B: The Beginning - İki Ayrı Telden Saz Çalan İki Farklı Konsept

(Ahmet Ömer) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/b-the-beginning-iki-ayri-telden-saz-calan-iki-farkli-konsept/

Netflix’in polisiye ve fantastik türleri harmanlayan animesi "B: The Beginning"i sizler için inceledik. (DEVAMI…)

(Hazal Çamur) #2

Netflix animeleri beni pek mutlu etmiyor. Bünyesinde barındırdığı bilinen animeler dışındakiler hep bir, nasıl desem, Hollywood etkisi altındaki yapımlar olarak karşıma çıkıyor. Sanıyorum B de beklediğimi veremeyecek eserlerden bir diğeriymiş.

Yazınız için teşekkürler. Bir de ufak eleştirim olsun :slight_smile:

Cümleyi "bir yandan"lar ile bağlamak yerine bir yerde “diğer yandan” kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aynı yapıyı cümlede üç kere kullanınca cümleyi iki kez okumak zorunda kalıyor insan. Benzer şekilde yorucu da oluyor. Farklı biçimlerle cümlelerinizi bağlarsanız daha lezzetli ve zengin bir inceleme olacaktır :slight_smile:

Netflix TR artık anime konusundaki kısırlığını kırsın lütfen. Umduğumu çok az bulabiliyorum.

(Ahmet Ömer) #3

Aslında Netflix animesi demek doğru mu bilmiyorum. Çünkü yapımcılığını dahi üstlenmemiş Netflix. Sadece lisansını almış. Aynı birçok animeye yapıldığı gibi.

Yazılarımda uzun ve okuyucunun kafasını karıştıracak cinsten cümleler kurmam zaten en büyük sorunlarımdan. Genelde devrik oluyor bir de. Öyle olunca tam bir şenlik oluyor üstüne. Eleştiriniz için teşekkür ederim.

(Cemalettin Sipahioğlu) #4

Sizi, çok ama çok iyi anlıyorum. Benzer dertlerden muzdaribiz :sweat:

(Ahmet Ömer) #5

Zamanla geçer diye kendimi avutup duruyorum ama hadi bakalım.

Yazınızın çoğu noktasına katıldığımı söylemek ve yeni yılda buna benzer,kaliteli anime eleştrilerinin limana daha sık uğramasını umduğumu belirtmek isterim.

(Ahmet Ömer) #7

Yorumunuzla da beni mutlu ettiğinizi belirtmek isterim.

Animeden bol bir şey yok. Gelir illa. Satoshi Kon animelerini teker teker değerlendirmeyi düşünüyorum önce.