Azur Vazo

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/azur-vazo/

image

Bilinci yavaş yavaş yerine gelmeye başlamıştı. Her taraf zifiri karanlıktaydı ama uyanmasının zamanının geldiğini biliyordu. En son hatırladığı kendisini yaratanın oyundan sıkılmış bir çocuk gibi davrandığı ve kendisini zorla bir vazoya tıktığıydı. Gerçi intikamını almış, kendini yok etmek istediği her şeyi parçalamıştı. Göz kapaklarını açtı ama değişen bir şey olmamıştı. Bir an kör olmuş olabileceği… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Keyif alarak okunan güzel bir öykü olmuş. Elinize, kaleminize sağlık :slight_smile:

Teşekkür ederim… Kendi çapında bir şeyler karalamaya çalışan ve yazdıklarını bitirdikten sonra çoğu zaman "bu da olmadı acaba daha farklı olabilir miydi sorusunu soran biri olarak okumanıza ve keyif almış olmanıza sevindim… Tekrar teşekkür ederim…

Merhabalar,
Akıcı anlatımınız sayesinde bir çırpıda okudum. Büyamin’ in günlük hayatta rastlanabilecek hikayesinde diğer sıradışı karakterin ortaya çıkışı atmosferi bir anda değiştirmiş. Bünyamin’ in dünyasına kapılıp, haksızlığa kızarken güzel bir sona bağlanıyor öykü. Samimi, sıcak bir öyküydü. Ellerinize sağlık.

merhaba,
öykünün temayla bağını kuramadım ama onun haricinde güzel, akıcı bir öyküydü. birkaç yerde bağlaç yazım yanlışlığı vardı sanırım gözden kaçmış.
kaleminize sağlık.

Haklısınız temayla bağım zayıf oldu hatta sadece bir mavi renkli vazodan ibaret diyebilirim. Ama o sayede yazar ve kahraman birbirlerine dönüşüyor. Ve ben bu kahramanın daha farklı maceraları olabileceğine inanıyorum…Okuduğunuz için tekrar teşekkür ederim…

Aslında cevap olarak benzer cümleler yazılıyor ve bu benim-ve tabii ki yönetmenimizin- hoşuna gitmiyordur- ama yazdıklarımı okuyan ve nezaket gösterip bir kaç güzel kelam eden arkadaşlarımı boş geçemem değil mi efendim. Okuduğunuz için teşekkür ederim…

Merhaba; güzel akıcı bir öykü kaleme almışsınız. Genişlemeye oldukça uygun bir konu. Kaleminize sağlık:)

Teşekkür ederim… İlgilendiniz ve okudunuz…

Tüm öykü boyunca atmosfer çok güzel tarif edilmiş, kurgu güzel, fikir güzel en önemlisi samimi. Çok sevdim. Elinize sağlık. O alçaklara haddinin bildirilmiş olması da ayrıca mutlu etti beni :slight_smile: Zira bu ara hep içimde kalıyor:) Fantastik bir destekle adalet yerini bulmuş olsa da çocuğun sesi artık daha çok çıkıyor ve bundan sonra belki de kendi gücü ile başa çıkabilecek mevzularla…sevdim sonuç olarak.

Yazdığınız kelimeler, cümleler için teşekkür ederim. Kıvanç duydum…