen fırtına kesiciyle içinden geçerek thanos a saplanıyor ama thanos endgame de herhangi bir güç taşı olmamasına rağmen thor iron man ve captain america thanosun karşısında güçsüz kalıyorlar thor un moral bozukluğu yılların getirdiği yorgunluğu hesaba katsak bile taşları kullanmayan bir thanosa karşı aşırı güçsüz kalmışlar. 2.si sonsuzluk eldiveni güyya nadide bir eşya bildiğimiz unique yani ama iron man fazlaca bir uğraş vermeden taşları kullanabilcekleri eldiveni kolayca yapıyor. Bu durum sonsuzluk eldiveni muadili yapılabilecek basit bir eşya ya dönüştürüyor.